AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns

AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

NU
78
47%
DA
87
53%
 
Voturi totale: 165

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de miyagi »

[quote="Popescu Stefan"]Statutul CIPS:
.................................................
3. C.I.P.S. este o organizaţie internaţională sportivă cu caracterul universal. Orice altă Federaţia sau Institut Naţional care permite discriminări politice, sau discriminări rasiale în cadrul organizaţiei sale proprii sau de care aparţine, fie sunt afiliate la organizaţiile care practică orice astfel de discriminări, nu li se permite să facă parte din C.I.P.S.
/quote]

Bah da` petarda esti?!!!!!!!!!!!!!! :|
Poi la discriminarile pe care le faci tu ce mai astepti gogoasa?!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de miyagi »

Ai citit asta, prostanacule ?

Tu n-ai nici C.I.S.-ul ! De unde scoti tu hartia aia, tolomacule !
Stii sa citesti si ce nu-ti convine ?

Stii sa interpretezi asta : "singurul organism abilitat sa reprezinte Pescuitul Sportiv in Romania, conform Statutelor CIPS"? Pe tine asta te incurca si nu vrei sa recunosti !

Pai, si daca ai avea (prin absurd) CIS-ul, MTS (de fapt ANST) va trebui sa dea o hotarare conform Statutelor CIPS ! Iar acolo, nu poate fi membra decat o entitate din Romania !
Asta este AGVPS-ul.
Vor citi Statutul si vor vedea ca locul este ocupat de AGVPS. Drept care, te vor trimite la plimbare ![/quote]
--------------------------------

Si ca sa-l completez pe Cezar, cum avizezi tu arbitrii fara C.I.S, iubire? 8)
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de miyagi »

cezar.ch scrie:
Popescu Stefan scrie:Statutul CIPS:
Art. 3 Scopul și obiectivele CIPS:
.................................................
3. C.I.P.S. este o organizaţie internaţională sportivă cu caracterul universal. Orice altă Federaţia sau Institut Naţional care permite discriminări politice, sau discriminări rasiale în cadrul organizaţiei sale proprii sau de care aparţine, fie sunt afiliate la organizaţiile care practică orice astfel de discriminări, nu li se permite să facă parte din C.I.P.S.

I-auzi aici. Cică sunt organizație sportivă. AGVPSR este organizație sportivă?
Cretinel patentat, pe cine încerci să aburești?
Da, pentru CIPS, AGVPS este organizatie sportiva, organizatoare de competitii, inclusiv CM !
Asa cum treaba asta nu a deranjat CIPS-ul pana acum, nu va deranja nici de-acum incolo.
Tu, in schimb, esti un NIMENI !

Ce crezi, farsorule, ca dacă ai scris tu nişte fantezii intr-un dosar de "federatie", la care n-ai nici măcar CIS, impresionezi pe cineva ?

Ce crezi, escrocule, ca mai pacalesti pe cineva ?
Vad ca te parasesc rapid si "colaboratorii" !

In afara de copy-paste-uri aiuristice si insulte, capul tau nu produce decat mătreaţă !
Lu` asta chiar daca-i dai mura-n gura tot nu vede `mbucatura!
Bah pentru CIPS AGVPS-ul este ca si pentru MTS, ANST, APCR, LRS, LRC si in ultima instanta FRPS, "AGENTIE NATIONALA" care reglementeaza pescuitul sportiv. In plus este si membru fondator CIPS. Ce nu-ti ajunge?!
Cand vei creste mare si tu, intr-un final ( sper ca nu apoteotic ) vei pricepe ca o agentie de stat e parte dintr-un puzle. Chiar crezi ca boasele tale sunt atat de tari incat sa darame tot puzle-ul asta? Acum cand mai e un pic si se infiinteaza bursa de peste din Tulcea :x !
Esti schizoid, vorba lu` Gica Semlecan.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU

Mesaj de miyagi »

Si ca sa fiu mai clar vezi ca acel raspuns guvernamental ar fi bine si mai sigur sa-l iei de la AGVPS ca-i mai rapid :mrgreen: decat de la ANST care ori va plati o amenda ca n-are "tzidula" ori ii va zbura vreun cap ca ti-a pus tie o stampila aiurea.
Pana atunci vei primi zeci de raspunsuri de la CIPS si toate vor fi intr-o zi de Februarie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:, iar daca gresesc sa-i dai in judecata dupa 30 de zile tinand cont de anul bisect :twisted: .
Urban culture.

