florine, nu te speria ...

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel »

Din pacate ptr.mine,pescuitul s-a inchis pana in August.Lucrez de la 6 la 19,la montajul unei instalatii care va turna scaunele de Logan(a doua instalatie ca prima nu mai face fata la nr. de comenzi),si trebuie terminata pana in data de 26 iulie.Sambata am program mai lejer,lucrez doar pana la 17.Sincer as face o Varadie,dar numai dupa jumatatea lui August,adica,cand o sa revin din concediul mult asteptat pe care vreau sa mi-l fac pe malul Siretului,pe plaiurile natale. :wink:
Fir intins

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Valeu!
nu luati lisitele de gat ca o sa va dati cu pumnii in cap! Asemeni pescarusilor sau altor pasari iftiofage , "contin" in pulpite o alintaroma de pesteeeeee de-ti vine sa mananci un camion de lamaie! :shock:
Eram acolo cand transa un prieten o rata salbatica si mirosea a conserva de peste...... de mancat, n-am avut tupeu, ca zeama mirosea a bors pescaresc :oops:
Legio - Patria Nostra !

the_mav
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 21, 2006 19:51

Mesaj de the_mav »

legio, fiind si vanator post spune ca depinde foarte mult cum sunt preparate pasarile de balta.
daca sunt facute cum trebuie nu ar trebui sa fie probleme.
daca nu, se pot servi cu garnitura de masca de gaze
:lol: :lol: :wink: :P :wink:
saab... car for the moment, planning for a plane

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

lasa ca am mai mancat eu pe vremea lu raposatu capra neagra si puteam sa jur ca e mai nasoala decat carnea de oaie, care oricum nu pot s-o sufar!
Da pe vremea aia nu gateam!Traiasca braconajul in cinstea sefului de ocol silvic! :lol:
Oricum mai bine pap o coada de crap pe gratar sau un biban pe tabla decat lisite tuciurii...

Legat de treaba asta cu bradisul in abundenta.... Eu inca n-am reusit sa rezolv problema asta , intrucat pescuiesc destul de des pe o balta de genul acesta. Am ales apa libera si adancimi abisale (8-9m ) si m-am ales cu 2 trasaturi in 24 h,si bastinosii aveau ruptura dupa ruptura la 4 m de mal, in ochiurile de bradis la mamaliga si la rame rupte. Eu inschimb "educam" pestele cum sa foloseasca cutitul si furculitza pt a devora primul pat de bile de pe balta respectiva, si in paralel ma chinuiam sa imi dau seama de cantitatea optima de seminte... In fond e si asta parte din pescuit! :lol: :twisted: :oops:
Legio - Patria Nostra !

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@mav

Daca tot te pricepi poti sa-mi dai o reteta de preparat fazani > ?
Am primit cadou 3 bucati sii iam in congelator de 2 saptamani nu stiu ce sa fac cu iei. !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Si eu am un fazan de la Val in frigider si nu stiu ce sa fac cu el !
Poate da un vanator si o reteta....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

A stiut Val de ce da fazanul :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

the_mav
Mesaje: 8
Membru din: Mie Iun 21, 2006 19:51

Mesaj de the_mav »

i-am dat eu vreo doua idei pentru fazanii care ii are lui adrian olteanu... daca nu le pune el aici, le pun eu
:wink: :P
saab... car for the moment, planning for a plane

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Vladut Mateianu scrie:Si eu am un fazan de la Val in frigider si nu stiu ce sa fac cu el !
Poate da un vanator si o reteta....
Pilhane ti l-am dat de vreo 2 ani - crezi ca e din plastic si nu se strica ???? Daca il mai ai si acum - ai grija cind il dezgheti sa nu fugiti toti din casa ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bai Valule, ce a trecut timpul......Poate nu s-o fi stricat totusi ! :wink: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”