Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ionut72 »

Ce tot încerc eu să vă spun este că AGVPSR nu este organism sportiv recunoscut și reprezintă fraudulos România la CIPS.
Recunoscut de catre cine bai, boul baltii? Adicatelea cum bah, pigulici, fraudulos, aia de la FIPS-CIPS sunt niste idioti cu bale la gura care habar n-au pe ce lume traiesc, sau cum? Si i-a facut AGVPS-ul din vorbe?

Si cum sa stearga mai, idiotel, niste rezultate odata ce ele au fost recunoscute ca atare? Ca doar baietii de la Energy Brasov n-au furat la cantar sau s-au dopat ca Lance, inteligentu' bulii!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:Istoria nu poate fi stearsa niciodata... asta nu intelegi tu !
Pescarii nu lupta ptr glorie reprezentand Romania(pe banii lor) ca sa iti aduca tie (sau Agvps) medalii si palmares ! Noi luptam ptr noi si ptr tara... dar tu nu ai cum sa sti cum este sa-ti cante imnul national atunci cand esti pe podium... :twisted:
Tu lupți pentru contul tău din bancă, nu pentru România. Ca să lupți pentru România, trebuie ca România să te trimită să o reprezinți. O să postez odată și adresa de reinscriere a AGVPSR de după 1990 (probabil că tu nu știi că in 1976 au fost excluși de la CIPS), când, ca niște ordinari ce sunt, au declarat, în scris, cum că ei sunt federație sportivă. Probabil a ta, dar nu a României.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ptr contul meu din banca nu mai este nevoie sa lupt, stai linistit. Am reprezentat Romania vreo 5 ani la rand, fara sa cer nimic la schimb. O faceam din suflet, iar rezultatele nu au intarziat sa apara. Insa pe vremea aia tu probabil ca admirai crapul doar in farfuriile restaurantelor... :mrgreen: Si daca iti zicea cineva termenul carpfishing (pe care acum il indragesti) credeai ca te injura in tiganeste... :wink:

Nu este lupta mea, nu eu doresc banii si fondurile Agvps-ului, dar ar trebui sa intelegi ca in orice demers, daca nu ai sprijinul "poporului" degeaba te agiti.... Tu nu doar ca nu intelegi, dar iti si mai injuri si jignesti pescarii... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ANTIFANE »

ANTIFANE scrie:Vai ce bine ma distrez,ceva sapaturi pe la cupa Baracuda, organizat de marele conducator!
Ce zice dl Uszkai! :oops: :oops: :oops: :oops:

Am avut asigurata nada solicitata, inclusiv cate o galeata Trabucco. Cu cazarea ne-am descurcat cu greu, dar pana la urma s-a rezolvat cumva. Eu ca vicepresedinte am ramas fara cazare si la multe insistente am reusit sa dormim 2 intr-un pat si un alt coleg pe jos, desi am fost doar 23 de concurenti de la FNPSR la 36 de locuri rezervate (Eh, probleme de jonglerii ale magnificului nostru presedinte - ce banii altora nu circula ?)
Ni s-a mai promis decontarea cheltuielilor de transport si asigurarea a trei mese pe zi la restaurantul Doripesco. Ei, din astea doua nu am vazut deocamdata nimic. Am intocmit "Delegatiile" necesare cu "Documentul Cumulativ" pentru toti concurentii din asociatie si a ramas sa asteptam si noi sa primim acesti bani. Asociatia noastra de exemplu are de primit pentru 10 concurenti si 3 arbitrii suma de 2.900 ron, adica cate 10 ron de concurent si arbitru pentru transport, 100 ron diurna, iar pentru arbitrii in plus fata de asta cate 100 ron Barem de arbitraj.
Deasemenea nu si-a primit banii (297 ron) nici firma care a imprimat diplomele concepute de mine si comandate tot pe obrazul meu (85 buc. diplome a 2,8 ron/buc.) desi am predat factura si chitanta fiscala ca si cum le-au si platit deja. Daca nu primim banii, va trebuii sa platesc eu toate astea. Cred ca-ti dai seama in ce situatie ma aflu ! Premiantii ma ameninta cu instanta
judecatoreasca, desi eu am fost un simplu concurent la acest concurs si l-am ajutat doar voluntar pe Diaconitza la intocmirea foilor de arbitraj, clasamente, diplome, etc.
Am crezut ca adunandu-ne mai multi sufletisti, am putea schimba cumva in bine soarta pescuitului competitional romanesc. M-am inselat si cu asta am pus punct oricarei actiuni de acest fel.
Imi cer scuze ca m-am nascut ! Promit sa nu se mai repete !
Alo dl controlor sau sef de gara astept aici comentarii,cand e vorba cum l-ai mintit pe federali nu prea raspunzi! :lol: :lol:

