Un colt de rai - Bulzesti

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Alin Galbenu »

gabi1 scrie:
shahjaban scrie:merg si eu de azi ...48 de ore ..sunt curios !!!
Bulzesti este aproape de Maglavit?
100 km.
Imagine

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2758
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de PallBogdan »

Nu chiar... Sunt 100 si ceva de km...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de ovideli »

in primavara, pina nu a intrat pe patul de nada, mai mult dimineata si dupa amiaza, a treia zi nu mai conta ca e noapte sau zi , trasaturi constante de pe pat si din jurul lui
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de ovideli »

de fapt se vede ora capturari si din pozele din 25.04.2014. Cel de 15,4 kg a fost prins in jurul orei 14.30-15.00.
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de shahjaban »

Am fost , 48 de ore ...am pescuit doar ziua si nu am prins nimic .....langa mine erau niste baieti din Craiova care sunt clienti regulati pe lac si au prins doar noaptea 3 sau 4 crapi ( cu greutate intre 4 si 7 kg ) ......ei au avut barcuta cu care au nadit pe malul celalalt si isi duceau si firele acolo ( cc.140-150 m ) ....eu dadeam pe la 100-110 cu saculet solubil si....degeaba , nu am avut nicio trasatura .....Adevarat este si ca apa era tulbure , din spusele administratorului , din cauza apei multe din ploi, ce se scurge de pe toti versantii in lac....
In rest balta este superba , peisajul extraordinar, gazdele deosebite ...este foarte posibil sa mai merg o data dotat si cu o barcuta desi distanta este cam mare ptr mine ....o data de doua ori pe an mai merge :D
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Alin Galbenu »

La mine a fost invers, noaptea o singura trasatura, si aia la 5am. Mai multe trasaturi am avut pe timpul zilei. Pe ce loc ai stat?
Imagine

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Staticyoo »

AM fost in acest weekend la Bulzesti la balta cu 1 zii inainte a plouat am prins apa crescuta cu 2 metrii namol nenorocire
Partida de 36 de ore cu 10 pesti pusi pe saltea printre care si un ten de 10 kg si un crap Oglinda de 11.700 kg
ca defiecare data a mers pe squid si Robin Red
majoritatea pestilor au tras noaptea dupa 12 pana in ora 5 dimineata
Nemultumit am fost de ingramadeala pe care am stat 4 pescari pe cativa metrii,o rusine agatatura de fire la greu nesimtirea romanului este mare inaintasi textili peste tot
Cu toate astea a fost ok
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de florinalin »

salut

Ai plantat?
Staticyoo scrie:AM fost in acest weekend la Bulzesti la balta cu 1 zii inainte a plouat am prins apa crescuta cu 2 metrii namol nenorocire
Partida de 36 de ore cu 10 pesti pusi pe saltea printre care si un ten de 10 kg si un crap Oglinda de 11.700 kg
ca defiecare data a mers pe squid si Robin Red
majoritatea pestilor au tras noaptea dupa 12 pana in ora 5 dimineata
Nemultumit am fost de ingramadeala pe care am stat 4 pescari pe cativa metrii,o rusine agatatura de fire la greu nesimtirea romanului este mare inaintasi textili peste tot
Cu toate astea a fost ok
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
A bad days fishing is better than a good day at work...

Avatar utilizator
Staticyoo
Mesaje: 318
Membru din: Joi Ian 02, 2014 18:16
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de Staticyoo »

da am plantat sub padure

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Un colt de rai - Bulzesti

Mesaj de ovideli »

Staticyoo scrie:da am plantat sub padure
felicitari pentru partida si pestii prinsi, in ceea ce priveste firele textile, eu, in locul lui Sorin (patronul), as interzice inaintasul din textil si naditul cu barcuta (asta ca sa nu mai fie tot felul de discutii intre pescari).
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”