Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Stefan Turcu
Mesaje: 384
Membru din: Mar Iul 27, 2010 20:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Stefan Turcu »

Marius Georgescu scrie:Am barcuta de plantat si nadit.Am scule si nade din toata lumea.Am cort si conditii logistice f bune.Cand vrei suna-ma si mergem la Bulzesti.Plantam ,nadim,si facem totul ca la carte asa cum am vazut la Alin si Dragos.Daca nu misca nimic e clar.0762067474

Ar fi o idee....Sa stiti ca eu am uitat sa precizez mai sus ca pe 1 iulie cand am fost si am prins 5 pesti la lansetele "colegului" el le avea plantate....iar eu nu....si cred ca asta a facut diferenta....DAR....la ceva vreme dupa aceea....la Fantanele...."colegul" a pescuit plantat langa un prieten de-al meu....DL. Dudu....care pescuieste tot la feeder ca si mine....si vreau sa va spun ca l-a spart....adica pe plantat nicio miscare....si la Feeder 10-12 prezentari....

Suna tentant ceea ce ati propus Dvs....mai ales ca si eu usor usor incep sa imi strang niste nade si momeli in functie de micile experiente anteriore....O sa va sun....si mai discutam....

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de venom »

Eu cred ca singura problema la Bulzesti este somnul care este foarte mult si am inteles ca asta se da si la crapul de pana la 3-4 kg.De aceea cred ca sa imputinat.si crapul si carasul.Mai este si salaul care se da la puiet...
Unii zic ca tot din somnului lui nu trage crapul ,ca atunci cand nadim vine la patul de nada si sperie crapul.
Saptamana asta intr-o partida de 24 de ore am luat decat un crap de 6,5 kg.
Am sa incerc data viitoare sa pescuiesc departe de patul de nada.
Sau sa nu mai nadesc deloc si sa dau doar cu saculeti solubili?

Avatar utilizator
Stefan Turcu
Mesaje: 384
Membru din: Mar Iul 27, 2010 20:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Stefan Turcu »

@ venom ... Mi-au zis 3 persoane ca ei asa au pescuit....doar pe saculeti solubili....si au si prins....Nu mai tin minte exact...dar parca sa zic ca unul dintre ei mi-a spus ca a prins un crap de 12kg la metoda asta....

Avatar utilizator
Adrian P
Mesaje: 17
Membru din: Dum Sep 11, 2011 17:18
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Adrian P »

Cam acum 6 saptamani am luat 5 crapi in 24 de ore cu saculeti solubili cu pelete, iar la carlig am folosit bile de 15 de la dinamite. Cred ca da ceva randament. Merita incercata aceasta metoda.
Din toate povestile pescaro-vanatoresti, una singura este adevarata: braconajul!!!

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Marius Georgescu »

Adrian P scrie:Cam acum 6 saptamani am luat 5 crapi in 24 de ore cu saculeti solubili cu pelete, iar la carlig am folosit bile de 15 de la dinamite. Cred ca da ceva randament. Merita incercata aceasta metoda.
Nu te cred ca ai luat tu 5 crapi pe Bulzesti!Din Martie am pescuit pe Bulzesti eu si cei 30-49 de prieteni si toti adunat pana in septembrie nu am luat 5 crapi. Sorin a scos din peste fara niciun fel de dubiu.Hai nu luam in martie,nu prindem in aprilie,nici in mai,dar nici in iunie,deloc in iulie,absolut deloc in august iar in septembrie nimic.Prosti nu suntem dar chiar asa nu prind eu,nu prinde ala,nu prinde nici celalalt ba chiar nu prinde nimeni.Si vii tu si spui ca au luat 5 crapi.Bravo tie dar scrie la alte balti nu aici.Sorin o sa piarda enorm.Cu noi a inceput si vrea sa ramana cu cei care vin cu mamica si taticul cu aparatul foto la gat si fac pârțulețu' mic in padure sa nu îi auda lumea filfizona si bașinoasa care incinge gratarele la Bulzesti cu droaia de copii.Am vazut pe una de gemea in orgasm ,-vai ce frumos aveti aici la Bulzesti,nici in Spania cand am fost la cules nu am mai vazut!!!!!ah,ah,ah,fuck me codrule si tu cerule......Si cand a plecat a inceput sa dracuie ca i s-a parut scump " orgasmul".Sorin ar trebuii sa inteleaga ca tot cu noi face treaba nu cu travelpupincuristi.
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

Avatar utilizator
dragos2710
Mesaje: 206
Membru din: Joi Iul 09, 2009 10:41

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de dragos2710 »

