Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
magum
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Apr 06, 2013 13:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de magum »

Nu vreți sa deschidem atl topic despre bagaje,alcoollll,amenzi,etc.
Nu de alta dar stricam topicul,parerea mea.

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Da ..am inteles fara tarii de casa:) asta e


Avand in vedere ca nu se mai postase nimic pe aici am mai dezghetat topicul...poate scrie fiecare cate o povestioara , abordare de pe ce stand a pescuit , poate si poze..

magum
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Apr 06, 2013 13:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de magum »

Eu sunt fericit.
Mai citesc și eu ceva,mai activez.
Ziceam și eu sa deschidem un topic unde sa ne mai amuzam de micile peripeții.
Din punctul meu de vedere lacul nu are nici o logica.pestele nu are un loc al lui trebuie cautat tot timpul...noroc ca ai de toate acolo sa nu te plictisești,daca nu ai chef sa te rupi cu pescuitul :lol: :lol:

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

Un lucru constant este ora trasaturilor care la noi a fost asa-intre 6 si 10 dimineata , 22-02 noaptea undeva la 3/4 pana la insula.

In schimb nu prea vrea mai deloc intre insule , nici pe langa agataturile artificiale..

magum
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Apr 06, 2013 13:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de magum »

Ai foarte mare dreptate.
Trebuie sa nimerești locul și ora unde ii pestele,altfel poți sta mult și bine,pana vine ora potrivita sa treaca pestele unde ii boilesul.... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Mesaj de thedriver »

Eu am fost o singură dată la Nagykallo și am stat 5 nopți, peștele trăgea doar noaptea, decât în ultima zi am prins ceva și pe lumină,am pescuit pe 11 în perioada 12-17 iulie
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Mesaj de thedriver »

Am rezervat stand 0 în perioada 28 mai 2 iunie, cine a pescuit pe acest stand îmi poate spune care sunt zonele cele mai căutate de crapi.
---------Ciobanu Liviu---------

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de briche »

Cum se zicea mai sus, depinde de la perioada la perioada. Uneori merge in preajma insulei, unde in prelungirea acesteia este un platou destul de mare cu fund tare. Merge bine si la cracile ce se vad iesite langa trestii. Merge si la 15-20 de m de mal, in stanga standului, este o zona cu fund tare. Trebuie incercate toate variantele, dar nu forta cu mai mult de 2 bete pe un loc ce vezi ca da peste.

BishopVR6
Mesaje: 23
Membru din: Dum Sep 02, 2012 10:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de BishopVR6 »

Eu am rezervare pe casuta 4, 26 iunie - 4 iulie.. sper sa fie cu ceva capturi.
Anul trecut la jumatatea lui Iulie, casuta 2, slab rau de tot.. O singura zi din 8 am avut capturi apoi liniste.. de parca fugise tot pestele din fata mea la casutele de langa.

Cei care ati mai mers, pe ce nada ati avut cele mai bune rezultate? La mine, cel mai bine a mers Fresh-ul de la Dynamite si Meteorul, anii trecuti (mai putin anul trecut cand nu mergea mai nimic, iar in ziua in care a mers.. a mers la tot ce aveam pus pe fir).

serbanionut
Mesaje: 582
Membru din: Mie Feb 08, 2012 22:41
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de serbanionut »

Din ce am observat pestii nu sunt pretentiosi cand vine vorba de nada daca este sa traga trag la majoritatea bilelor de calitate daca nu nu.
O problema mai mare este localizarea ... dupa cum s-a spus si mai sus ba trage la capat de insula ba inaintea acesteia ba dupa etc...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”