CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de cornel rosioru »

Zarguzon Adi scrie:@Dan Cotelici: iti spun eu pentru ce ai infiintat comisia; pentru unii care nadesc cu prastia pe timpul noptii si cand sunt surprinsi sustin ca in regulament este intezisa nadirea cu catapulta, iar prastia nu este catapulta; mici amanunte;
Oficial Dan nu a infiintat nici o comisie.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

tite
Mesaje: 102
Membru din: Joi Noi 02, 2006 10:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de tite »

Eu unul care va participa cu siguranta la calificari ii dau dreptate in totalitate lui Zarguzon, sunt convins ca el va face tot cei sta in putinta pentru a iesi aceste calificari foarte bine din punct de vedere arbitraj. Iar Victor Oana va trebui sa fie cand la hobaia cand la darvari, pentru a lua pulsul ambelor manse.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:
Oficial Dan nu a infiintat nici o comisie.
Comisia se va infiinta la fiecare etapa in parte .
Organizatorul propune spre validare concurentilor ,inainte de tragerea la sorti o comisie de disciplina formata din 3 membrii plus 2 rezerve .Rezervele au rolul de a inlocui unul sau 2 membrii ai comisiei care devin incompatibili cu cazu;l ce urmeaza a fi judecat
Deasemenea comisia are rolul de a judeca eventualele contestatii ale concurentilor privind maniera de arbitraj sau nemultumirile concurentilor privind sanctiunile dictate de arbitrii .
Daca nu exista nici o contestatie a concurentilor ,sanctiunile dictate de arbitrii raman definitive si irevocabile .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de cornel rosioru »

Victore vad ca o tine-ti pe-a voastra.
Argumente, regulamentele interne, regulamente internationale, etc nu au nici o valoare pt. voi.
Se descopera gaura in RO si covrigul patrat.

Chiar nu intelegeti ca e un turneu national, ca este patronat de 2 firme respectabile, (AVP si F&H) ca aici circul nu are loc?
E un turneu national care se desfasoara decent, dupa reguli si regulamente stabilite de oameni implicati in fenomen.
Regulamentele astea nu s-au aplicat, nu stim daca sunt bune s-au rele, dar le schimbati sau faceti complectari.
Zarguzon si brigada de arbitri nu au apucat sa-si demonstreze valoarea sau nonvaloarea, dar ii contestati.
Dupa ce s-au stabilit etapele v-ati apucat sa le comasati.
Cu 2-3 saptamina inaintea startului inventati comisi.
De ce toate aceste modificari vin in urma sedintelor in care reprezentantii cluburilor au aprobat sistemul si regulile?
Cu ce sunt mai presus organizatorii de turnee sa modifice si sa faca complectari la regulamente?
A consultat cineva presedintii de cluburi? Nici macar organizatorii nu s-au adunat toti.
Daca voi credeti ca Oana, Cotelici, Serbu si Iuga nodifica sau inventeaza comisii va inselati.

Toate acestea sunt amatorisme, ca sa nu zic ca cineva vrea sa-si creeze avantaje.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:
Zarguzon si brigada de arbitri nu au apucat sa-si demonstreze valoarea sau nonvaloarea, dar ii contestati.

Arata-mi tu mie unde sunt contestati arbitrii :?:

Dupa ce s-au stabilit etapele v-ati apucat sa le comasati.

Era mai bine daca pescarii pescuiau inghesuiti ca sardelele in conserva :?:


Cu 2-3 saptamina inaintea startului inventati comisi.

Nu sa inventat absolut nimic ,doar sa punctat si accentuat limita de responsabilitate a fiecaruia :!:


De ce toate aceste modificari vin in urma sedintelor in care reprezentantii cluburilor au aprobat sistemul si regulile?
Cu ce sunt mai presus organizatorii de turnee sa modifice si sa faca complectari la regulamente?

Reprezentantii cluburilor si organizatorii sunt aceeasi oameni care au votat regulamentul .Nu a participat nici un alt reprezentant de club in afara celor 8 organizatori . :!:


A consultat cineva presedintii de cluburi? Nici macar organizatorii nu s-au adunat toti.