Avatar utilizator
Razvan Paunoiu
Mesaje: 135
Membru din: Mar Noi 27, 2007 20:52

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU

Mesaj de Razvan Paunoiu »

Mare grija sa nu se piarda organizarea CM de catre Romania din cauza unora sau a altora...
Cateva intrebari :?: :?: :?: pentru domnul Presedinte :
1. Cate cluburi afiliate Federatiei sunt in acest moment ?
2. Cum a fost ales in functie, prin decizia cui etc si pe ce perioada ?
Nu am nicio treaba cu pescuitul sportiv, insa iubesc acest sport din postura unui pescar impatimit. Asist de pe margine...si o sa raman in continuare acolo :D ..la o lupta acerba pentru putere... Mai oameni buni..exista loc pentru toti, iar organizarea unui CM poate ar trebui sa reprezinte ceva mai important decat satisfacerea orgoliilor personale, dar asa suntem noi romanii pusi pe distrugere.
Nume utilizator schimbat din Friday

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Cristi Y »

Vladut Mateianu scrie:
Popescu Stefan scrie: A solicitat AGVPSR autorizația ANST? Mă îndoiesc.
Cât privește diagramele tale, mă umflă râsul. Un CM se organizează în baza unui Regulament, nu pe baza diagramelor tale. El este public, pe web site-ul FIPS-Ed.
Dacă cineva își închipuie că federația va sta cu mâinile în sân, se înșală.

Cred ca sunt mai in masura sa-mi dau cu parerea despre cum se face un CN. (chiar si unul mondial, am participat la vreo 5...)
Regulamentul Cips-Fips poate toata lumea sa-l ia cu copy-paste, diagrama Gantt se face in baza experientei.....si aceasta diagrama este de fapt cheia organizari.

Despre raportul Federatie-Agvps nu-mi dau cu parerea, sper sa ajungeti la un numitor comun si sa nu ne facem tar de ras si din punctul asta de vedere.... :oops:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vladut Mateianu scrie:Pai nu ai inteles nimic..... Eu nu organizez nimic. Doar am facut un proiect complet, cu tot ce inseamna acest eveniment (o diagrama Gantt, mai exact).

Apoi, sa vedem cine se ofera voluntar, nu exista remuneratie ptr organizatori ! :wink:

Iar, eu, fata de alti pierde vara care se mai baga in seama aiurea, am un business de condus.

In concluzie, din punctul meu de vedere ai liber la organizare, numai sa te accepte Agvps-ul ca colaborator.

Daca nu era clar...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Cristi Y »

Cristi Y scrie:
Vladut Mateianu scrie:
Popescu Stefan scrie: A solicitat AGVPSR autorizația ANST? Mă îndoiesc.
Cât privește diagramele tale, mă umflă râsul. Un CM se organizează în baza unui Regulament, nu pe baza diagramelor tale. El este public, pe web site-ul FIPS-Ed.
Dacă cineva își închipuie că federația va sta cu mâinile în sân, se înșală.

Cred ca sunt mai in masura sa-mi dau cu parerea despre cum se face un CN. (chiar si unul mondial, am participat la vreo 5...) Regulamentul Cips-Fips poate toata lumea sa-l ia cu copy-paste, diagrama Gantt se face in baza experientei.....si aceasta diagrama este de fapt cheia organizari.

Despre raportul Federatie-Agvps nu-mi dau cu parerea, sper sa ajungeti la un numitor comun si sa nu ne facem tar de ras si din punctul asta de vedere.... :oops:
[/quote


despre asta era vorba , experienta nu iti dadea voie sa halesti golaniile...
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU

Mesaj de andrei vladeanu »

halea orice tataie, sa ma arda pe mine si pe stanila.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU

Mesaj de oanavictor »

eu acceptam si pe Floreata doar sa scap de vladeanu ........atat de multa incredere am avut in escrocu incat pentru prima data in viata mea am cumparat bile de la un producator autohton si acesta sa numit ESCROCU !!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”