Marius Georgescu scrie:
Adrian P scrie:Cam acum 6 saptamani am luat 5 crapi in 24 de ore cu saculeti solubili cu pelete, iar la carlig am folosit bile de 15 de la dinamite. Cred ca da ceva randament. Merita incercata aceasta metoda.
Nu te cred ca ai luat tu 5 crapi pe Bulzesti!Din Martie am pescuit pe Bulzesti eu si cei 30-49 de prieteni si toti adunat pana in septembrie nu am luat 5 crapi. Sorin a scos din peste fara niciun fel de dubiu.Hai nu luam in martie,nu prindem in aprilie,nici in mai,dar nici in iunie,deloc in iulie,absolut deloc in august iar in septembrie nimic.Prosti nu suntem dar chiar asa nu prind eu,nu prinde ala,nu prinde nici celalalt ba chiar nu prinde nimeni.Si vii tu si spui ca au luat 5 crapi.Bravo tie dar scrie la alte balti nu aici.Sorin o sa piarda enorm.Cu noi a inceput si vrea sa ramana cu cei care vin cu mamica si taticul cu aparatul foto la gat si fac pârțulețu' mic in padure sa nu îi auda lumea filfizona si bașinoasa care incinge gratarele la Bulzesti cu droaia de copii.Am vazut pe una de gemea in orgasm ,-vai ce frumos aveti aici la Bulzesti,nici in Spania cand am fost la cules nu am mai vazut!!!!!ah,ah,ah,fuck me codrule si tu cerule......Si cand a plecat a inceput sa dracuie ca i s-a parut scump " orgasmul".Sorin ar trebuii sa inteleaga ca tot cu noi face treaba nu cu travelpupincuristi.

obsedatule :shock:
DRAGOS DEMETRIAN

Avatar utilizator
Adrian P
Mesaje: 17
Membru din: Dum Sep 11, 2011 17:18
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Adrian P »

Marius Georgescu scrie:
Adrian P scrie:Cam acum 6 saptamani am luat 5 crapi in 24 de ore cu saculeti solubili cu pelete, iar la carlig am folosit bile de 15 de la dinamite. Cred ca da ceva randament. Merita incercata aceasta metoda.
Nu te cred ca ai luat tu 5 crapi pe Bulzesti!Din Martie am pescuit pe Bulzesti eu si cei 30-49 de prieteni si toti adunat pana in septembrie nu am luat 5 crapi. Sorin a scos din peste fara niciun fel de dubiu.Hai nu luam in martie,nu prindem in aprilie,nici in mai,dar nici in iunie,deloc in iulie,absolut deloc in august iar in septembrie nimic.Prosti nu suntem dar chiar asa nu prind eu,nu prinde ala,nu prinde nici celalalt ba chiar nu prinde nimeni.Si vii tu si spui ca au luat 5 crapi.Bravo tie dar scrie la alte balti nu aici.Sorin o sa piarda enorm.Cu noi a inceput si vrea sa ramana cu cei care vin cu mamica si taticul cu aparatul foto la gat si fac pârțulețu' mic in padure sa nu îi auda lumea filfizona si bașinoasa care incinge gratarele la Bulzesti cu droaia de copii.Am vazut pe una de gemea in orgasm ,-vai ce frumos aveti aici la Bulzesti,nici in Spania cand am fost la cules nu am mai vazut!!!!!ah,ah,ah,fuck me codrule si tu cerule......Si cand a plecat a inceput sa dracuie ca i s-a parut scump " orgasmul".Sorin ar trebuii sa inteleaga ca tot cu noi face treaba nu cu travelpupincuristi.
Este problema dvs daca credeti sau nu. Din potarea dvs eu inteleg ca ati nadit in padure si ati pescuit in fantana. Daca si ceilalti 49 sunt la fel de pescari e de inteles de ce nu se mai prinde peste pe acet lac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Am incercat doar sa va impartasesc o experienta. Scuze de deranj si multa bafta va doresc!
Din toate povestile pescaro-vanatoresti, una singura este adevarata: braconajul!!!

Avatar utilizator
narcis_teodor
Mesaje: 94
Membru din: Mie Mar 10, 2010 16:15

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de narcis_teodor »

asta cu ''bafta'' mi-a mers la suflet!! :lol: :lol: :lol: :lol: MARE PESCAR, mare caracter!!!

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Marius Georgescu »

De nadit am nadit in padure ca WC-ul era departe de noi si era mai mereu ocupat.Iar de pescuit chiar am pescuit in fantana de vre-o 5 luni.Iar daca mai ai de impartasit impresii dute la Asociatia Alcoolicilor Anonimi si printr-un simplu salut te prezinti cum te chiama si spui ce te apasa.Nu le povesti faza cu 5 crapi ca pe ei îi apasa altceva.
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

mitos
Mesaje: 125
Membru din: Joi Iun 16, 2011 11:58
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de mitos »

Tot ce a spus Marius e foarte adevarat!!!!....nici eu nu cred faza cu cei 5 crapi....doar daca au stat 5 zile..:P pentru ca asa se prinde 1 crap/24 ore...:D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Balti de Crap”