Solacolu

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mihai.sava
Mesaje: 331
Membru din: Lun Dec 12, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Solacolu

Mesaj de mihai.sava »

popescu59 scrie:( Omu' asta nu e un pescar oarecare....el nu e pescar,si a creat un obicei din a arunca cu kk in munca oamenilor...inclusiv in munca mea si a colegilor mei la un concurs anul trecut.
PS
Daca te uiti pe topicul balta Lazar o sa faci legatura.....)

Te rog mult sa arati aici cea ce vrei sa spui cind cum si in ce fel am aruncat eu cu kakat in munca ta .
Si ce vrei sa spui despre topicul Balta Lazar ? Astept sa dovedesti cea ce ai afirmat aici.
Mi am facut norma de posturi pe anu asta...pt mine esti subiect inchis.
PS
Se scrie "grija" nu "grije".
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
pycostef
Mesaje: 590
Membru din: Mar Dec 08, 2009 15:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de pycostef »

Esti invidios ca am scule d'astea smechere ? :lol: :lol:

Dc nu cer prea mult, ce scule am ?
<*)))))><{
Ene Stefan

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Solacolu

Mesaj de Vladut Mateianu »

popescu59 scrie:
Mai Vladut tu chiar ca ma faci sa rid , in urma cu ceva timp m-ai invitat tu la o balta la fel de renumita si la fel de laudata de tine si in 3 zile am prins 2 ciortani de 1 kg . Nu am vrut sa bag cutitu in rana dar am vrut sa iti reamintesc ce laudai tu si m-ai ales ce am spus eu despre acea balta , nenorocirea este ca tot ce am spus eu s-a adeverit.

Despre Solacolu am spus la momentul cind am fost eu anul trecut totul super super frumos si elegant mai putin pestele care nu prea erea , se poate sa se fi facut populari intre timp nu contest asa ceva doar ca nu am vazut nicaieri o populare cu peste facuta la Solacolu.
La data cind eu am fost acolo in 48 de ore am avut 1 trasatura la 4 lansete si am prins 1 carasel de 50 g, asta a fost realitatea , problema este ca nimeni la acea data nu prinsesera pesti mai mari ca palma si sa fiu sincer ereau ceva pescari pe balta .
Tu nu ai cum sa prinzi nici daca ar fi densitate 10 t/ha intr-o balta ! :)
Nu stiu pe cine intereseaza parerea ta, asa ca lasa-ne sa avem grija de corpurile noastre in casutele de la Solacolu, mai bine decat la balta Alexandriei printre interlopi, tigani si cocalari veniti la spritz....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de dancalinescu »

Domnule Popescu, eu am la activ vreo 5 partide de pescuit la crap in total (din care 3 pe aceasta balta) si tot am avut activitate peste medie la balta Solacolu si culmea, nu cu scule cu pretentii.
Sculele mele cu greu depasesc 1000-1500 de lei cu tot cu rod pod, swingeri si avertizori. Daca pana si un incepator ca mine a prins pe aceasta balta, in cel mai rau caz ar trebui sa va ridice semne de intrebare cu privire la abilitatile dumneavoastra de pescar, mai ales ca pe langa dumneavoastra mai sunt multi pescari care au prins peste frumos pe aceasta balta.
In plus, daca imi permiteti remarca, este o mare diferenta intre a nu prinde peste intr-o partida la o balta si a nu fi peste in acea balta.
Nu sunteti nici primul si cu siguranta nici ultimul pescar care merge pe o balta si nu prinde.
Toata stima.

mihvo
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Mai 04, 2013 12:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Solacolu

Mesaj de mihvo »

Revenind on topic mie chiar imi place la Solacolu si ma adresez celor care merg des daca pot da ceva informatii legate de locurile care tin peste mare, momeli, etc.
Eu am fost doar de doua ori, odata in septembrie anul trecut la casuta 2 si acum 2 saptamani, standul 6 si am prins mai bine in dreptul casutei 2. Am pescuit aproape lipit de mal printre salciile de vis-a-vis, doar la bila, tare si solubila.
Fire intinse sa aveti cu totii

