Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Multumesc de raspunsuri!

Ee avand in vedere ca mergem 4 persoane si stam 8 nopti trebuie ceva bautura (30-40 beri , 3-4 kg de vin de pers) si ma gandeam sa nu faca urat...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Dar sunt convins ca gasesti si acolo bere si vin la aceleasi pretyri precum in romania...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de robyvan »

Exo_luci scrie:Multumesc de raspunsuri!

Ee avand in vedere ca mergem 4 persoane si stam 8 nopti trebuie ceva bautura (30-40 beri , 3-4 kg de vin de pers) si ma gandeam sa nu faca urat...
iti recomand sa luati de acolo, banuiec ca veti trece frontiera pe la Oradea, imediat ce ati trecut frontiera la cativa km si faceti dreapta sa intrati pe drumul european catre Debrecen aveti Tesco si Spar (cred). Se vad din drum. In Tesco este si casa de schimb valutar. Si nu ma refer doar la bere ci si la produse alimentare. Plus ca zilnic poti iesi de pe balta si la drumul principal aveti vreo 3 ABC-uri :wink:
slowly we rot- by Obituary

cristi_fughiu
Mesaje: 14
Membru din: Lun Mar 19, 2012 8:55

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de cristi_fughiu »

au treaba cu ce e netimbrat

daca iesi prin Oradea , sigur te ia la puricat si ideea e ca daca iti gasesti ceva pierzi 45 min si 20 000 ft amenda

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de radu_popeanu »

Pe standul 13, nu am prins mai mare de 14,5k, dar am prins binisor ca si numar de pesti. Am avut doua zone productive, una, cum zicea si un coleg mai sus, in fata insulei, in partea stanga (gasesti acolo si o gropita de 20-30 cm diferenta de nivel) si alta zona, unde am prins cel mai bine in conditiile in care pescuiam la acel moment (apa foarte scazuta, luna septembrie) la jumatatea distantei dintre coltul insulei si mal, exact sub firele de inalta tensiune.
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Glumind un pic, va trebui să lăsați nada acasă pentru a face loc la lichide :P
---------Ciobanu Liviu---------

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Multumesc de raspunsuri!

Anul trecut am intrat pe la Valea lui Mihai si nu a intrebat nimeni nimic...am iesit pe la Carei , asta e varianta de anul asta sa intram in HU pe la Carei. Anul trecut am luat bere de acolo de la magazin dar cam scump fata de 2.1 ron la noi berea la 0.33 ...la ei nu am gasit la 0.33 decat peste 3.5 ron si se aduna la atatea beri:)...

Incap ele cumva ca mergem cu 2 masini si ca nada nu folosesc acolo altceva decat bile tari de la 20 in sus...

Anul trecut pe standul 1 am pierdut o zi jumate pana sa ne dam seama ca pesti raspund acolo cel mai bine doar daca nadesti cu bile tari si 2 de 20 la carlig..e si un articol cu partida noastra de anul trecut cu o pagina sau 2 mai in spate..

zander
Mesaje: 449
Membru din: Mar Oct 05, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Dej
Contact:

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de zander »

Se poate duce peste granita orice alcool imbuteliat (bere), sau cu timbru (tarii, vinuri imbuteliate). Horinca si vinu de casa il duci pe barba ta . Daca te prind se confisca si mai platesti si amenda cateva zeci de euro.

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de radu_popeanu »

Eu cand am iesit/intrat pe la Carei, am muscat-o de fiecare data. Mi-au controlat bagajele! E trafic slab si baietii sunt cam plictisiti.... Pe la Bors de fiecare data am trecut ca prin branza! Plus ca drumul, desi un pic mai lung e mult mai bun!
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Mesaj de thedriver »

80 de euro amendă pentru alcool, experiența proprie.
---------Ciobanu Liviu---------

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”