Afost facuta o convocare unde au fost invitati absolut toti reprezentantii cluburilor participante ,inclusiv presedintele APCR .Au fost consultati absolut toti organizatori care intamplator sunt si presedinti de cluburi si au fost de acord cu CLARIFICARILE CARE SAU ADUS REGULAMENTULUI :!:


Daca voi credeti ca Oana, Cotelici, Serbu si Iuga nodifica sau inventeaza comisii va inselati.

Daca tu crezi ca poti sa-ti bati joc de munca unor oameni care se straduiesc sa nu iasa nici un fel de discutie la etapele pe care le organizeaza ,CLARIFICAND DIN TIMP UNELE SITUATII NEPREVAZUTE CE POT APAREA IN TIMPUL DESFASURARII COMPETITIEI ,ATUNCI AFLA DE LA MINE CA TE-AI INSELAT AMARNIC :!: :!:


Toate acestea sunt amatorisme, ca sa nu zic ca cineva vrea sa-si creeze avantaje.
TOATE ACESTEA SUNT PIEDICI EVIDENTE SI INCERCARI DE A CAUTA NOD IN PAPURA :!:

Daca raspunzatori pentru toate neregulile sunt organizatorii ,de ce nu sunt lasati sa organizeze cum cred ei de cuviinta :?: De ce trebuie sa raspunda organizatorul pentru eventualele greseli a-le altora :?:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de gabisandu »

dan cotelici scrie:Dupa ce ne-am contrat ore in sir pe ORGANIZARE(si semnat) Gogu a citit rapid un regulament de arbitraj care nu a fost semnat de NIMENI.
Am sesizat INAINTE de inceperea competitiei probleme ce pot aparea si incercam sa evitam situatiile neplacute.
In sfarsit am ajuns si eu in fata calculatorului. Dan, eram de fata cand Gogu a citit regulamentul si nu l-a citit deloc in viteza, chiar au fost discutii serioase pe marginea lui si am cazut cu totii de acord ca este in regula urmand ca ei sa-l posteze pe net zilele urmatoare. Atunci l-am citi si nu am gasit nimic care sa fi fost schimbat.

Pentru a nu exista contestatii peste contestatii in timpul concursului arbitrul ar trebui sa fie suveran pe durata lui, orice contestatie legata de arbitraj urmand a fi solutionata dupa. Exact cum se face la campiontul mondial.

Tinand cont ca la campionatul mondial nu se puncteaza ten-ul, organizatorul de pe Lates clubul Planet Carp a luat decizia de a nu puncta nici in etapa de la noi. Hotararea este definitiva si irevocabila indiferent de eventualele comentarii de pe forum privind acest aspect. Multumim pentru intelegere.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari ptr decizie Gabi ! :wink: Doar asa eviti urmarile nefaste ptr pescuit a nadirilor masive cu porumb uscat..... :evil:


PS Despre arbitraj, vad ca mai mult conteaza disputele personale dintre oamenii care propun ceva, decat propunerile in sine ! Adi Zarguzon este printre putinii pescari in care eu am mare incredere ca o sa reuseasca ca arbitru principal cu puteri depline.
Altfel, pot sa apara interese, obligatii si altele.... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de Doeat »

eu unul nu am pescuit in zona aia de tara ...dar vad ca ii nenorocire mai mare decat in fotbal cu contestari de arbitri. deja se face un proces al etapei si is cativa mai inversunati ca ianitoaia care fara interes nu ar contesta un arbitraj sau o persoana numa pe baza de supozitii ... sper sa nu fie un circ ca ar trebui sa mergem la pescuit sa ne relaxam in primul rand nu sa dam cu sapa in cap la partenerii de competitie sau la arbitrii
Roland K.
KRap-Baits RO

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de cornel rosioru »

[quote="oanavictor"][quote="cornel rosioru"]

Rosioru: Zarguzon si brigada de arbitri nu au apucat sa-si demonstreze valoarea sau nonvaloarea, dar ii contestati.
Oana: Arata-mi tu mie unde sunt contestati arbitrii
Rosioru: In topicul de fata.

