CN 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de andrei vladeanu »

Dear All,

...................
After you and others have invested so much time in choosing the best option for our business, after a considerable amount of researches and discussions about the best available options and after a lot of money we've already spent for our Romanian projects, the last thing you'll want to hear is that "we will stay with things as they are now".
...........



Proiectele despre care se vorbeste au fost urmatoarele:

Project ROU_PM_01 (mutarea productiei in Romania)
Project ROU_LRA_02 (inchirierea unui lac sau colaborarea cu mai multi detinatori de lacuri)
Project ROU_NDCS_03 (retea de vanzari(colaboratori cu magazine) si distributie nationala si internationala - studiu de caz)
Project ROU_MSNT_04 (marketing - oportunitati de sponsorizare a unui turneu national de pescuit la crap; SNT=Sponsorship of a National Tournament/Event )

"Proiectul de sponsorizare - fragment tradus din raportul "nefavorabil":
- turneul nu este organizat de asociatia nationala in drept (AGVPS) - dreptul de organizare a fost delegat, de cativa ani, unei asociatii private(APCR) care se foloseste de fonduri provenite din taxele de inscriere ale participantilor si din mici sponsorizari........Un parteneriat cu aceasta asociatie privata ar insemna, in mare masura, sponsorizarea unei firme locale - producatoare de nada si distribuitoare de articole de pescuit, avand in vedere faptul ca APCR-UL este controlat in intregime de cei din compania amintita. Aceasta firma a fost promovata, anul trecut, pe echipamentul participantilor, cu toate ca nu a fost sponsor al competitiei, iar acest lucru s-a efectuat in dauna sponsorilor. In plus, unul dintre membrii fondatori ai acestei asociatii este suspectat de activitati ilegale financiare prin falsificarea de documente bancare si deturnarea unei sume de bani (acest din urma fapt nu a fost dovedit in instanta ci sunt doar speculatii pe forumurile de specialitate si nu se va tine cont de el decat la capitolul "imagine"). ........ In acest caz se poate considera ca sponsorizarea acestui turneu are un factor de risc ridicat si noi va sugeram sa cautati o alta abordare de promovare a brandului pe piata locala din Romania. ..........................................."



florentiniuga scrie:Ca sa inteleg mai bine, poti detalia? La ale cui proiecte faci referire? Cu cine au discutat respectivii? In cazul in care sunt straini, dupa cum inteleg, de la cine aveau informatiile? Cine le-a facut research-ul? Ce insemna de fapt SNT? In ce consta? ...daca se poate spune.



-daca aveam dezlegare sa dezvalui numele firmei straine o faceam de mult - )dar daca se afla nu-mi mai gaseam angajator in urmatorii 5 ani )
-compania de consultanta este olandeza iar research-ul in acest caz s-a dorit sa fie unul ff discret, pentru ca daca se aude ca vrei sa dai bani, toti posibilii "beneficiari ",din demoni, devin subit ingeri.
-informatiile se iau de PESTE TOT pentru ca in acest caz te intereseaza doar organizarea/climatul/atmosfera din fenomen si verticalitatea/credibilitatea factorilor de decizie implicati, asa cum sunt ei vazuti "in piata", pentru a stii exact daca merita sau nu sa-ti pui brandul in mainile lor.
-proiectul ROU_MSNT_04 inseamna "Romania_Marketing Sponsorship of a National Tournament", adica "romania-marketing-sponsorizarea unui turneu national"...este vb de pescuit la crap, evident.

PUNCT - nu mai zic nimic!
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de andrei vladeanu »

ceea ce vedeti mai sus sunt peroratiile d-lui RSC (in 2010, Amstel) de pe forumul infopescar.

cred ca a venit vremea lui sa demonstreze ce-i aia management si strategie. in 2010 nu a putut de mafie.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de oanavictor »

postarile lui andrei nu au nici o legatura cu topicul deschis de mateianu .
rog un moderator sa faca topic separat cu acuzele lui andrei impotriva lui rsc ,amsteel sau cum se numeste acuzatul .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de andrei vladeanu »

pai cum nu exista legatura??
va aduce RSC sponsori din olanda direct la agvps pt cn 2013 ca s-a terminat cu mafia...
The One Team

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CN 2013

Mesaj de eugen dragnea »

