Drepturi de autor...

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Florentin Iuga scrie: @patabum

Trec peste invectivele ce ar transforma si melcul in taur...
Stimate Domn,

Sau Tovarase... Ca inca nu stiu care ar exprima mai corect starea... Cu parere de rau, nu ai inteles nimic! Stai linistit, nu e nici bine nici rau, nici adevarat sau fals... Nu are absolut nici o legatura cu dumneata, pur si simplu este ceea ce eu scriu si ceea ce eu nu scriu...

N-ai inteles nimic... Fara nici o suparare... N-am nevoie de daunele dumitale, materiale ori de orice alta natura... Asa cum n-am nevoie sa stiu, si nici nu ma intereseaza ce sentimente ai trait in Portugalia sau aiurea, sub forma frustrarilor, inchipuite ori ba. Nici de modul in care metafora se imbraca sau dezbraca sub scriitura dumitale. Pentru ca, daca putea a fi si a se manifesta in esenta ei, o facea deja si nu cerea a fi luata de aiurea... De la mine ori de la altul... Lezat moral, in ceea ce priveste o emisiune a carei audienta se masoara in cod binar, nu am de ce si nu ma voi simti niciodata...

Poate ca nu am stiinta de a exprima starea sau gandul, sau poate nu imi doresc a face efortul necesar... Pentru mine viata e mai mult decat copy/paste... Stiu ca e simplu, facil si la indemana oricui, dar nu ma intereseaza. Posibil ca, dintr-un anume unghi, ceea ce am scris eu sa para jignire. Te asigur ca nu e! Nu are de ce a fi. Pentru a jgini pe cineva, inainte de orice, trebuie sa-ti pese, sa ai oarece sentimente vis-a-vis de acea persoana, sau fiinta umana, depinde de sistemul de referinte...

Ma rog, boala lunga = moarte sigura... 99 de dihanii din 100 gasesc scuze. Unul singur este om, atat cat sa spuna, imi cer scuze am gresit! Fara dar, fara explicatii, pur si simplu. Pentru ca, stimate Domn, daca iti era la indemana o faceai chiar Domnia Ta!

Imi cer scuze, a priori, pentru cele scrise... Puteai trimite un mesaj privat, si totul era ok... Ai ales sa postezi public, am raspuns public... Vei intelege ori ba, dumneata ori altii, ma lasa rece! Am insa o mare rugaminte. Nu continua a biciui o pisica moarta! Am un singur neuron si e atat de ocupat, incat adeseori uit si sa respir...

Sa-ti de Dumnezeu, dumitale si celor din jurul domniei tale, tot binele din lume...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

patabume,
ne vedem maine seara la rustic?
The One Team

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

andrei vladeanu scrie:patabume,
ne vedem maine seara la rustic?
Andrei, invitatia ta nerostita ma onoreaza si-ti multumesc! Ne vom vedea cu alta ocazie, plec in dupa-amiaza asta la Predeal si nu am cum. Promit insa ca saptamana viitoare, joi sau vineri cel mai tarziu, trec pe la voi. Nu stiu daca la magazin sau la bar, om vedea.

Toate cele bune!

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

"Un prost nu spune lucruri inteligente, dar un om inteligent spune multe prostii."
Garabet Ibraileanu
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

La nivelul asta la care va apostrofati mai am si eu niste zicatori :

- acqvila non habit musqve
- testil unus testis nulus
- Decebalus per Scorillo
- Traianus Ulpius Imperatorum
- Lupii ! Lupii Doamne !

samd
Ce dracu ?!!!!!!! Scuze si atit ca suntem in bransa toti !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Nu va mai pot modera su vad ca este nevoie de mine ! Mircea baga frate la greu cu postarile astea si usor - usor iti faci mana ! Daca ai nevoie de mine in meciuri , imi pui melodia cu "Gore din Chitilia" si te ajut cu draga inima !

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Multam, Val, de ajutor, dar n-am ce sa bag. Pe langa faptul ca Patabum posteaza destul de rar, Florentin tocmai se incalzeste in arena .... uite mai savuram si noi cate una de genul ".... audienta masurata in cod binar" :lol: :lol:

Macar de s-ar purta toate disputele la nivelul asta.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Patabun asta cred ca e dexaxat mintal la cap ca scrie de zici ca e poet nebun sau pictor. Nul mai baga in seama Yogo ca moare singur sacalu asta.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”