nu mergeti pe miro lake

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
unq_andy
Mesaje: 168
Membru din: Joi Sep 15, 2011 16:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: nu mergeti pe miro lake

Mesaj de unq_andy »

si eu vreau sa sustin aceasta cauza "nu mergeti pe miro lake"
am fost si eu chiar de 2 ori...prima ora am prins un 2 ciortani iar colegul meu un peste bolnav...trasatura a fost anemica si drillul la fel am crezut ca este un caras..si defapt era o salonta sui ....avea 5,1 kg...
iar adoua oara 25 de pescari nici un tzac...m-am plimbat pe toata balta sa intreb:D
in schimb balta este foarte curata..standurile "aerisite".....paza de treaba....pacat ca nu are peste..sau are si e tot bolnav..

Avatar utilizator
fratelo555
Mesaje: 36
Membru din: Mie Noi 24, 2010 23:02
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: nu mergeti pe miro lake

Mesaj de fratelo555 »

administratia a spus ca s a prins ~1 tona de peste,dar sigur mai e doar 1 tona in balta la cum se prinde,adica nimic.
o caricatura de balta.au fost atatia pe aceasta balta si au luat teapa plus ca pestele este bolnav.
de cand pescuiesc,in general,am mai avut partide slabe dar ca la mirolake niciodata,sa nu ai o trasatura in 12 ore(plantat) plus ca,carasul era cat degetul mic.
deci deduceti dvs ce fel de balta e asta.

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: nu mergeti pe miro lake

Mesaj de Iacob Cristian »

Am fost si eu pe miro lake in urma cu 1 luna.Am pescuit impreuna cu un coleg pe locurile 1-2 ,dupa ce in prealabil fusesera pe ele niste prieteni.Ei pescuisera timp de 48 h si au prins peste ,doar la lanseta.Noi le-am urmat sfatul ,ideea a fost ca nu am avut nici o prezentare la distanta ,toti ciortanii prinsi au fost la varga si feeder,acesta din urma aruncat foarte aproape de mal.Nu vrea sa fac reclama acestei balti si nu am nici o legatura cu patronatul acesteia.
Este posibil ca in urma abundentei de pescari si a faptului ca este o balta mica sa dispara si pestele,iar conducerea sa traiasca momentan din amintirea pestilor bagati.
Sincer la 100 ron 24 h-----20 kg crap ,chiar crede cineva ca baga peste zilnic?

honda
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 25, 2013 9:06

Re: nu mergeti pe miro lake

Mesaj de honda »

O mare teapa de balta! Nu va duceti ca pierdeti bani si timp.iar pestii din pozele pe care le prezinta iei peste tot sunt dar sunt in balta alaturata pe care o tin inchisa pescuitului sportiv

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”