ALT FILMULET FRUMUSEL...!!!

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

florinw scrie: val.este asta un site de pescuit sau de jigniri?
faptul ca tu ai o parere formata in 3 saptamini state in germania despre 87 milioane de oameni acum z ani ar putea fi obiectiv dar in mod sigur nu isi are loc pe un site de pescuit,cum nici parerea nemtzilor despre romani nu intereseaza pe nimeni.
Parerea nemtilor despre mine se bazeaza pe ce ? Au venit ei aici sa traiasca macar 2-3 ani sa-si faca o parare ? Iti spun eu - NU ! Suntem rromi cu totii si avem mari probleme de perceptie . Iti spun de la firma ca lucrez zilnic cu ei - c eprobleme am cu teutonii nu am cu nici o natie ! De ce ? Sunt roboti si nu vor sa gindaesca !

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

val,parerea europei despre romini e formata la fel de bazat ca si parererea ta despre restul lumii,fara sa ii cunosti.ma rog problema ta,dreptul tau...
faptul ca ataci o natzie intreaga plecind de la un conflict care nici macar nu era al tau spune destul despre impartzialitatea ta.faptul ca ai "trait " citeva saptamini intr-o tara nu cred ca te-a ajutat sa cunosti un popor intreg si nici acel cerc in care te-ai invirtit tu nu este reprezentativ pt o tara.
oricum ideea era ca aceste discutzii nu isi au locul pe un site de pescuit .
astept informatii pe acest site nu certuri si jigniri inutile.
atunci cind ai fost tu administrator era si caterinca,mai buna sau mai ciobaneasca dar erau si informatii.se pare ca a scazu calitatea acestui site care se vroia pt pescari si era ptezentat si reprezentat de cei mai buni pescari din tara,oameni de la care puteai sa inveti cite ceva.acum chiar si acei pescari,adevaratele valori au incetat sa posteze sau se implica in niste discutii total paralele la un nivel...
consider incheiate subiectele nationaliste sau cu argumentazie:faptul ca traiesti in...locul unde traim fiecare nu cred ca are o mare legatura nici cu caracterul si nici cu nivelul de pregatire in domeniul pescuitului.
astept cu nerabdare postarile referitoare la tehnici,nade,echipament...

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@florinw

imi pare rau ca insist, dar pe topicul asta n-ai sa gasesti pre multe despre tehnici, nade, echipament...in schimb, pe site ai sa gasesti destule...trebuie doar sa vrei sa le gasesti si sa nu te mai plangi atat...aici e crapmania nu edenmania unde toti vorbesc frumos, sunt imbracati in alb si majoritatea au aripi la spate. Fara suparare, dar parca nu traiesti in realitate cu pretantiile astea de falanster. Si inca o chestie minora, poporul de care vorbesti, a pus o pata atat de mare si de neagra in istoria omenirii, incat cred ca ai putea fi mai ponderat in ai ridica atata in slavi.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mersi pentru completari Cornele- dar nu de alta dar prea ne ia lumea de prosti doar pentru ca suntem romani . Eu unul m-am saturat de lectii de viata date de alte popoare care nu sunt cu nimic mai bune , dar nici mai rele ca al nostru , in schimb fumuri .......... Si cind mai primesti lectiile astea si de la un roman plecat acolo - ti se suie singele in cap . :oops:
Iar parerea mi-am format-o tocmai ca am trecut prin tarile astea central europene de citeva ori in viata - din cite stiu ei nu vin la noi decit sa fotografieze copiii orfani de la semafoare . Pe aia de castiga olimpiade de matematica ii cumpara - ca pe ei nu ii duce capul !

PS - nu sunt membru al PRM :lol: :lol: :lol:

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

val.nu am vazut unde am luat pe cineva de prost intr-o postare dea mea,nu am vazut unde am ridicat o natzie sau o tara in slavi si desconsiderat o alta.nu stiu unde am dat vreo lectie de viatza cuiva,nu stiu unde am jignit vreo data pe cineva.daca gasesti undeva intro postare dea mea te rog sa o postezi daca nu nu te obosi sa mai raspunzi.nu imi amintesc sa fi avut ocazia sa ne cunoastem asa ca caracterizari despre persoane necunoscute nu fac cinste nimanui.
cit despre romani care...numele meu este Winter si este cam la fel de romanesc ca si cel de Pangica.

Avatar utilizator
freecarp
Mesaje: 62
Membru din: Mar Ian 24, 2006 22:37
Puncte: 0
Localitate: Gummersbach

Mesaj de freecarp »

da ba voi aveti dreptate!!
eu unu cedez si ma retrag din discutiile astea. :lol: :lol: :lol:

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Mesaj de florinw »

florinw scrie:val.nu am vazut unde am luat pe cineva de prost intr-o postare dea mea,nu am vazut unde am ridicat o natzie sau o tara in slavi si desconsiderat o alta.nu stiu unde am dat vreo lectie de viatza cuiva,nu stiu unde am jignit vreo data pe cineva.daca gasesti undeva intr-o postare dea mea te rog sa o postezi daca nu nu te obosi sa mai raspunzi.nu imi amintesc sa fi avut ocazia sa ne cunoastem asa ca caracterizari despre persoane necunoscute nu fac cinste nimanui.
cit despre romani care...numele meu este Winter si este cam la fel de romanesc ca si cel de Pangica.

Avatar utilizator
Harry_Potter
Mesaje: 78
Membru din: Lun Feb 06, 2006 22:54

Mesaj de Harry_Potter »

@cornelserbu

imi pare rau ca insist, dar pe topicul asta n-ai sa gasesti pre multe despre tehnici, nade, echipament...in schimb, pe site ai sa gasesti destule...trebuie doar sa vrei sa le gasesti si sa nu te mai plangi atat...aici e crapmania nu edenmania unde toti vorbesc frumos, sunt imbracati in alb si majoritatea au aripi la spate.

Mai nea Cornel chiar ai dreptate in oarecare masura dar nu 100%.Cu siguranta nu o sa gasim pe aici pe nimeni imbracat in alb si cu aripi la spate... Dar cu pene sunt o gramada 8)
Dan N.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

ai perfecta dreptate, nu ducem deloc lipsa de papgali, dar pe astia ii gasesti cam peste tot...ficare are cateva pene, unii mai multe, altii mai putine...asta-i omenirea, pestrita, ce sa-i faci.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

t-rex
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mar 16, 2007 12:28

Mesaj de t-rex »

@cs
eu zic sa nu faci afirmatii gratuite,gen ..vezi ca pun mina pe tine samd.......daca nu te simti in stare sa le duci la capat,sti tu,nu cere prea mult ca s-ar putea sa ti-se indeplineasca.
magar esti tu,pt ca eu am inceput discutia cu tine civilizat,dar vad ca nu suporti,si a-i inceput cu caterinca unde te-ai stricat,nu vreau sa ma i-au de tine ca poate te las cu ceva sechele si ramai marcat pe viata.
pt mine personal nu esti decit un MITIC,care crede ca le stie pe toate,si daca a ajuns la o virsta respectabila,toata lumea o sa zica-da nea cornelus ,cum zici tu maestre,sigur ca da,da nu-i asa gustere,uite ca alti au alta parere :wink:
eu zic sa fi mai rezervat si uite si un sfat-nu da cu piciorul intr-un ciine mic,ca nu sti cine il tine in lesa :wink:
batrineti fericite.
urasc timpiti si pescari prosti.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”