Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Încuiat
codrut floricel
Mesaje: 366
Membru din: Mie Feb 24, 2010 11:00

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de codrut floricel »

ScorleanuAlin scrie:Ce parere aveti daca s-ar organiza Cupa Iernii la Bulzesti, in luna noiembrie (vineri- duminica)?
Maxim 7 echipe, participare doar pe baza de invitatie.
CODRUT FLORICEL
RIPOSTA

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Marius Georgescu »

Codrutz ce re-postezi tu acum sunt toate extrase dintr-un context.Citite selectat asa cum le-ai asezat tu,printr-o simpla observatie se vede intentia de a sublinia ca pana acum am laudat balta si tot noi nu mai suntem multumiti de ea (de balta).Si pentru tine si pentru administratori de fonduri piscicole dar si pentru noi o suta de lei are aceiasi valoare-diferenta este ca unii au o gramada mai mica si unii mai mare.Nu este corect si nici justificat ca sa profiti de placerea,hobby-ul sau dependenta unora de pescuit de ati mari gramajoara-nu ma refer decat la administratorii de balti (la unii).Nu de multe ori si tu si eu si ceilalti ne-am luat de la gura sau am facut economii si investitii pentru a putea petrece clipe de neuitat la o balta.De la loja suntem priviti ca niste fraieri de multe ori cand aruncam in balta milioane sub forma de monturi si paturi de nada iar fondul piscicol a fost diminuat in taina si deliberat fara sa ti se spuna.Corect ar fi daca noi gresim, o dovada din partea oricarui propietar de apa ca este sau nu este peste in apa.Drept urmare nu sunt dispus la nicio polemica in acest sens iar balta Bulzesti nu o denigreaza nimeni ci doar folosim un forum in conditiile regulamentului si a bunului simt.Pe Fantanele se plateste taxa aferenta(deloc la indemana oricui) pentru ca s-a demonstrat ca exista pesti mici,mari si foarte mari.Dumnezeu s-o tina tot asa.
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

Avatar utilizator
ScorleanuAlin
Mesaje: 327
Membru din: Dum Iul 11, 2010 19:19
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de ScorleanuAlin »

@codrutz
Eu credeam ca ai inteles, inca din iarna, ca nu vom pupa pe nimeni in fund pt anumite interese ci doar vrem sa ne ne exprimam liber si corect parerea.
Bulzestiul, a fost anul trecut o balta, super populata, care putea sa-ti ofere satisfactii oricand, o balta care avea zeci de exemplare de crap de peste 7 kg.
Din pacate, din luna mai, dupa vreo 5 chitante platite de vineri pana duminica, noi nu am mai calcat pe acest lac si asta pt ca ne-am dat seama si am verificat, ca ceea ce sustine Marius, ESTE ADEVARAT. Pe lac a aparut o plasa (decor), langa ea cateva baldachine, dezvoltarea patrimoniului era pe primul plan, iar pestele a devenit brusc foarte mofturos pt multi si cu tot respectul eu stiu ceva pescari foarte buni pe care i-a cam fugarit ''Turcul'' pe acolo.
Se pare ca Sorin a ales sa promoveze ''agroturismul'' in detrimentul pescuitului C&R.
La fel cum am zis si de dl Tulitu cand era acuzat ca pescuieste industrial si nu protejaza crapul, spun si acum ca fiecare patron, este un ''business man'' si are dreptul sa-si directioneze propria afacere spre ceea ce doreste. De aceea noi nu trebuie sa judecam pe nici unul dintre ei insa avem posibilitatea de a alege.
Din fericire pt pescarii din Oltenia, a aparut aceasta Calugareni, care sper sa ''infloreasca'', iar patronul (pe care nici nu stiu cum il cheama) sa-si duca la bun sfarsit proiectul inceput. O balta care la primul concurs (cu 14 echipe si punctat de la 2 KG) ''coopereaza'' cu peste 900 kg eu cred ca merita protejata si discutat despre ea.

PS. Lasa pe altii sa promoveze lacul Fantanele, mai ales ca tu faci parte din familia dlui Tulitu (lacul este ok pt plasari, si nu pt concursuri) si hai sa nu mai ridicam topicul Bulzesti pt ca din punct de vedere al populatiei crapiste, MOMENTAN NU SE MAI MERITA DISCUTAT DESPRE ACEST LAC.
CS Oltenia Fishing

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Marius Georgescu »

Eu țin cu Alin !O pisica moarta la popa la poartă cine-o mai vorbi cine-o mai scrie la acest topic s-o mănânce moartă!
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

Avatar utilizator
Ionut Zamfir
Mesaje: 163
Membru din: Mar Aug 31, 2010 22:17

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Ionut Zamfir »

:roll:
Fişiere ataşate
11.jpg
11.jpg (227.37 KiB) Vizualizat de 1813 ori
Ultima oară modificat Dum Sep 18, 2011 1:35 de către Ionut Zamfir, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
Ionut Zamfir
Mesaje: 163
Membru din: Mar Aug 31, 2010 22:17

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Ionut Zamfir »

:shock:
Fişiere ataşate
12.jpg
12.jpg (176.24 KiB) Vizualizat de 1663 ori

Avatar utilizator
Ionut Zamfir
Mesaje: 163
Membru din: Mar Aug 31, 2010 22:17

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Ionut Zamfir »

:arrow:
Fişiere ataşate
15.jpg
15.jpg (200.75 KiB) Vizualizat de 1660 ori
14.jpg
14.jpg (230.75 KiB) Vizualizat de 1660 ori
13.jpg
13.jpg (246.69 KiB) Vizualizat de 1660 ori

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Marius Georgescu »

Da! Este crapul Tudi,crapul Vică,crapul Ciucurică și pe celalalt nu-l cunosc ca nu îl văd bine.I-a prins si un prieten de-al meu dar nu in aceiasi ordine.
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

Avatar utilizator
Stefan Turcu
Mesaje: 384
Membru din: Mar Iul 27, 2010 20:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Stefan Turcu »

Ceva noutati din ultima saptamana ???

Avatar utilizator
ScorleanuAlin
Mesaje: 327
Membru din: Dum Iul 11, 2010 19:19
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de ScorleanuAlin »

inca 3 dar mai mici : ionel, vasilica si lucian :lol: :lol: :lol:
CS Oltenia Fishing

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Balti de Crap”