R: Dupa ce s-au stabilit etapele v-ati apucat sa le comasati.
O:Era mai bine daca pescarii pescuiau inghesuiti ca sardelele in conserva
R: Cind s-au hotarit etapele nu stiai ca vor pescui ca in conserva? (motivul e altul, eu il stiu)

R: Cu 2-3 saptamina inaintea startului inventati comisi.
O: Nu sa inventat absolut nimic ,doar sa punctat si accentuat limita de responsabilitate a fiecaruia
R: Inexact. ati inventat o comisie formata din 3 persoane + 2 rezerve. Adevarat, nevalidata.

R: De ce toate aceste modificari vin in urma sedintelor in care reprezentantii cluburilor au aprobat sistemul si regulile?
Cu ce sunt mai presus organizatorii de turnee sa modifice si sa faca complectari la regulamente?
O: Reprezentantii cluburilor si organizatorii sunt aceeasi oameni care au votat regulamentul .Nu a participat nici un alt reprezentant de club in afara celor 8 organizatori .
R: Inexact. La Dirvari fiind invitat si Malin, sa prezentat sistemul si regulamentele in prezenta sefilor de cluburi dintre care s-au ales organizatorii de etape. A doua sedinta a fost numai cu organizatorii.

R: A consultat cineva presedintii de cluburi? Nici macar organizatorii nu s-au adunat toti.
O: Afost facuta o convocare unde au fost invitati absolut toti reprezentantii cluburilor participante ,inclusiv presedintele APCR .Au fost consultati absolut toti organizatori care intamplator sunt si presedinti de cluburi si au fost de acord cu CLARIFICARILE CARE SAU ADUS REGULAMENTULUI
R: Au fost deacord organizatorii ? Care organizatori 4 din 10 ?

R: Daca voi credeti ca Oana, Cotelici, Serbu si Iuga modifica sau inventeaza comisii va inselati.
O: Daca tu crezi ca poti sa-ti bati joc de munca unor oameni care se straduiesc sa nu iasa nici un fel de discutie la etapele pe care le organizeaza ,CLARIFICAND DIN TIMP UNELE SITUATII NEPREVAZUTE CE POT APAREA IN TIMPUL DESFASURARII COMPETITIEI ,ATUNCI AFLA DE LA MINE CA TE-AI INSELAT AMARNIC
R: Oamenii care organizeaza etapele au acceptat niste regulamente si trebuie sa le respecte.
Asta cu "munca unor oameni" las-o. Cunoastem sloganul.

R: Toate acestea sunt amatorisme, ca sa nu zic ca cineva vrea sa-si creeze avantaje.
O: TOATE ACESTEA SUNT PIEDICI EVIDENTE SI INCERCARI DE A CAUTA NOD IN PAPURA
R: Nu, toate acestea sunt amatorisme.
O: Daca raspunzatori pentru toate neregulile sunt organizatorii ,de ce nu sunt lasati sa organizeze cum cred ei de cuviinta :?: De ce trebuie sa raspunda organizatorul pentru eventualele greseli a-le altora
R: Pt. ca organizatorii sunt si concurenti si nu pot fi mai cu mot.


In concluzie, m-am saturat de discutia asta sterila.
Regulamentul a dat puteri depline organizatorilor de etape si nu mai e nevoie de nici o comisie.
Invatati sa va purtati ca profesionisti.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de cornelserbu »

daca ma gandesc bine, tu ai dreptate, dar prea esti patimas, la fel ca Victor de altfel...

comisia asta nu-si prea are rostul daca vedem ca in regulament se stipuleaza ca CTDA are pana la urma, puteri depline...totusi, mai lasati si voi intepaturile, ca sunteti oameni batrani si cu scaun la cap, nu ca mine un pusti gaozar... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”