CN 2013-variante

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

CN 2013-variante

Mesaj de Vladut Mateianu »

Tinand cont ca din 2013 CN se va desfasura cu 12 loturi, m-am gandit ca ar fi util sa discutam de pe acum de nr de etape (manse) pe care ar trebui sa-l aiba. Consider ca , cu cat sunt mai multe etape, cu atat factorul "noroc" este mai mic, iar clasamentul final este mai aproape de valoarea reala a loturilor !
De asemenea, consider ca lipsa de timp invocata de unii membrii ai cluburilor nu ar trebui luata in seama intr-un CN de profesionisti, fiind interesul cluburilor (in vederea obtinerii performantelor) sa-si selecteze pescari talentati si cu mult timp liber la dispozitie.(poate in viitor pescarii chiar vor fi platiti ptr asta !)

Asa ca, eu as opta ptr 5 etape, desfasurate in 5 zone diferite : Ardeal, Moldova,Dobrogea,Muntenia si Bucuresti.

Ce parere aveti ? SI i-as ruga sa intervine doar pe cei care au intentia sa participe si fac parte dintr-un club sportiv. Spectatorii,chibitii si comentatorii de meserie sunt rugati sa se abtina.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Dan Mitranescu »

Varianta asta cu 12 loturi 5 etape este de 3 ori mai concludenta ( matematic ) fata de situatia ( fortata ) din acest an cu 24 loturi in 3 etape.

... Dar este si de doua ori mai concludenta ( tot matematic ) varianta in care sunt 12 loturi si 3 etape ...

La cum cunosc eu fenomenul cred ca 5 etape sunt multe ...
Personal votez pentru 5 ! :wink:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CN 2013-variante

Mesaj de oanavictor »

3etape,un singur lac,grile echilibrate ,o singura tragere la sorți iar apoi pe baza unui algoritm acceptat pescuiesti "........asta ca sa se elimine norocul la tragere "."......se știe ca sunt destui tragatori de elita care sunt in stare sa aibe in fiecare etapa capete de stand "....sau ".......
Doua grupe de câte sașe echipe câte trei etape urmată de o finala cu primele trei echipe din fiecare grupa ..."....toate echipele din finala pleacă fără nici un fel de handicap
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Popescu Stefan »

Vladut Mateianu scrie:Tinand cont ca din 2013 CN se va desfasura cu 12 loturi, m-am gandit ca ar fi util sa discutam de pe acum de nr de etape (manse) pe care ar trebui sa-l aiba. Consider ca , cu cat sunt mai multe etape, cu atat factorul "noroc" este mai mic, iar clasamentul final este mai aproape de valoarea reala a loturilor !
De asemenea, consider ca lipsa de timp invocata de unii membrii ai cluburilor nu ar trebui luata in seama intr-un CN de profesionisti, fiind interesul cluburilor (in vederea obtinerii performantelor) sa-si selecteze pescari talentati si cu mult timp liber la dispozitie.(poate in viitor pescarii chiar vor fi platiti ptr asta !)

Asa ca, eu as opta ptr 5 etape, desfasurate in 5 zone diferite : Ardeal, Moldova,Dobrogea,Muntenia si Bucuresti.

Ce parere aveti ? SI i-as ruga sa intervine doar pe cei care au intentia sa participe si fac parte dintr-un club sportiv. Spectatorii,chibitii si comentatorii de meserie sunt rugati sa se abtina.
De unde știi? Nu faci parte din Comisia de competiții a federației.
PS La data respectivă cluburile vor afiliate la federație de un an de zile! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Vasilica Baboieru »

:-O
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Popescu Stefan »

Vasilica Baboieru scrie::-O
D.le Ivan,
S-ar putea să fiți convocat pentru lotul care v-a participa anul acesta la CM. Veți răspunde afirmativ convocării?
PS Noi nu facem calificări. Selecționăm cei mai buni sportivi din ultimii ani!

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Vasilica Baboieru »

BINE DOMNU' PITI' :lol:
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Popescu Stefan »

Vasilica Baboieru scrie:BINE DOMNU' PITI' :lol:
Nu eu sunt DOMNU piți. Eu sunt un fel de Mircea Sandu! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Vasilica Baboieru »

AHAAA!!! Am inteles
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: CN 2013-variante

Mesaj de Popescu Stefan »

Vasilica Baboieru scrie:AHAAA!!! Am inteles
Piți o să iasă dintre voi. De fapt cred că îl și știți! Ați fost la multe competiții împreună!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”