CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mazare
Mesaje: 73
Membru din: Joi Mai 05, 2011 7:42
Puncte: 0
Localitate: BRASOV

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de mazare »

bravo inca o data se pare k AFRICA si-a scos palaria in fata voastra :lol: :lol: :lol: :twisted:
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci, vei avea succes

BOGDAN MUNTEANU

***CAMPION NAȚIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
*** CC CORBU ***

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Dani Hentiu »

Felicitari! Romania este campioana mondiala, restul cuvintelor sunt de prisos!

dodo63
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Mai 15, 2010 8:13
Puncte: 0
Localitate: DEVA

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de dodo63 »

al. trentea scrie:Acum cateva minute, pe postul de radio Europa FM, grupul de trei idioti, din care perla coroanei o reprezinta Monica Anghel, faceau misto de campionatul mondial de crap. Radeau si nu-si inchipuiau cum Romania a castigat avand puncte mai putine decat Bulgaria (!?). Poate careva dintre voi sa-i lumineze pe penibili, ca eu sunt cam departe...
Oricum, rusine prezentatorilor care nu s-au informat mai intai, inainte sa-si expuna secretiile pe undele radio.
Bine ca nu am castigat un campionat de golf...acolo punctajele sunt cu minus si te miri ce mai intelegeau "luminatiile lor"
Asa este o parte mare din mass-media noastra...nu stiu de ce se mirau, pentru ca si ei cu minte mai putina decat alti pot detasat sa castige un concurs de genul: "copii spun lucruri trasnite"
Ajuta-ma Doamne, sa prind si eu un peste!...asta ca sa nu mai trebuiasca sa mint

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de jdmishere »

dodo63 scrie:
al. trentea scrie:Acum cateva minute, pe postul de radio Europa FM, grupul de trei idioti, din care perla coroanei o reprezinta Monica Anghel, faceau misto de campionatul mondial de crap. Radeau si nu-si inchipuiau cum Romania a castigat avand puncte mai putine decat Bulgaria (!?). Poate careva dintre voi sa-i lumineze pe penibili, ca eu sunt cam departe...
Oricum, rusine prezentatorilor care nu s-au informat mai intai, inainte sa-si expuna secretiile pe undele radio.
Bine ca nu am castigat un campionat de golf...acolo punctajele sunt cu minus si te miri ce mai intelegeau "luminatiile lor"
Asa este o parte mare din mass-media noastra...nu stiu de ce se mirau, pentru ca si ei cu minte mai putina decat alti pot detasat sa castige un concurs de genul: "copii spun lucruri trasnite"

Pai emisiunea se numeste "Desteptarea" un indemn care ar trebui sa si-l asume!!!
Dragos MARDARE
CS APS

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de cezar.ch »

Pai si Monica Anghel asta, de cand a depasit suta de kile (in viu :lol: ), plus varsta, plus ca nici vocea nu mai e cea fost, se zbate si ea sa castige un bănuţ !
Mamă, dacă ar fi caştigat ea vreo menţiune la Festivalul Păpuşoiului de la Caracal, să vedeţi ce-şi vopsea ea părul în culorile tricolorului. :mrgreen:

Eu zic să nu-i băgăm in seamă pe ciumpalacii ăstia, pentru că nu merită !

Avatar utilizator
shtrumfulica
Mesaje: 109
Membru din: Vin Mai 28, 2010 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de shtrumfulica »

Felicitari pentru rezultatul obtinut!!!
Florin Sudor
.....tu nu si nu..crap crap...

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

FELICITARI ENERGY!
FELICITARI ROMANIA!
FELICITARI RIG SERVICE!
catch&release

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de andrei vladeanu »

rezultat exceptional pentru vali martoiu&co
din toata inima, felicitari!
The One Team

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de Sionut »

Ma bucur ca am luat parte la acest super eveniment, eveniment care inseamna deja istorie crapista.Felicitari inca o data baietilor,
in special celor din "zona mea (C)" care dintr-un loc mediu spre slab au reusit sa castige
destul de clar sectorul.
Organizare de exceptie, felicitari Dlui Carstocea pentru tot ce a facut pentru pescuitul din Romania.
Si o dedicatie muzicala pentru echipa campioana mondiala.

http://www.youtube.com/watch?v=1cHVn5DavOs
CS APS

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CAMPIONATUL MONDIAL-CORBU ROMANIA 2012

Mesaj de RSC »

Felicitari Energy Brasov! Felicitari Vali Martoiu pentru tot ce ai facut ca aceasta echipa sa aduca aurul mondial in Romania. Felicitari pentru inspirata decizie de a aduce in echipa ta oameni care ulterior au confirmat si au iesit campioni mondiali, chiar daca unii, chibiti cu .."valoare"..., te-au criticat si admonestat pentru asta chiar si pe un post tv...iar acum te felicita "din inima" ...Bravo Vali! Bravo brasoveni! Dupa reusita lui Peter si Norbi la WCC si dupa victoria voastra la CM, capitala mondiala a pescuitului la crap se muta in Ardeal...si sper sa ramana acolo mult timp.

Felicitari Carstocea & Co.! Omul a fost magnific. Fara cuvinte! Sper sa fie si in continuare aproape de "fenomen".

Felicitari AGVPS pentru decizia de a anula etapa "fake" 1 a CN si de a deschide astfel drumul echipei din brasov catre titlul mondial.

Felicitari arbitrilor si tuturor celor care si-au adus contributia la acest CM

Concluzie - Romania a devenit Campioana Mondiala atunci cand :
Pista de concurs nu a fost aleasa de anumite ..."valori" :D
APCR nu a mai "ales" cine merge la CM
AV a fost doar prezentator/realizator TV ( era cam... suparat, dehhh)
Val P si-a facut doar meseria: transportator (inchizator de carnete IATA) si bine a facut!!!
Rudeanu citea decizia judecatorilor ref CN 2012...

PS: in afara de emisiunile lui Tibi, PVTV-ul a fost dezamagitor...
"Keep it simple!"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”