Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
radu73
Mesaje: 50
Membru din: Joi Aug 27, 2009 9:42
Puncte: 0
Localitate: Turda

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de radu73 »

Da adevarat nu mai este somn pitic in balta.Dupa nenumarate teste a reusit sa-l nimiceasaca cu un microb care afecta numai somnul pitic.
Numai bine

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de briche »

Si daca tot am scapat de problema somoteiului, recomandati-mi va rog ce tip de boiliesuri sa iau cu mine, ceva firme, arome...din experienta voastra sau din auzite. Ma gandesc ca nu mai ii nevoie sa iau boilies foarte tare, pot sa merg si cu boilies proaspat nu?

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de robyvan »

pushtiulk scrie:Salutare,

In ultima saptamana din august, am rezervat casuta 3 pe Nagykallo. Anul trecut sia cum 2 ani am avut casuta 8, si de fiecare data am cumparat folie pentru a proteja terasa casutei de vant. Este cineva care a stat pe casuta 3 sau pe vreuna din casutele de pe acelasi mal care sa imi poate spuna daca a folosit folie, tinand cont ca vantul bate din fata?

In legatura cu somoteiul, aseara i-am trimis un mail patronului baltii pentru lamurire, si mi-a spus ca nu mai este deranjant acest somotei.

@Robyvan: imi poti trimite si mie mp cu raspunsul, te rog? sunt foarte curios, deoarece anul trecut si acum 2 ani am avut ceva probleme din cauza somnului pitic, si as dori sa evit eventualele probleme anul acesta.
exact cum a spus si Radu, somnul pitic a fost starpit folosindu-se un anumit tip de virus sau bacterie, nu stiu sigur, care ataca doar aceasta specie...... :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de robyvan »

briche scrie:Si daca tot am scapat de problema somoteiului, recomandati-mi va rog ce tip de boiliesuri sa iau cu mine, ceva firme, arome...din experienta voastra sau din auzite. Ma gandesc ca nu mai ii nevoie sa iau boilies foarte tare, pot sa merg si cu boilies proaspat nu?
iti recomand sa folosesti : Dudi, Odissey XXX, Activ 8 si G-force......foloseste cu incredere si solubile, si pasta......nu te prosti cu seminte, porumb si alte minuni.......nadeste doar cu bile si pelete.......sfatul meu..... :wink:
slowly we rot- by Obituary

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de briche »

robyvan scrie:
briche scrie:Si daca tot am scapat de problema somoteiului, recomandati-mi va rog ce tip de boiliesuri sa iau cu mine, ceva firme, arome...din experienta voastra sau din auzite. Ma gandesc ca nu mai ii nevoie sa iau boilies foarte tare, pot sa merg si cu boilies proaspat nu?
iti recomand sa folosesti : Dudi, Odissey XXX, Activ 8 si G-force......foloseste cu incredere si solubile, si pasta......nu te prosti cu seminte, porumb si alte minuni.......nadeste doar cu bile si pelete.......sfatul meu..... :wink:
Ce parere ai de Meteor sau de la Select Baits (Belachan, Meat&Fish, Hotfish)...am auzit lucruri bune despre ele si le pot achizitiona direct rulate proaspat. Scuze ca te bombardez cu intrebari, dar nu ajung foarte des asa departe la pescuit si as vrea sa fie o partida reusita! Multumesc!

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de Cristian Stanoi »

Értesítjük tisztelt vendégeinket, hogy 2013 évre foglalni november 2. napjától lehet.
Először a tónál személyesen megjelenőktől fogadjuk a foglalást, majd ezt követően telefonon.

Megkérjük Önöket, hogy ezen a napon e-mailben ne foglaljanak.

Változás az előző évekhez képest, hogy a foglalás akkor teljes, ha az előleg 14 napon belül megérkezik. Az előeg 50%. Amennyiben nem érkezik meg 14 napon belül az előleg, töröljük a foglalást.

Újdonság még, hogy a foglalt időpontok folyamatosan követik egymást, napok nem maradhatnak ki. Két foglalás között 4 nap vagy ennek többszöröse kimaradhat.

Va rog ajutati-ma cu o traducere. Multumesc.
Din cate am inteles eu s-a schimbat cate ceva la modalitatea de rezervare pentru anul 2013.
Clubul Sportiv Green Lake

zoli1964
Mesaje: 118
Membru din: Vin Aug 01, 2008 9:20
Puncte: 0
Localitate: cluj

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de zoli1964 »

crysstyan2002 scrie:Értesítjük tisztelt vendégeinket, hogy 2013 évre foglalni november 2. napjától lehet.
Először a tónál személyesen megjelenőktől fogadjuk a foglalást, majd ezt követően telefonon.

Megkérjük Önöket, hogy ezen a napon e-mailben ne foglaljanak.

Változás az előző évekhez képest, hogy a foglalás akkor teljes, ha az előleg 14 napon belül megérkezik. Az előeg 50%. Amennyiben nem érkezik meg 14 napon belül az előleg, töröljük a foglalást.

Újdonság még, hogy a foglalt időpontok folyamatosan követik egymást, napok nem maradhatnak ki. Két foglalás között 4 nap vagy ennek többszöröse kimaradhat.

Va rog ajutati-ma cu o traducere. Multumesc.
Din cate am inteles eu s-a schimbat cate ceva la modalitatea de rezervare pentru anul 2013.
Va anuntam ca rezervarile pe 2013 se pot face incepind cu 2 noiembrie.
Prima data vom face rezervarile persoanelor ca se prezinta personal la balta ulterior vom accepta si rezervarile facute telefonic.

Va rugam ca in aceasta zi sa nu faceti rezervari pe email.

Schimbarea fata de anii precedenti este ca rezervarea va fi complecta daca in termen de 14 zile se achita avansul. Avansul este de 50%. Daca avansul nu se plateste in termen de 14 zile rezervarea se anuleaza.

Alta noutate este ca zilele trebuie sa urmeze ciclul de 4 zile, nu pot sa ramina zile libere intre rezervari. Intre 2 rezervari se poate sa fie diferenta de 4 zile sau multiplul acestora.

Daca va mai pot ajuta nu ezitati sa ma contactati.

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de Cristian Stanoi »

Multumesc pentru ajutor!
Clubul Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 648
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de Cristian Stanoi »

Sikerült a kis tó átalakítása. Lehalásztuk, de nem teljesen. A 2-3 kilós pontyok nagy részét eladtuk . Telepítve lett kb. pontyból 1500 kg 5-7 kilós, 600 kg 7-9 kilós, 650 kg 10-11 kilós, néhány darab 12kg-os és 6 darab 16 kilós amur. Busa 300 kiló a víz tisztítása végett.

Lehet majd éjjel-nappal horgászni és sátorozni. Remélem a feeder botos horgászok is megtalálnak minket. A "nagytóba" pontyból 400 kiló 10-12 kilós ,egy 16kg,egy 17kg ponty és egy 20kg amur érkezett.

Üdvözlettel Pámer László

Cred ca sunt vesti bune.
Poate ne ajuta cineva cu o traducere.
Multumesc.
Clubul Sportiv Green Lake

zoli1964
Mesaje: 118
Membru din: Vin Aug 01, 2008 9:20
Puncte: 0
Localitate: cluj

Re: Unique Carp Team pe Nagykallo Ungaria

Mesaj de zoli1964 »

Sunt vesti legate de balta mica care lau facut pentru pescari de feeder, in rest au mai bagat citeva bucati nesemnificative in balta mare.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”