România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pescuit

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Val »

Si cu asta mi-am cam incheiat dialogul cu aceasta prea mult apreciata entitate de Forumisti care au darimat cam tot ce s-a construit cu truda , minte , bani si transpiratie in ultimii ani ... de acum aveti varianta Popescu ... sa va spuna el ce este de facut .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Val »

@iulixa

poate ti-o asumi chiar tu ... ca eu nu am de ce . Am dat documente inregistrate fix acum 4 zile la AGVPS ... Din pacate si ei ca si tine au urechile acoperite de vata ...
Din pacate sunt dezgustat de acest Forum si de puterea lui negativa de a discredita oameni care chiar fac ceva ..

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de gor965 »

Val scrie:Si cu asta mi-am cam incheiat dialogul cu aceasta prea mult apreciata entitate de Forumisti care au darimat cam tot ce s-a construit cu truda , minte , bani si transpiratie in ultimii ani ... de acum aveti varianta Popescu ... sa va spuna el ce este de facut .
Val, ai dat o solutie ptr. competitia interna ... da' problema e la extern, unde abia in Aprilie CIPS va lua in dezbatere conflictul AGVPS vs Federatie. Daca prin absurd CIPS da unda verde Federatiei, cat de viabila mai e propunerea ta ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Val »

gor965 scrie:
Val scrie:Si cu asta mi-am cam incheiat dialogul cu aceasta prea mult apreciata entitate de Forumisti care au darimat cam tot ce s-a construit cu truda , minte , bani si transpiratie in ultimii ani ... de acum aveti varianta Popescu ... sa va spuna el ce este de facut .
Val, ai dat o solutie ptr. competitia interna ... da' problema e la extern, unde abia in Aprilie CIPS va lua in dezbatere conflictul AGVPS vs Federatie. Daca prin absurd CIPS da unda verde Federatiei, cat de viabila mai e propunerea ta ?
Dragul meu , varianta mea prelungea competitia interna .. pina cind avea AGVPS resursele internationale sa o sustina ...fara contestatii legale . Amestecul de amator si sportiv ( CIS ) in competitie nu a facut decit sa ii dea apa la moara lui Popescu si el a stiut sa profite de chestia asta ... Putea dura inca 1 sau 2 ani ..dar CM din 2014 era salvat ... ! Din pacate , ursul merge , cainii latra .. Forumul face legea .. Iti raspund tie pengtru ca sunt sigur ca ma intelegi , dar refuz orice dialog de alta natura ...
Iar cu ceea ce am propus eu , AGVPS trecea fara probleme de aprilie .. era in reorganizare ... si venea sau nu in 2015 cu un proiect , ei sunt acum in judecata cu MTS pe aceasta tema , cu un bun PR nu se facea nmic anul asta si aveam CM 2014 in Romania ... in ciuda lui Popescu .Si el stie asta ca i-am promis-o ! Din pacate nu s-a putut ....
Poate stiu guru Mateianu , Oana , Cornel S , cum se face acum ? In afara de tradare , imi dau foc , samd ....

iulixa
Mesaje: 253
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:01
Puncte: 0
Localitate: Constanta/Bucuresti

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de iulixa »

Val scrie:@iulixa

poate ti-o asumi chiar tu ... ca eu nu am de ce . Am dat documente inregistrate fix acum 4 zile la AGVPS ... Din pacate si ei ca si tine au urechile acoperite de vata ...
Haideti sa o spun pe direct... Datorita mediocritatii si egoismului unor impostori inconstienti, sustinuti prin luarile de pozitie ale unor oameni cu condei, care au la ei cuvintele, Romania a fost impiedicata sa isi recastige titlul mondial, castigat cu truda si investitii enorme, la ea acasa. Era pe deasupra o oportunitate pentru a ne castiga respectul comunitatii mondiale a carpfishingului. Eu poate ca am urechile infundate, dar am vazul inca destul de bun si nu pot sa nu observ cum tricolorul a fost manjit cu cacat. Si unii ar vrea sa scape basma curata. Nu, asa ceva nu este posibil.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Val »

@iulixa

esti suficient de credul sau de baiat destept fie sa nu recunosti realitatea , fie sa o percepi si sa o negi la modul maxim .
Citeste inca odata adresa mea catre AGVPS si cauta vinovatii ... daca eu sunt acela , imi mai fac un prieten .. )))
Iar faptul ca CM 2014 nu mai vine , se datoreaza strict miilor de pagini de Forum in care strategia s-a facut dupa ureche si dupa colivi , morti , ..... legala sau nu , bile mai bune sau nu , interse , staboruri , tarusi , si nu imi mai vin altele in minte acum ... Voi dezvolta subiectul alta data ..
Dar faptul ca CM 2014 nu se mai face aici nu e tradare ...e realitate , spusa de altii , de FIPS , argumentat LEGAL pe 5 capitole . La fel ca si cind nu am intrat in NATO din prima , in UE din a 17-a ... Ne-au citit si isi iau masuri !

