CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de gabi1 »

Mcarp scrie:Stiam ca o sa zica cineva asta,dar nu e cazul sa compari un club de la noi cu Real Madrid.Si e vorba de pescuit nu de fotbal. Tu crezi ?dar raspundemi sincer.Este vreun club de la noi mai puternic decat echipa nationala care se poate face.Ma refer strict la pescuit.
Daca te incluzi in vreo echipa de club deja ne putem considera galactici..... :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Mcarp
Mesaje: 34
Membru din: Joi Ian 16, 2014 22:35

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Mcarp »

Vorbesc de o echipa nationala ,formata din cei mai buni.Sunt cluburi care au doi trei pescari foarte buni,iar restul bunisori,Cum pot ei sa participe la campionatul mondial?

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de RazvanG »

Mcarp scrie:Vorbesc de o echipa nationala ,formata din cei mai buni.Sunt cluburi care au doi trei pescari foarte buni,iar restul bunisori,Cum pot ei sa participe la campionatul mondial?
Practic tu ce propui,o selectie sau Nationale pe echipe la individual?
Selectia cum se va face,pe ce criterii??? :shock:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de gabi1 »

Mcarp scrie:Vorbesc de o echipa nationala ,formata din cei mai buni.Sunt cluburi care au doi trei pescari foarte buni,iar restul bunisori,Cum pot ei sa participe la campionatul mondial?
Tu ca si prezenta in echipa punctezi decisiv la capitolul "exotic". :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de miyagi »

gabi1 scrie:
Mcarp scrie:Vorbesc de o echipa nationala ,formata din cei mai buni.Sunt cluburi care au doi trei pescari foarte buni,iar restul bunisori,Cum pot ei sa participe la campionatul mondial?
Tu ca si prezenta in echipa punctezi decisiv la capitolul "exotic". :wink:
excrotic :wink:
Urban culture.

Mcarp
Mesaje: 34
Membru din: Joi Ian 16, 2014 22:35

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Mcarp »

RazvanG scrie:
Mcarp scrie:Vorbesc de o echipa nationala ,formata din cei mai buni.Sunt cluburi care au doi trei pescari foarte buni,iar restul bunisori,Cum pot ei sa participe la campionatul mondial?
Practic tu ce propui,o selectie sau Nationale pe echipe la individual?
Selectia cum se va face,pe ce criterii??? :shock:
Am vorbit de puterea unei echipe nationale,nu de criteriile de selectie.Chiar nu ma intereseaza modul de selectie.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de petre iulian »

Mcarp scrie:Vorbesc de o echipa nationala ,formata din cei mai buni.Sunt cluburi care au doi trei pescari foarte buni,iar restul bunisori,Cum pot ei sa participe la campionatul mondial?
----------

fiecare echipa are un stil de pescuit si pescuieste cu o anume nada .
Daca castiga o echipa care pescuieste numai la mamaliga ,una care pescuieste numai cu boiliesuri de la firma X si una care pescuieste doar cu boiliesuri de la firma Y pt. ca a invatat cum lucreaza nada ,cum poti face un lot competitiv ?

Fiecare pescuieste cu ce vrea dupa strategia lui la CM ???

Daca pui echipa obisnuit numai la mamaliga sa pescuiasca cu bile este pierzator si invers :wink:

Sunt niste detalii importante ....nu degeaba campionatul mondial se tine pe loturi si nu pe echipe :wink: ....dar noi romanii .....
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de RSC »

:lol: :lol: :lol:
Olanda – Campionatul National de Pescuit la Crap 2014

Campionatul se desfasoara in 4 etape, pe 4 lacuri diferite, de vinerea pana duminica.
La campionat pot participa 36 de perechi, dupa cum urmeaza: 16 perechi care au ocupat primele 16 locuri in cn-ul de anul trecut, 4 perechi nominalizate de sponsorii importanti ai competitiei (practic, sunt locuri cumparate de cei care vin cu peste vreo 3.000 euro la sponsorizare) si primele 16 perechi care vor achita taxa de inscriere....
La alcatuirea clasamentului final se iau in considerare cele mai bune 3 din 4 rezultate ale fiecarei echipe.
Echipa nationala a Olandei pentru CM FIPSed o sa fie alcatuita de antrenorul desemnat de federatia de pescuit prin selectionarea a 3+1 perechi din primele 10 clasate in urma celor 4 etape, ponderea cea mai mare in selectie fiind insa locul final ocupat in campionat.
Taxa totala de participare este de 550 euro/pereche, din care 100 euro reprezinta taxa de participare la fondul de repopulare al lacurilor unde se desfasoara etapele de campionat.
La fiecare etapa exista premii din partea sponsorilor..
Perechile situate pe podiumul final primesc premii in echipamente de pescuit si nada cu o valoare de piata de 10.000 euro.
..............
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de RazvanG »

Mihai,o echipa Nationala dpmdv,trebuie sa fie una de club.Degeaba ma pui sa dau la peste cu bilele X daca eu nu am incredere in ele,degeaba ma pui sa dau la peste cu pescarul X daca nu este coechipierul meu,degeaba ma pui sa ascult de sfaturile lui X daca eu consider altceva,tu poti pierde un concurs pe mana altcuiva decat a ta?
La club ,sunt pescari care accepta faptul ca din spate ii urmareste un pescar sau manager cu experienta,au incredere in el si stiu ca nu are interese ascunse.
Eu personal ,nu pot asculta decat de coechipierul meu si ATAT.El este cel care stiu ca pescuieste exact ca si mine si el stie ca pescuiesc exact ca si el.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de petre iulian »

Pentru mine este mai usoara varianta pe echipe , ca am probleme de selectionare in cadrul clubului fiindca avem mai mult de 3 echipe competitive . In caz de CN pe echipe as venii poate cu 10 echipe ...

Dar nu mi se pare ok pt. ca factorul bulan in cazul unui cn pe echipe este prea mare si o echipa foarte buna se ingroapa singura cand trage un loc foarte prost .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”