Stiu ca nu prea sunt in masura sa imi dau cu parerea, dar avand in vedere ca este un forum cu exprimare libera :wink: : pun si eu urmatoarele intrebari :
1)-Cand si cum aveti de gand sa inlaturati AGVPS-UL din CN 2013 ? Poate fi el redus doar la o agentie guvernamentala de protocol prin impunerea castigatorilor CN 2013 in urma organizarii lui strict de cluburile participante ?
2)-Nu este mai bine pentru reprezentanta noastra la CM 2013 sa isi castige titlul pe un lac cat mai asemanator cu cel pe care se va desfasura CM2013 ?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

zfcristian scrie:
Vladut Mateianu scrie:
PS Vezi ca nici Myagi nu se baga ? :D
Rabdare Sire, rabdare ! :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Era firesc sa las un pic sa se adune lumea ca sa am si eu ce sa boscorodesc. Fisha e ca vroiam sa incep prin a-l felicita pe Nea Victor pentru promptitudinea ideii si oportunitatea promovarii ei. Domnul Carstocea a demonstrat ca stie despre ce e nevoie, a creat suportul material pentru 2012 si ar fi onorabil ca ceva sa i se si intoarca.
Parerea mea e ca daca se gaseste "o voce unanima" n-ar fi chiar atat de afectat, precum zice Beruski.
Pentru restu` ma gasiti la botoane :). Stau cuminte, da` sa nu ma zgandare cineva ca si asa ma junghie dantura, urechea si trompele lu` Eustachio :x .
Urban culture.

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de George Tite »

eugen dragnea scrie:Stiu ca nu prea sunt in masura sa imi dau cu parerea, dar avand in vedere ca este un forum cu exprimare libera :wink: : pun si eu urmatoarele intrebari :
1)-Cand si cum aveti de gand sa inlaturati AGVPS-UL din CN 2013 ? Poate fi el redus doar la o agentie guvernamentala de protocol prin impunerea castigatorilor CN 2013 in urma organizarii lui strict de cluburile participante ?
2)-Nu este mai bine pentru reprezentanta noastra la CM 2013 sa isi castige titlul pe un lac cat mai asemanator cu cel pe care se va desfasura CM2013 ?
De acord cu tine la punctul 2.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CN 2013

Mesaj de RSC »

@A Vladeanu


Tante Beatrix a avut bunul obicei ca pentru o anumita categorie de investitori, firme olandeze, sa ofere 1 milion de euro nerambusabil, evident daca companiile si businessul respectiv respectau anumite conditii, daca investitiile erau facute in Ungaria sau Romania (astea sunt tarile pe care le stiu eu, or mai fii fost si altele poate..), printr-un joint venture intre o firma olandeza si o firma locala, ambele profitabile, etc, etc... Multe companii olandeze au fost astfel stimulate sa inceapa afaceri in cele doua tari...Intre timp aceasta facilitate a disparut, cum a disparut si intentia investitorilor respectivi sa mai faca productie/afaceri cu articole de camping si pescuit, fiind considerata prea riscanta. Lasand la o parte toata debandada si mancatoria din pescuitul mioritic, un alt factor decisiv a fost ca marfurile din china intra in Romania la cel mai mic pret din Europa...asa ca s-au bagat pe afaceri cu vin, ca e mai...sanatos :D .

La multi ani de Mos Nicolae!

ps: mergeti la vot!!
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

RSC scrie:@A Vladeanu


Tante Beatrix a avut bunul obicei ca pentru o anumita categorie de investitori, firme olandeze, sa ofere 1 milion de euro nerambusabil, evident daca companiile si businessul respectiv respectau anumite conditii, daca investitiile erau facute in Ungaria sau Romania (astea sunt tarile pe care le stiu eu, or mai fii fost si altele poate..), printr-un joint venture intre o firma olandeza si o firma locala, ambele profitabile, etc, etc... Multe companii olandeze au fost astfel stimulate sa inceapa afaceri in cele doua tari...Intre timp aceasta facilitate a disparut, cum a disparut si intentia investitorilor respectivi sa mai faca productie/afaceri cu articole de camping si pescuit, fiind considerata prea riscanta. Lasand la o parte toata debandada si mancatoria din pescuitul mioritic, un alt factor decisiv a fost ca marfurile din china intra in Romania la cel mai mic pret din Europa...asa ca s-au bagat pe afaceri cu vin, ca e mai...sanatos :D .

La multi ani de Mos Nicolae!

ps: mergeti la vot!!
Berusky matush`ta asta Betty e cam larga la pantece de se fasaie asea tare!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Deci cand am zis ca numai un nebun mai investeste pe criza asta in competitiile de pescuit sportiv la crap de nivel mondial am stiut ce-am zis. Imi cer scuze Domnului Carstocea fata de care am tot respectul.
Mie unuia mi-e clar. Anul asta, Romania ( daca vreti ) a dat lumii o noua campioana mondiala, o noua pista si o noua "capacitate". Parerea mea e ca ar trebui sa va adunati, sa-l tineti pe omul asta aproape, sa dezbateti si sa faceti ce trebuie facut. Nu lasati timpul sa treaca ca zboara vrabia din mana.
Respect maxim tuturor acelora care-si tocesc nervii pt carpfishingul autohton. Indiferent de cine sunt ei si ce apartenente au!
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”