CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de florinbrasov »

ROG MODELATORU SA STEARGA ASFEL DE POSTARI .sper sa aiba coloana si sa nu accepte toate subiectele farse.pana la o decizie finala campioni nationali sunt Energy Brasov .
in loc sa ii ajutam si sa-i Incurajam pt. campionatul mondial ,acceptam asfel de lucruri.tipic romaneste.DE ACEEA SUNTEM UNDE SUNTEM.pt ca acceptam asfel de oameni sa faca ce vor cand doresc
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

gabi scrie: -anularea mansei I cu tot cu rezultatele obtinute, dupa desfasurarea acesteia, a fost foarte ilegala.
asa a zis instanta? :D
ps.clasamentul asta al tau e intocmit dupa aceleasi reguli foarte ilegale :wink:
Ovidius Constanta

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

vedeti aici gresiti...sariti la "bataie"

Eu am calculat punctele celor 3 manse...aritmetic
ce este ilegal in asta Dane ?...sau nici acum nu-ti vine sa crezi ce ti-am spus in repetate randuri: Carping a castigat acest campionat National de Pescuit la Crap 2012...

usor florin din brasov

am citit cu ochii mei decizia prin care Carping este Campioana Nationala...prin validarea mansei I si intocmirea clasamentului.

va avea loc in curand o festivitate de premiere iar tilul 2012 va fi acordat Clubului Carping si banuiesc ca retras Clubului Energy...asa ca o sa am ocazia sa fac poze si cu cupa si cu medalia si cu tricoul...nu mai fi asa de grijuliu.

daca crezi ca am scris doar ca sa ma aflu in treaba sau sa fac rau ...te inseli.

O sa te convingi ca nu sunt rau intentionat...si poate iti vei cere scuze pentru atitudinea ta usor jignitoare.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de miyagi »

florinbrasov scrie:ROG MODELATORU SA STEARGA ASFEL DE POSTARI .sper sa aiba coloana si sa nu accepte toate subiectele farse.pana la o decizie finala campioni nationali sunt Energy Brasov .
in loc sa ii ajutam si sa-i Incurajam pt. campionatul mondial ,acceptam asfel de lucruri.tipic romaneste.DE ACEEA SUNTEM UNDE SUNTEM.pt ca acceptam asfel de oameni sa faca ce vor cand doresc
OFFF, MODELATORII ASTIA! Dorm cand ie nevoie de iei :).
BAAAAH! Trece-ti si modelati p-aci n-auziti ? :x
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de miyagi »

gabi scrie:vedeti aici gresiti...sariti la "bataie"

Eu am calculat punctele celor 3 manse...aritmetic
ce este ilegal in asta Dane ?...sau nici acum nu-ti vine sa crezi ce ti-am spus in repetate randuri: Carping a castigat acest campionat National de Pescuit la Crap 2012...

usor florin din brasov

am citit cu ochii mei decizia prin care Carping este Campioana Nationala...prin validarea mansei I si intocmirea clasamentului.

va avea loc in curand o festivitate de premiere iar tilul 2012 va fi acordat Clubului Carping si banuiesc ca retras Clubului Energy...asa ca o sa am ocazia sa fac poze si cu cupa si cu medalia si cu tricoul...nu mai fi asa de grijuliu.

daca crezi ca am scris doar ca sa ma aflu in treaba sau sa fac rau ...te inseli.

O sa te convingi ca nu sunt rau intentionat...si poate iti vei cere scuze pentru atitudinea ta usor jignitoare.
Poi si-n conditiile astea cine se bate la CM-u` Gabi ca Orhei a postat lotul cu ENERGY?
Urban culture.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

foarte adevarat...la Campionatul Mondial merge Energy...pentru ca, Carping nu a cerut decat recunoasterea oficiala si acordarea Titlului de Campioana Nationala 2012. Nu sa pus conditia participarii la mondiale...
pentru ca, argumentez, majoritatea pescarilor si-au manifestat public, unii pe forum iar altii in mansa finala a CN-ului dorinta ca la CM Lotul Energy sa fie lotul desemnat...si a fost.
...dragoste cu sila nu se poate pentru ca se poate interpreta ca viol...drept pentru care ne multumim cu acest titlu de Campioni Nationali 2012...ne mandrim cu el, si la Mondiale vor mai fi ocazii de calificare.
Noi nu vrem sa ajungem la Campionatul Mondial cu orice pret...sunt altii care se ocupa de treaba asta...cam atat.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de popescu59 »

myagi-
Ati vazut citi analfabeti sunt in tara asta??? Uite vedeti sa nu rideti numai de mine ca sunt analfabet, eu poate la cei 53 de ani am o scuza .

