Campion National e lucru mare

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Florin Pata »

Vladut Mateianu scrie:
ionut72 scrie:
Sunt multi pescari prin tara, doar ca le este frica sa vina sa dea piept cu cei mai buni, prefera luptele interne intre ei, ptr o cupita la cate un concurs anonim....
In fine, macanitori vor fi si mai multi, oricum ai face se vor gasi sa comenteze !
:D
Se pare ca dupa ce am fost insultat de muuulte ori am avut dreptate maxima iar asta e cel mai important lucru !!!
In momentul in care pescarii din tara , considerati de unii... de nivel "cupite la concursuri anonime" s-au hotarat sa vina la campionat si sa dea piept cu auto proclamatii "cei mai buni" , adevarul a iesit la iveala!
Clasamentele vorbesc de la sine , fara posibilitatea de a fi contestate .
Se pare ca echipele din Constanta , Calarasi , Suceava , Prahova si Rm Valcea au creat deranj mare .
Si tocmai s-a dovedit cine sunt "macanitorii" :lol: !

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de claudiupascu »

Florin Pata scrie:
Vladut Mateianu scrie:
ionut72 scrie:
Sunt multi pescari prin tara, doar ca le este frica sa vina sa dea piept cu cei mai buni, prefera luptele interne intre ei, ptr o cupita la cate un concurs anonim....
In fine, macanitori vor fi si mai multi, oricum ai face se vor gasi sa comenteze !
:D
Se pare ca dupa ce am fost insultat de muuulte ori am avut dreptate maxima iar asta e cel mai important lucru !!!
In momentul in care pescarii din tara , considerati de unii... de nivel "cupite la concursuri anonime" s-au hotarat sa vina la campionat si sa dea piept cu auto proclamatii "cei mai buni" , adevarul a iesit la iveala!
Clasamentele vorbesc de la sine , fara posibilitatea de a fi contestate .
Se pare ca echipele din Constanta , Calarasi , Suceava , Prahova si Rm Valcea au creat deranj mare .
Si tocmai s-a dovedit cine sunt "macanitorii" :lol: !
In afara de baietii de la Kan Vis ai vazut multi ,,provinciali" in finala sau ti se pare ca baietii de la Sarulesti sunt fosti ,,castigatori de cupite in concursuri marunte"? :lol:

Radu Vasilescu
Mesaje: 122
Membru din: Mie Mai 25, 2016 15:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Radu Vasilescu »

In afara de baietii de la Kan Vis ai vazut multi ,,provinciali" in finala sau ti se pare ca baietii de la Sarulesti sunt fosti ,,castigatori de cupite in concursuri marunte"? :lol:[/quote]

Si in Kan Vis sunt bucuresteni.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Florin Pata »

Daca cititi subiectul , nu e vorba neaparat despre bucuresteni vs. restul tarii . Eu sustin o competitie bazata pe cat mai multe echipe participante si pe etape de calificari cat mai serioase , mergand chiar pana la un fel de divizie nationala . Asta aduce un mare plus in partea de reprezentativitate , atunci cand afirmi ca esti campion NATIONAL la pescuit la crap . In trecut era vorba de un nucleu foarte mic de echipe ,aproximativ aceleasi de fiecare data , care "jucau" doar intre ele , castigand titlul printr-un fel de rotatie intre ele , din punctul meu de vedere cu reprezentativitate nationala care tindea spre 0 . Cum a intrat Energy Carp Brasov in competitie ...cum a castigat si titlul si Campionatul Mondial !
Din acest an competitia a inceput sa fie reala iar titlul se joaca pana in ultima secunda a concursului !
Spor !

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Lucian SV »

Florin Pata scrie:Din acest an competitia a inceput sa fie reala iar titlul se joaca pana in ultima secunda a concursului !Spor !
Vai de capul tău! Cât de inept poți să „ești”! :oops: :oops: :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”