aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE?

NU
22
47%
DA
17
36%
NU MA INTERESEAZA
8
17%
 
Voturi totale: 47

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de pharaoh »

Imi place ca nimeni n-a pescuit acolo dar deja se stie cati serpi sunt in balta :lol: .
Marius Sârbu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

pharaoh scrie:Imi place ca nimeni n-a pescuit acolo dar deja se stie cati serpi sunt in balta :lol: .
Nu te baga copile - aici nu numaram strict serpii ...

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de cezar.ch »

nicuB scrie:am auzit ca e o balta de cca 400ha, cu 20 de tone de peste si 10 tone de serpi. o fi adevarat?
Problema cea mai mare nu o constituie serpii (dizgraţioşi, dar inofensivi), ci păianjenii din genul Latrodectus, cunoscuţi sub denumirea populară de văduva neagră.
La Spitalul Judeţean Constanţa au fost înregistrate doar în intervalul iulie-septembrie 2011 un număr de 19 cazuri (printre care două letale, o fată de 20 de ani şi o femeie de 54 de ani), ultima chiar din localitatea Corbu.
Conform unei declaraţii a biologului Răzvan Popescu-Mirceşti, populaţia de Latrodectus este concentrată mai ales în zona Constanţa Sud - Agigea, Tuzla-Costineşti şi...Corbu - Săcele.
Biologul a evaluat populaţia de Latrodectus ca fiind de cca 12-15.000 de indivizi, în progresie rapidă.

Atenţie mare !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:
petre iulian scrie:pai nu mai face Federatia CN-ul?
Nu mai face pentru ca fenomenul copy paste si sustinerea lui Vladut s-au topit in fata unui bilant contabil al unei onorabile fime din jud Constanta .... S-au incurcat un pic in cifre .... si cind au realizat ce si cum , brusc ling pe linga drobul de sare .....

Urat din partea ta. Vad ca iar te bagi singur in seama , jignesti, sti tu totul... :oops: Vezi sa nu ajungi sa postezi pe vanatorul.ro, acolo poate inca te mai baga cineva in seama.... :oops: :oops: :oops:
Pa.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie:
petre iulian scrie:pai nu mai face Federatia CN-ul?
Nu mai face pentru ca fenomenul copy paste si sustinerea lui Vladut s-au topit in fata unui bilant contabil al unei onorabile fime din jud Constanta .... S-au incurcat un pic in cifre .... si cind au realizat ce si cum , brusc ling pe linga drobul de sare .....

Urat din partea ta. Vad ca iar te bagi singur in seama , jignesti, sti tu totul... :oops: Vezi sa nu ajungi sa postezi pe vanatorul.ro, acolo poate inca te mai baga cineva in seama.... :oops: :oops: :oops:
Pa.
Bai Vlade de ce nu recunosti ca te-ai inmuiat la vederea mierii . Ce prieten erai tu cu Poopescu acum vreo 3 zile si acum cum vrei tu sa ne convingi ca albul e negru si invers .....De Popescu vad ca nu mai scrii ...Te asigur ca pe vanatorul.ro pot sa scriu , pentru ca este proprietatea mea . Dar acolo nu scriu pentru ca este un site serios .
Ultima oară modificat Mie Noi 30, 2011 18:26 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de buhac constantin »

Nu stiu si nici nu vreau sa invat .Totusi daca pe Orhei il calca cineva mai devreme ori mai tarziu ii lustruieste pantofii .
Porti pantaloni de dama mulati ? Daca e prea mare in fata de ce nu o bagi la spate ? Vezi daca este prea mare sa nu faci treaba mare pe ea .
Vrei sa te bage Vladut si pe tine in combinatie .Trebuie sa stie pescarii ca ai vila ? Dacia care mergea de la Hobaia SALTATA DE BOT o mai ai ?
Pe mine nu ma poate supara absolut nimic din fenomenul pescuit .Pentru mine pescuitul este o relaxare si conversatia cu tine AICI toto asa este .
Eu te-am citit - fara sa lansez ceva ?
Colonelul este satul de tine si pregateste lansarea prietenului tau de la AGVPS pe dreapta :!:

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Doru Ionica »

cezar.ch scrie:
nicuB scrie:am auzit ca e o balta de cca 400ha, cu 20 de tone de peste si 10 tone de serpi. o fi adevarat?
Problema cea mai mare nu o constituie serpii (dizgraţioşi, dar inofensivi), ci păianjenii din genul Latrodectus, cunoscuţi sub denumirea populară de văduva neagră.
La Spitalul Judeţean Constanţa au fost înregistrate doar în intervalul iulie-septembrie 2011 un număr de 19 cazuri (printre care două letale, o fată de 20 de ani şi o femeie de 54 de ani), ultima chiar din localitatea Corbu.
Conform unei declaraţii a biologului Răzvan Popescu-Mirceşti, populaţia de Latrodectus este concentrată mai ales în zona Constanţa Sud - Agigea, Tuzla-Costineşti şi...Corbu - Săcele.
Biologul a evaluat populaţia de Latrodectus ca fiind de cca 12-15.000 de indivizi, în progresie rapidă.

Atenţie mare !

:shock: :shock: Foarte interesant :wink: :wink:
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

buhac constantin scrie:Nu stiu si nici nu vreau sa invat .Totusi daca pe Orhei il calca cineva mai devreme ori mai tarziu ii lustruieste pantofii .
Porti pantaloni de dama mulati ? Daca e prea mare in fata de ce nu o bagi la spate ? Vezi daca este prea mare sa nu faci treaba mare pe ea .
Vrei sa te bage Vladut si pe tine in combinatie .Trebuie sa stie pescarii ca ai vila ? Dacia care mergea de la Hobaia SALTATA DE BOT o mai ai ?
Pe mine nu ma poate supara absolut nimic din fenomenul pescuit .Pentru mine pescuitul este o relaxare si conversatia cu tine AICI toto asa este .
Eu te-am citit - fara sa lansez ceva ?
Colonelul este satul de tine si pregateste lansarea prietenului tau de la AGVPS pe dreapta :!:
Tot sindicalist ai ramas . Scrii si nu te intelege nimeni ... si lasa-ma pe mine sa ma rezolv cu Orhei ....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Vladut Mateianu »

In viata mea nu am lins dupa altii, sper sa nu o fac niciodata....
Ca dovada ca esti paralel cu ceea ce se intampla, nu cunosti ca eu doar ajut din punct de vedere tehnic, si asta doar acum , iarna, cand am timp. In rest, din primavara, am o firma de condus, productie, importuri, etc. Tatal meu a murit cu mult timp in urma si trebuie sa ma ocup singur.... :(

In legatura cu Popescu, repet, il apreciez ptr ceea ce face. Si sunt sigur ca in viitorul apropiat toate cluburile vor ajunge sub aripa Federatiei, legile din tara sunt foarte clare.

PS daca nu consideri crapmania.ro un site serios, ai doua variante : 1. nu mai scri ; 2. scri pe apcr.ru (daca te primesc) :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de buhac constantin »

Daca nu intelegi nu este nimeni de vina .Atata te duce memeaca .PA!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”