2013 - iata unde s-a ajuns !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de miyagi »

Ove aici lumea nu discuta. Arunca cate-o "parere" personala si apoi dispare. Nu prea mai exista multa lume care sa stie sau sa-i placa sa discute. Fiecare sta cu securea razboiului la brau, arunca cate-o perla si dispare la umbra forumului. Cand e cate un interes de protejat, se musca de picior ca soacra, apoi, inauntru la barlog. Sant destui catei care preiau. Mai bine ma simt bine cu Cristi, cu ala, cu alalaltul si las can canul pentru ziaristi.
Urban culture.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Cristi Y »

cornel.s scrie:
Cristi Y scrie:Opinia englezilor este cu totul alta fata de afirmatia unui site rautacios !!!!! Oricum le-am aratat cam ce stiu sa faca solubilele romanesti ( senzor mai precis ) cand sunt manuite cu iscusinta !


Referitor la mentalitati si mod de viata stai cuminte !! Sufeream si eu pana mai deunazi de '' patriotism'' dar nu tara ci sistemul de cacat a fost motivul pt care am cautat o viata civilizata



Te invit la un pescuit oricand , invitatia valabila fiind pt orice prieten care doreste sa faca un pescuit intr-un paradis al pescuitului !!

Asta m-a omoara si pe mine. Multumesc de invitatie. Cand s-o ivi ocazia te bazai. Macar o stiuca, un shefield la lin ceva.
Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai parte numai de bucurii si vreme de pescuit. Timp si bani de rame :D .
Iti dau un pont? Fa-te deal-er Senzor p-acolo ca cauta Vlad :lol: .


Chiar i-am propus lui Vladut o colaborare pe tema asta , mi-ar place sa promovez bilele cu care am avut atatea victorii .Apropos de victorii , am aratat patronului de la Leslie of Luton cateva medalii si se uita la cele de la mondiale cand pe fata cand pe spate dupa care m-a intrebat cine le-a emis ca nu vede logo-ul FRPS si semnatura lui popescu pe ele !!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Madalin Dirla »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tare rau faza cu frps Cristi :D :D :D


Cristi Y scrie:
cornel.s scrie:
Cristi Y scrie:Opinia englezilor este cu totul alta fata de afirmatia unui site rautacios !!!!! Oricum le-am aratat cam ce stiu sa faca solubilele romanesti ( senzor mai precis ) cand sunt manuite cu iscusinta !


Referitor la mentalitati si mod de viata stai cuminte !! Sufeream si eu pana mai deunazi de '' patriotism'' dar nu tara ci sistemul de cacat a fost motivul pt care am cautat o viata civilizata



Te invit la un pescuit oricand , invitatia valabila fiind pt orice prieten care doreste sa faca un pescuit intr-un paradis al pescuitului !!

Asta m-a omoara si pe mine. Multumesc de invitatie. Cand s-o ivi ocazia te bazai. Macar o stiuca, un shefield la lin ceva.
Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai parte numai de bucurii si vreme de pescuit. Timp si bani de rame :D .
Iti dau un pont? Fa-te deal-er Senzor p-acolo ca cauta Vlad :lol: .


Chiar i-am propus lui Vladut o colaborare pe tema asta , mi-ar place sa promovez bilele cu care am avut atatea victorii .Apropos de victorii , am aratat patronului de la Leslie of Luton cateva medalii si se uita la cele de la mondiale cand pe fata cand pe spate dupa care m-a intrebat cine le-a emis ca nu vede logo-ul FRPS si semnatura lui popescu pe ele !!

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Cristi Y »

cornel.s scrie:
Cristi Y scrie:@ cornel





Ai dreptate si te felicit. Bine ca e peste. E atata incat iti poti dori sa iesi la pensie ca pescar de agrement :wink: . De toate speciile. Te invidiez. De maine intru in normele de pensionare. Daca se va intampla poate iti iau urma :D .
V-a ocolit bine ploaia pana acum.


taxa de pescuit intr-o ferma privata administrata de un club ( cea mai apropiata de mine , cca 15 mile ) este de 8 lire ( 45 ron ) pe zi pentru adult si 15 lire ( 87 ron ) 24 ore . au 6 bazine cel mai mare avand 65 ha si un curs de rau de 9 mile . de conditii nu mai vorbesc .....

nu ma apuc sa fac un calcul cam cat inseamna procentual taxa de pescuit raportat la nivelul mediu de venit in UK comparativ cu romania ..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Cristi Y »

cornel.s scrie:
Cristi Y scrie:@ cornel





Ai dreptate si te felicit. Bine ca e peste. E atata incat iti poti dori sa iesi la pensie ca pescar de agrement :wink: . De toate speciile. Te invidiez. De maine intru in normele de pensionare. Daca se va intampla poate iti iau urma :D .
V-a ocolit bine ploaia pana acum.


taxa de pescuit intr-o ferma privata administrata de un club ( cea mai apropiata de mine , cca 15 mile ) este de 8 lire ( 45 ron ) pe zi pentru adult si 15 lire ( 87 ron ) 24 ore . au 6 bazine cel mai mare avand 65 ha si un curs de rau de 9 mile . de conditii nu mai vorbesc .....

nu ma apuc sa fac un calcul cam cat inseamna procentual taxa de pescuit raportat la nivelul mediu de venit in UK comparativ cu romania ..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de gabisandu »

Nu asta este strada catre pescuitul profesionist. Se creeaza un precedent periculos care va distruge competitia crapista.
Nu tribunalul ar trebui sa decerneaze titlul de campion national.

mimisikuuu
Mesaje: 445
Membru din: Lun Noi 22, 2010 19:58
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de mimisikuuu »

Nici pe forum,pe principiu care are gura mai mare

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de florinbrasov »

gabisandu scrie:Nu asta este strada catre pescuitul profesionist. Se creeaza un precedent periculos care va distruge competitia crapista.
Nu tribunalul ar trebui sa decerneaze titlul de campion national.
domnule gabi .tribunalul e pentru frustranti care nu pot obtine corect nimic .si incearca prin inselatorie sau manipulare daca nu ii iese nici asa cauta alte soluti .
important este nu cine a castigat campionatul national in tribunal, important este de cine e recunoscut drept campion national in randu pescarilor care au participat la acest campionat si nu numai .
ce a castigat in instanta e de povestit copiilor lui si acestea vor avea dubi de meritul sau, cand ii va trece pe la ureche, cand ,cum,.. a fost obtinut
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Sorin Daringa »

Personal,nu cred ca o sa mai cumpar produse Carping de acum in colo.
Imagine

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de florinbrasov »

Winston scrie:Personal,nu cred ca o sa mai cumpar produse Carping de acum in colo.
eu sincer in afara de o punga de bile premium mit , nu am cumparat niciodata nimic legat de carping si asta a fost acum 2 sau 3 ani si am inteles ca nu mai sunt cine stie ce si sa umblat si la reteta
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”