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de darius123 »

Prea multe interese personale si orgolii.Trebuia sa se intample ceva, era totul prea roz, 2 campionate mondiale in 3 ani.
Nu stiu care este solutia, dar trebuie schimbat ceva.Prea multe cluburi, asociatii, federatii, etc.Fiecare organizeaza ce concursuri vrea, trimite la mondiale ce echipa vrea, schimba regulilele concursurilor, etc.Sa fiu sincer, avem rezultate foarte mari in acest sport, pentru cate interese sunt la mijloc. Incet, dar sigur, o sa incepem sa vorbim de pescuit ca si despre Liga 1, cu personajele principale Mircea Sandu si Dragomir.Se pare ca acest Popescu a demonstrat ca nu vorbeste degeaba(din pacate), cel putin pentru moment, ,,vocea'' lui a reusit sa influenteze o astfel de decizie.Este clar ca incearca sa distruga orice, pentru a demonstra ca are putere.
Este trist ca pui orgolile personale pe primul loc, chiar daca distrugi un astfel de eveniment, unic intr-o tara ca Romania.
Aceste campionate mondiale nu sunt realizarile federatiei, sau a Domnului Popescu, sa isi permita sa distruga ceva, construit cu multe eforturi financiare de cei de la Corbu, eforturi enorme pentru cei care au reprezentat echipa Romaniei la competitile internationale, eforturi pentru toti cei care au contribuit la imaginea buna a Romaniei din ultimii ani, in carp fishingul international.
De ce acum 5-6 ani nu erau astfel de probleme?!!
Domnule Popescu, indiferent daca aveti sau nu dreptate, cu aceasta interventie ati facut un mare deserviciu pescarilor din Romania si intregii tari.
Facand un mare rau cu gandut de a face bine, nu este o solutie.Cei care au adus Romania sa beneficieze de 2 campionate mondiale, cu siguranta nu o sa stea cu mainile in piept si nu va vad bine.Sunt un simplu pescar din provincie si nu imi pica deloc bine sa citesc o astfel de veste, dar cei care sunt si au fost implicati direct.........nu va vad bine de Sarbatori!

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de RSC »

FRPS-ul nu o sa mai existe ca federatie SPORTIVA recunoscuta de MTS.


@pangica, nu te mai da cu agvps-ul ca nu mai prostesti demult pe nimeni. Esti frpsist pana-n gat si mai sus. Pe cine crezi tu ca mai pacalesti cu jocul tau la doua capete?
"Keep it simple!"

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de oanavictor »

darius123 scrie:Prea multe interese personale si orgolii.Trebuia sa se intample ceva, era totul prea roz, 2 campionate mondiale in 3 ani.
Nu stiu care este solutia, dar trebuie schimbat ceva.Prea multe cluburi, asociatii, federatii, etc.Fiecare organizeaza ce concursuri vrea, trimite la mondiale ce echipa vrea, schimba regulilele concursurilor, etc.Sa fiu sincer, avem rezultate foarte mari in acest sport, pentru cate interese sunt la mijloc. Incet, dar sigur, o sa incepem sa vorbim de pescuit ca si despre Liga 1, cu personajele principale Mircea Sandu si Dragomir.Se pare ca acest Popescu a demonstrat ca nu vorbeste degeaba(din pacate), cel putin pentru moment, ,,vocea'' lui a reusit sa influenteze o astfel de decizie.Este clar ca incearca sa distruga orice, pentru a demonstra ca are putere.
Este trist ca pui orgolile personale pe primul loc, chiar daca distrugi un astfel de eveniment, unic intr-o tara ca Romania.
Aceste campionate mondiale nu sunt realizarile federatiei, sau a Domnului Popescu, sa isi permita sa distruga ceva, construit cu multe eforturi financiare de cei de la Corbu, eforturi enorme pentru cei care au reprezentat echipa Romaniei la competitile internationale, eforturi pentru toti cei care au contribuit la imaginea buna a Romaniei din ultimii ani, in carp fishingul international.
De ce acum 5-6 ani nu erau astfel de probleme?!!
Domnule Popescu, indiferent daca aveti sau nu dreptate, cu aceasta interventie ati facut un mare deserviciu pescarilor din Romania si intregii tari.
Facand un mare rau cu gandut de a face bine, nu este o solutie.Cei care au adus Romania sa beneficieze de 2 campionate mondiale, cu siguranta nu o sa stea cu mainile in piept si nu va vad bine.


foarte bine punctat ,felicitari
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de pharaoh »

Trist. Nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul d-lui Carstocea.
Marius Sârbu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”