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Solacolu

Mesaj de popescu59 »

(Tu nu ai cum sa prinzi nici daca ar fi densitate 10 t/ha intr-o balta ! :)
Nu stiu pe cine intereseaza parerea ta, asa ca lasa-ne sa avem grija de corpurile noastre in casutele de la Solacolu)

Mai Vladut ai facut o afirmatie care arata cit de mult MINTI si cit de multa DUJMANIE ai pe mine .
Ia vezi in poza atasata ce se arata ? Ca am prins peste ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Si colac peste pupaza esti prezent la premiere :lol: :lol: :lol: :lol: DUJMANIE DUJMANIE .

Si hai sa stie toata lumea de unde ai dujmania asta pe mine , anul trecut cind cumparasei cum spuneai tu Sulimanu eu ti-am spus direct in fata ca afacerea asta nu este pentru tine si ca nu vei rezista mai mult de 1-2 ani de zile , SI S-A ADEVERIT TOT CE AM SPUS EU . Imi pare rau si acum ca am avut curajul sa iti atrag atentia la greseala care o facusei , fiindca te-am capatat de dujman .Dar ma bucur ca nu te-am laudat pentru achizitia facuta asa cum au facut-o multi dintre prietenii tai care abia asteptau sa te vada in groapa. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Fişiere ataşate
070.jpg
070.jpg (97 KiB) Vizualizat de 1500 ori

Avatar utilizator
stanita ioan
Mesaje: 236
Membru din: Dum Oct 19, 2014 11:24
Puncte: 0
Localitate: București, sector 3

Re: Solacolu

Mesaj de stanita ioan »

Nici Regele Hagi nu faulteaza asa de grav limba romana cum o faceti dvs.......
Stanita Ioan
Presedinte A.C.S. "LAUDA"

Avatar utilizator
mihai.sava
Mesaje: 331
Membru din: Lun Dec 12, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mihai.sava »

Baboieru' nu apare in poza? :)
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Solacolu

Mesaj de popescu59 »

La 60 de ani ai mei ce sa mai fac cu limba romana? Pe vremea mea scoala erea o fudulie asa ca am cam ocolito , si uite asa cu 2 clase am realizat si eu cite ceva in viata ,si nu stau sa imi vina pensia de la stat . Oricum multumesc frumos de observatie , dar am preferat in viata sa fac bani sa ofer familiei mele tot ce are nevoie , decit sa alerg dupa diplome .

Aveti grije de corpurile voastre.

Avatar utilizator
mihai.sava
Mesaje: 331
Membru din: Lun Dec 12, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Solacolu

Mesaj de mihai.sava »

mihvo scrie:Revenind on topic mie chiar imi place la Solacolu si ma adresez celor care merg des daca pot da ceva informatii legate de locurile care tin peste mare, momeli, etc.
Eu am fost doar de doua ori, odata in septembrie anul trecut la casuta 2 si acum 2 saptamani, standul 6 si am prins mai bine in dreptul casutei 2. Am pescuit aproape lipit de mal printre salciile de vis-a-vis, doar la bila, tare si solubila.
Fire intinse sa aveti cu totii
Am fost eu acum doua sapt la casuta 2(cea mare)...am nadit 1kg de solubile din cobra seara cand am ajuns si dupa ce a intrat pestele am nadit cu tari.
La carlig tari si solubile(mai mult ziua ca noaptea am mai si dormit)...pasta pe plumb si puse in clips la 1-2 m de malul opus.
A doua zi a tras bine pana pe la 12....apoi am mutat 2 lansete pe mijloc cu bila ,saculet si 8-10 bile cu cobra pe fiecare ...am mai luat si de acolo 4-5 buc sariti de 6 kg si unul peste 10....
C.S. CARP ZONE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”