Revenim la subiect- Domnilor am citit multe da multe articole scrise de multi dintre dv in care cereti sa se respecte decizile si sentintele judecatoresti, acum va suciti??? A spus sentinta data de judecatori ca reclamantul adica Carping are cistig de cauza asta este . Deci dupa sentinta judecatoreasca clubul CARPING este campion national. Asa ca domnii din Brasov sa nu se mai gituie pe aici se stie unde este lege nu este tocmeala.Aceasta sentinta nu este data de nea Marin de pe strada este o hotarire judecatoreasca si asa spune .CARPING locul 1 si reprezentantul Romaniei la campionatul mondial.Deci primul clasamant afisat la inceputul acestui topic este perfect valabil.
Ca sa fie impacata si capra si varza cel mai bine ar fi o etapa de departajare intre cele doua cluburi si care cistiga dintre ele sa ne reprezinte tara.
Si jos cu cei care au gresit si au pus oamenii in asemnea situatii.

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

gabi scrie:
1.vedeti aici gresiti...sariti la "bataie"
2.Eu am calculat punctele celor 3 manse...aritmetic
ce este ilegal in asta Dane ?...sau nici acum nu-ti vine sa crezi ce ti-am spus in repetate randuri:
3. Carping a castigat acest campionat National de Pescuit la Crap 2012...
1. Gabi stii foarte bine ca eu nu sar la bataie :D
2. ilegal e tocmai faptul ca nu ai adunat legal,adica dupa regula jocului :wink:
3. Felicitari,stii la fel de bine.......ca nu ma intereseaza.
PS.
am citit cu ochii mei decizia prin care Carping este Campioana Nationala...prin validarea mansei I si intocmirea clasamentului.
Gabituuuuuu,instantele dau sentinte :wink: .dar am vazut ca ai ocolit cu eleganta intrebarea :D
PPS.inca o data Felicitari!
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de miyagi »

gabi scrie:foarte adevarat...la Campionatul Mondial merge Energy...pentru ca, Carping nu a cerut decat recunoasterea oficiala si acordarea Titlului de Campioana Nationala 2012. Nu sa pus conditia participarii la mondiale...
pentru ca, argumentez, majoritatea pescarilor si-au manifestat public, unii pe forum iar altii in mansa finala a CN-ului dorinta ca la CM Lotul Energy sa fie lotul desemnat...si a fost.
...dragoste cu sila nu se poate pentru ca se poate interpreta ca viol...drept pentru care ne multumim cu acest titlu de Campioni Nationali 2012...ne mandrim cu el, si la Mondiale vor mai fi ocazii de calificare.
Noi nu vrem sa ajungem la Campionatul Mondial cu orice pret...sunt altii care se ocupa de treaba asta...cam atat.
Odata vorbeam de condescendenta lui Gabi Tomulescu, prin care mie unuia mi-a castigat stima. Mai mult decat respectul. Baieteii mi-au strigat atunci ca am beut dupe Val si m-am apucat de poiezie :roll: .
Ma bucur ca s-a ajuns aici. Ma bucur de precedentul asta creat. In sensul productiv ca nu sunt vreun capdelemn sa ma bucur de orice eveniment ce se practica in sportul medieval.
O singura intrebare mai am in conditiile date.
Poate trece Carping, macar pentru noi, fanii, peste marota asta si se implica in sprijinirea Energy?
Nu ca e vorba de Carping si Energy, dar cred ca fata de fani si nu numai, orice echipa romaneasca ajunsa inaintea "mintii de apoi" ( a se citi inaintea CM ) trebuie ajutata prin orice mod, cu orice resursa.
Urban culture.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

1. Carping Club - 3-7-8 = 18 p
*****************************
2. Energy Brasov - 17-5-8 = 30 p
*****************************
3. Baricada - 12-7-19= 38 p
*****************************
4. Ovidius Constanta - 25-18-10 = 53 p
5. Plantet Carp - 18-22-25 = 65 p
6. Carp Zone - 16-20-30 = 66 p
7. Green Lake - 20-20-28= 68 p
8. Senzor - 25-36-15 = 76 p
9. Crap Corbu - 30-22-30 = 82 p
10. Free Carp Deva - 27-37-36 = 100 p
11. Mr Fish - 34-46-27 = 107 p
_______Pelicanul - 44-35-30 = 109 p
12 -13?
_______Overten - 37-42-30 = 109 p
14. Extreme Carp - 34-41-38 = 113 p
_______Profesional Fishing - 39-38-45= 122 p
15.-16?
_______Acvila - 37-38-47 = 122 p
17. Lufarul Constanta - 41-43-46 = 130 p
18. Planet Iasi - 54-36-41 = 131 p

aceasta ar fi varianta de Clasament dupa sistemul de punctare 3-54
nu stiu care erau conditiile de departajare in cazul egalitatii de puncte.
foarte putine schimbari fata de varianta de punctare 1-18...
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”