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ANTIFANE »

Ai uitat sa zici ca nu toata lumea a primit lovelele!

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Nenea ăla încă are datorii la federație. Adică cotizația pe 4 ani. Fix 4.000 de lei. El vrea decontarea cheltuielilor de deplasare pentru sportivii asociației, deși nici nu s-a pomenit de așa ceva. De când federațiile sportive decontează cheltuielile de deplasare ale cluburilor? Probabil că domnul respectiv vroia și femei în cameră! :lol: :lol: :lol: :lol:

Vlăduț Mateianu,
Îți sugerez să deschizi o listă cu „poporul” care vrea să sprijine federația. O să constați că poporul la care te referi este pe cale de dispariție. Și ai contribuit și tu la decimarea lui. În schimb, în câțiva ani, o să apară o nouă generație care cred eu va fi peste ce a fost până acum. Urmărește ce rezultate au tinerii pescari sub conducerea AGVPSR:
http://chptmondejeunes2013.jimdo.com/r% ... 9ral/u-23/
Ăsta-i viitorul? Eu cred că nu. Și niciunul dintre voi nu a făcut nimic pentru el. V-a interesat doar propria persoană.
Unde ești bogdanpesc?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Vlăduț Mateianu,
Ai și aici părerile la o parte din poporul la care te referi:
http://www.youtube.com/watch?v=-TjXg-xRexU

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ionut72 »

în câțiva ani, o să apară o nouă generație care cred eu va fi peste ce a fost până acum.
Pigulici, ca sa fie peste cea de-acum, va trebui sa aiba, logic, performanate superioare. Adica sa castige cel putin 2 (doua) titluri de campioni mondiali. Tu insa n-ai sa mai fi in fenomen demult in momentele alea.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Foarte interesant interviul.... :D Se vede ca nu intelegi nimic , chiar nu intelegi ca TU esti BUBA nu notiunea de federatie ? Toate topicurile de pe crapmania.ro sunt pline de postari ale pescarilor, 99.9% te injura pe TINE , nu federatia ! Nici nu realizezi cat avea de castigat federatia fara sa fi tu implicat.... dar de, prostul pana nu-i si fudul parca nu e prost destul... :mrgreen:

PS Iti urez sa ajungi presedinte intr-un loc ferit de ceata, cu lumina si verdeata, unde nu-i durere si nici intristare.... :mrgreen: Punem noi banii ptr cele necesare...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:Foarte interesant interviul.... :D Se vede ca nu intelegi nimic , chiar nu intelegi ca TU esti BUBA nu notiunea de federatie ? :mrgreen:
Păi de ce nu ai făcut-o tu, atoateștiutorule?

PS Iti urez sa ajungi presedinte intr-un loc ferit de ceata, cu lumina si verdeata, unde nu-i durere si nici intristare.... :mrgreen: Punem noi banii ptr cele necesare...
Să nu dorești răul nimănui că s-ar putea să ai parte de el!
ionut72 scrie:
în câțiva ani, o să apară o nouă generație care cred eu va fi peste ce a fost până acum.
Pigulici, ca sa fie peste cea de-acum, va trebui sa aiba, logic, performanate superioare. Adica sa castige cel putin 2 (doua) titluri de campioni mondiali. Tu insa n-ai sa mai fi in fenomen demult in momentele alea.
În primul rând, pigulici este tăică-tu!
În al doilea rând, federația are tot timpul din lume să arate ce poate. Dar mulți dintre așa zișii pescari sportivi de pe acest forum nu vor avea parte de bucate. :lol: :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”