ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Încuiat
cipkill
Mesaje: 160
Membru din: Lun Feb 28, 2011 23:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de cipkill »

ionut72 scrie:Oricarui complet de judecata format din persoane sanatoase la cap (si sunt totusi destui si d'astia) nu-i tre' mai mult de 5 min. sa delibereze in cazul asta.
nu asi paria pe asta ...

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de miyagi »

ionut72 scrie:Eu tot sa ma bati si nu pricep de ce-i e frica mts-ului de un (eventual) proces, cand are legislatia de partea sa? Legea e clara, frps nu e afiliata la CIPS care organizeaza CM-ul, deci nu poate ridica nici o pretentie valida/legala in ceea ce priveste organizarea acestuia. Ca, daca o face, incalca legea. Oricarui complet de judecata format din persoane sanatoase la cap (si sunt totusi destui si d'astia) nu-i tre' mai mult de 5 min. sa delibereze in cazul asta.
Nu-i e frica Nene nimanui. A aruncat-o Nea Victor p-asta cu frica, dar e vorba de mai mult de-atat. E electorala. Daca le demonstram in an de alegeri ca au de castigat se baga. Daca nu, nu. Si nu din cauza fricii ci din cauza incompetentei si caldurii de la adapost. Tu ti-ai risca un scaunash de cateva zeci de milioane pe luna mok?
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de miyagi »

cipkill scrie:
ionut72 scrie:Oricarui complet de judecata format din persoane sanatoase la cap (si sunt totusi destui si d'astia) nu-i tre' mai mult de 5 min. sa delibereze in cazul asta.
nu asi paria pe asta ...
Nici eu. Procedurile cer timp intotdeauna.
Urban culture.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de ionut72 »

Tu ti-ai risca un scaunash de cateva zeci de milioane pe luna mok?
Cornele, nu risca mah, nimeni, nimic (decat un proces lung, dar din care poti iesi si mai bine decat erai inainte sa intri) cata vreme are legislatia in spate. Iar procedurile cer timp, ziceti? Pai cu atat mai bine, mts-ul decide ca agvps are dreptate, conform legislatiei, CM-ul se desfasoara bine-mersi in Romania, dupa care las' sa dureze procesu' fo 2-3 ani! Eu, din contra, ma gandesc ca organizarea CM de crap in Romania e o lovitura de imagine in an electoral. Pe cand renuntarea la organizarea acestuia din vina nehotararii si ezitarii mts, din contra.

Da' ma rog, aveti si voi dreptate, ce cred eu nu-i totuna cu ce crede mts-u'! Si, pana la urma, daca -i p'asa, ne meritam soarta! Daca ar fi dupa mine, eu oricum, cu riscul ca CM-ul sa nu se mai desfasoare in Romania anul asta, m-as folosi de prilejul asta sa termin odata pentru totdeauna cu viermele asta.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de miyagi »

ionut72 scrie:
Tu ti-ai risca un scaunash de cateva zeci de milioane pe luna mok?
Da' ma rog, aveti si voi dreptate, ce cred eu nu-i totuna cu ce crede mts-u'! Si, pana la urma, daca -i p'asa, ne meritam soarta! Daca ar fi dupa mine, eu oricum, cu riscul ca CM-ul sa nu se mai desfasoare in Romania anul asta, m-as folosi de prilejul asta sa termin odata pentru totdeauna cu viermele asta.

Doar atat mai a ramas de facut.
Procesele sunt de lunga durata si daca MTS-ul nu da nici-un semn de viata balacareste gunoiul asta CIPS-ul. De-aia s-a ajuns la blocada.
Urban culture.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de andrei vladeanu »

cipkill scrie:Solutia anihilarii influentei negative a acestui personaj asupra pescuitului sportiv din Romania sub umbrela MTS este foarte simpla, poate fi inlaturat cu propriile arme. Afilierea masiva a cluburilor de pescuit sportiv fie ele de crap, stationar, spining, etc, dupa care, se convoaca o Adunare Generala Extraordinara la solicitarea cluburilor nou afiliate si schimbarea conducerii. Trebuie doar coeziune si un pic de vointa ...
e prea complicat.
e mai simplu "sa ni se faca".

si apoi, dupa ce il inlaturi pe popescu cineva trebuie sa munceasca, sa construiasca.
noi ne pricepem cel mai bine sa daramam. pe forum, ca-i cel mai comod. si gratis.
The One Team

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de george tomescu »

Si uite cum construieste popescu ... :evil:
Se kka si pisha pe toata munca voastra de ani de zile.
Ati muncit atatia ani sa dovediti ca Romania merita sa fie in elita pescuitului mondial la crap si ca avem pescari care merita cu varf si indesat toate trofeele castigate PRIN MUNCA, ca sa vina "sefu" / "presedintele", si, pe principiul "sa moara si capra vecinului" isi baga picioarele in munca voastra.

Felicitari! :evil: :evil: :evil:
CS APS

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Marian Constantin »

Totusi , cei care sunt alaturi de el nu isi dau seama cat rău face acest om diabolic !?
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Vali Vesa »

Nu-i intereseaza Mariane, se merge pe principiul "a murit capra noastra, sa moara si a voastra".
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ANULARE CAMPIONATUL MONDIAL DIN ROMANIA 2

Mesaj de Vali Vesa »

Marian Constantin scrie: ...cei care sunt alaturi de el nu isi dau seama cat rău face acest om diabolic !?
Pai gandesc la fel Mariane, se pisa pe pescari, nu-i intereseaza decat banii lor, sau banii care ar putea veni de pe urma lor !!! :cry:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”