Campionatul AGVPS 2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

surgeon scrie:
Cele 3 mari motivații ale omenirii sunt frica, foamea si sexul (nevoia de reproducere)...peste toate astea este puterea...ai putere, ai tot. Tu ai încercat să bagi frica, ai adus vorba de bani (foame)...de fapt, vrei putere, ca sa ai tot...ai avut putere, dar acum toti avem drepturi egale. Poate ca nu sunt omul potrivit ca sa ai discuții în contradictoriu, dar crede-mă că te consider un tip foarte ok...pe balta, nu pe forum. Eu încerc să închei aceasta discuție si nu voi mai răspunde decât dacă este cazul. Sper ca logica mea sa bata experienta ta. Dar ai dreptate, timpul le rezolva pe toate.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Mai bine incheiem discutia inainte sa ajungem si la sex... :) Oricum, drepturi egale erau doar in comunism. :wink:

Ps. Acum poate postezi si o poza cu tine, ca sa stiu cu cine am discutat...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Dan Badarcea »

Dan Mitranescu scrie:
Dan Badarcea scrie:
surgeon scrie:.Cam cum separi tu valoric clubul lui Marian Constantin, la prima participare ca si club, în condițiile în care omul este campion national...
Asa este. Si probabil mai are campioni nationali in componenta lotului.


Sent from my iPad using Tapatalk
Eu zic sa atasam fiecarui pescar si activitatea din anii trecuti, inmultit cu un coeficient raportat varstei.
Se face suma pe coloana, impartit la data de infiintare a clubului, plus inversul proportionalul consumului de nada. Rezultatul se intabeleaza si tabelul se rupe jumi-juma .Obtinem cele doua grupe.
Asa se face si la FIFA. :wink: :D
Precum bibanul. Nu ma asteptam tocmai la tine :D :D

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de osc1or »

Vladut Mateianu scrie:
surgeon scrie:
Cele 3 mari motivații ale omenirii sunt frica, foamea si sexul (nevoia de reproducere)...peste toate astea este puterea...ai putere, ai tot. Tu ai încercat să bagi frica, ai adus vorba de bani (foame)...de fapt, vrei putere, ca sa ai tot...ai avut putere, dar acum toti avem drepturi egale. Poate ca nu sunt omul potrivit ca sa ai discuții în contradictoriu, dar crede-mă că te consider un tip foarte ok...pe balta, nu pe forum. Eu încerc să închei aceasta discuție si nu voi mai răspunde decât dacă este cazul. Sper ca logica mea sa bata experienta ta. Dar ai dreptate, timpul le rezolva pe toate.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Mai bine incheiem discutia inainte sa ajungem si la sex... :) Oricum, drepturi egale erau doar in comunism. :wink:

Ps. Acum poate postezi si o poza cu tine, ca sa stiu cu cine am discutat...
Vai ce impresii si suferinte..
Asta da stil de a sustine echipele mici.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Re:

Mesaj de viper28 »

Vladut Mateianu scrie:
surgeon scrie:Vlăduț, îmi pare rău că citești printre rânduri...departe de mine lipsa de respect. Forumul cred ca este un spațiu public. Se pare ca citești, dar nu înțelegi. Susțin ideea asta doar în varianta existentei mai multor echipe. Atât. Cat despre interes...clubul nostru nu produce nada, nu trăim din industria pescuitului si nu avem alte interese. Sa ai parte de tot ce iti dorești...

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Ba tocmai ca inteleg f.bine. Propunerea ta eu am expus-o aici, dupa ce am aflat de la diverse persoane ca te ocupi cu promovarea propunerii tale. De aceea ti-am si zis ca nu este ok sa vi cu o alta propunere dupa ce s-a votat ceva.Faci cum vrei, dar nu asa se pune problema, mai ales cand esti la inceput de drum....vezi sa nu ajungi(cu clubul) sa aveti soarta lui Carping ! :D Sau lipsa de concurenti de la cluburi la concursurile voastre !
Eu te sfatuiesc din experienta, nu din povesti citite pe fb sau forumuri !
Ce soarta a avut Carpingul?!!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Re:

Mesaj de Lucian SV »

viper28 scrie:Ce soarta a avut Carpingul?!!
indicaţie. vezi că e un CN cu două campioane, ca să nu spun altceva! :mrgreen:

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de viper28 »

Cand faci clasament pe toate sectoarele, e normal sa joci finala si in afara baltii?! Cand nu iti ajunge lanseta, folosesti condeiul!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

viper28 scrie:Cand faci clasament pe toate sectoarele, e normal sa joci finala si in afara baltii?! Cand nu iti ajunge lanseta, folosesti condeiul!
trolezi? :wink:

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de viper28 »

Deloc. Aici se incheie interventia mea in acest topic..

Fir intins tuturor !!!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de gabi1 »

Ce soarta a avut Carpingul?!!
Au bulversat un CN. Să faci 1-1-1 în doi timpi și trei mișcări nici măcar Nostradamus sau Baba Vanga nu au reușit să prezică. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de viper28 »

gabi1 scrie:
Ce soarta a avut Carpingul?!!
Au bulversat un CN. Să faci 1-1-1 în doi timpi și trei mișcări nici măcar Nostradamus sau Baba Vanga nu au reușit să prezică. :D
Old friend. Long time no see!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”