CN 2013-variante

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: CN 2013-variante

Mesaj de tibi_m »

Dan Badarcea scrie:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Prostul daca-l duci la gara se urca-n tren.


Si asteapta sa plece peronul :)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Vladut Mateianu »

Va rog sa-l lasati in pace si sa reveniti la subiect..... Ca doar suntem pescari, nu comentatori sau instigatori... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: CN 2013-variante

Mesaj de RB Baits »

Valdutz eu sunt de parere ca 3 manse sunt suficiente si primele 2 ar fi bine sa fie eliminatorii sa ramana in ultima 6 care sa se lupte de la egal pe sistemul 1 echipa sa aibe un cap de sector un loc 2 pe sector si un mijloc. Balta trebuie sa fie echilibrata ca si sectoare, daca cele 6 vin cu sanse egale sunt mult mai sigur ca se evita non combatul sau blaturile .

Radu Badica

Avatar utilizator
mihaivoicu
Mesaje: 154
Membru din: Mar Ian 18, 2011 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013-variante

Mesaj de mihaivoicu »

dc nu supar...dau si eu cu batul in balta...O intrecere pe o perioada de 5,6 luni care sa cuprinda si primavara si vara pe locatii diferite cu participare minim 2 loturi /etapa si sistemul cunoscut de puncte cred ca ar fi foarte interesant,ca un campionat....si in final 1 etapa de PLAY-OFF CU PRIMELE 6 ECHIPE SI PLAY-UOT CU RESTUL PT DIVIZIA B.
P.S.Sper sa nu supar doar cu o parere.....

dodo63
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Mai 15, 2010 8:13
Puncte: 0
Localitate: DEVA

Re: CN 2013-variante

Mesaj de dodo63 »

Eu spun ca 3 etape cu toate cele 12 loturi este mai mult decat suficient pentru a putea face o selectie corecta. Vladut, poate supar dar inca nu am auzit de pescari profesionisti de crap, sau poate ma insel.
Mai trebuie avut in vedere ca trebuie sa organizati si pentru "esalonul doi" niste etape de concurs pentru accedere in prima linie si atunci va fi aglomerat pentru cei care si-au asumat organizarile in formatul nou.
Ajuta-ma Doamne, sa prind si eu un peste!...asta ca sa nu mai trebuiasca sa mint

Stoica dragos
Mesaje: 562
Membru din: Sâm Oct 23, 2010 21:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Stoica dragos »

parerea mea e ca nu cred ca o sa se poata face treaba asta cu divizia a , seria b si altele ... sunt prea multe etape de organizat si pescarii nu mai au timp de concursuri ... cei din primul esalon macar stiu dc se vor bate dar cei din B ?? credeti ca le convine sa cheltuiasca timp si bani, sa piarda concursuri private numai ptr a intra la anul in A ??? si acum depinde de cine organizeaza si la A si la B nu vor fii taxe de participare standard ... daca li se trezeste ca vor sa puna taxa 1000 euro pe lot la B ??? cred ca modul de organizare al unui C.N in romania trebuie sa ramana cel de acum 2 ani ... cate loturi vor sa se inscrie la inceput ... 3 sau 4 etape primele 2 eliminatorii ... cei care traiesc din pescuit poate au timp si bani ...dar tre sa va ganditi si la cei care au un serviciu de unde nu pot sa isi ia liber atat de mult intr-un an ...
Dragos Stoica
Presedinte - CS CARP LEGION CLUB ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”