Consiliu crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de cornel rosioru »

oanavictor scrie:
cornel rosioru scrie:
AGVPS nu are nici un protocol cu Liga Romana de Spining.
Ba are ,altfel nu aveau ce cauta la adunarea generala a AGVPS,prezentand si bilantul realizarilor ''in plen'' :!: :idea:
Da tu ce cautai la adunarea generala?

Eu iti spun ca nu are, tu crezi ce vrei.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de EX-UL »

Nu are D-le Oana ! Cei de la spinning nu au atitea "capete dure" ca la crap si oamenii chiar vor sa pescuiasca corect si sa faca competitie !
D-ta doresti singe si morti, maini taiate , nasuri puse la formol , familii nenorocite - de asta a trebuit sa punem pe hartie un protocol - dar sa stii ca oamenii de la spinning aspira la o performanta maxima , indiferent de cum ne organizam noi la crap si am TOATA STIMA pentru ceea ce ei fac acum .
Ca AGVPS nu da nici un ban , finaciar vorbind - e un privilegiu al lor de moment , pe care te asigur ca il voi explica d-lui Bentu , la prima ocazie ! . Dinsul inca crede ca la suma MAXIMA de cca 2000 EUR "dati" de AGVPS / an , pentru lotul national de crap , suma platita tot din cotizatiile noastre ale pescarilor , de orice fel de peste , poate TZIPA la mine si la la Rosioru , in sedinte publice la AGVPS , ca la argatii lui de pe unde lucreaza .
Ar fi trebuit sa ne "pupe mainile" , ca ne pasa , si ca am dus bani de acasa de la copiii nostri ( bani verificati oricind pe acte ) , pentru ca sa putem avea rezultate si ca la pescarii de crap din lotul national sa nu le lipseasca aproape nimic , pentru ca in baza lui Bentu , se alegea praful de 3-4 ani de zile , de tot crapul din Romania !! .
Si cu banii mei sau MAI ALES , ai ALTOR COLEGI ( Nae Badulescu , Senzor , Sec de Murfaltar , Aqua Service , si imi cer scuze pentru inca 10-12 sponsori activi mereu ) , d-l Bentu se umfla in pene la sedintele AGVPS si tzipa la noi , ca la niste slugi , de parca dinsul este platit altfel decit din cotizatiile nostre !
Si munca patriotica de-ar face , tot nu are creditul moral de a balacari niste oameni care organizeaza , platesc , sponsorizeaza si prin prisma unui protocol ii fac dinsului MUNCA pentru care este platit sau nu , dar "ARE" o echipa care a adus medalii de la CM , de nu mai are dinsul gat sa se "impauneze" cu ele :lol: :lol:

Voi face un memoriu catre AGVPS , cu numar de inregistrare , astfel incit sa ne putem lamuri si noi la sfarsit care e treaba cu protoculul asta . Acum stam prost , suntem DEPENDENTI , indiferent ce vrem sa facem , dar trebuie sa cerem voie de la "tata" , sa ne impartim noi banii pe unde vrem si sa ajutam pescuitul crapului .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de EX-UL »

Cit priveste pozitia d-lui Oana la sedinta de analiza anuala - intreaba-l pe Dl Bentu , pentru ca el l-a chemat in mod "penal" , ca neica nimeni , la aceea sedinta anuala ! - dinsul are ceva legaturi particulare si vrea sa "suceasca" pescuitul crapului peste capul sefului lui , pentru ca AGVPS reprezentat de dl. Presedinte Neculai Selaru a dat aceasta misiune importanta , unor oameni de onoare , din APCR . Si nu l-au dezamagit pina acum si au facut istorie !
Nasol este ca acesti oameni nu prea stiu sa lupte decit pe balta si D-l Bentu are impresia ca poate sa ii "aiureasca" legal si cf ordinei de zi , samd , samd . Nu inteleg ce il mina in lupta , pentru ca de vreo 3-4 ani de zile are si dinsul ce raporta in PREMIERA , pe MUNCA altora , niste rezultate la crap .

PS - si sa nu uite pescarii de carp ca avem si in tara noastra , o liga similara spinningului - se cheama Asociatia Pescarilor de Crap din Romania - cu peste 150 - 200 de pescari de crap cotizanti , cu protocol incheiat cu AGVPS pentru a organiza calificarile nationale , cu licenta pentru Campionatul National si pentru Cupa Romaniei , samd , samd . Faptul ca la spinning , pescarii isi fac treaba si noi ne tinem de tziganii - este problema NOASTRA !!!!! Dar sa nu incercam solutii alternative doar sa-i facem pe plac lui Bentu !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de cornel rosioru »

Nu Val, AGVPS nu a dat anual 2000 de euro pt. inscrierea lotului.
A dat o data 1200 si al doilea an 600 de euro. Asta e tot in 5 ani.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de EX-UL »

cornel rosioru scrie:Nu Val, AGVPS nu a dat anual 2000 de euro pt. inscrierea lotului.
A dat o data 1200 si al doilea an 600 de euro. Asta e tot in 5 ani.
Scuza-ma Cornele - am pus si eu apriori o suma mai generoasa , doar pentru a nu axa discutia pe aceasta tema a banilor ci sa socotim principiile , expertiza . managementul , marketingul si "munca" deosebit de obositoare a lui "Nea Bentu" . Eu spun ca este o fosila , care are un "mare merit fata de conducere" , stie sa tina o sedinta publica , adica stie ordine de zi , statut , cine ce poate spune , ceva "cojones" puse pe masa cind nu ii convin discutiile , samd . Un comunist si afirmatia asta mi-o asum si public .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de oanavictor »

Val Pangica jr scrie:
PS - si sa nu uite pescarii de carp ca avem si in tara noastra , o liga similara spinningului - se cheama Asociatia Pescarilor de Crap din Romania - cu peste 150 - 200 de pescari de crap cotizanti , cu protocol incheiat cu AGVPS pentru a organiza calificarile nationale , cu licenta pentru Campionatul National si pentru Cupa Romaniei , samd , samd . Faptul ca la spinning , pescarii isi fac treaba si noi ne tinem de tziganii - este problema NOASTRA !!!!! Dar sa nu incercam solutii alternative doar sa-i facem pe plac lui Bentu !
Aloooo........presedinti de cluburi si asociatii ,membrii pescari ce faceti parte din alte cluburi si asociatiii in afara de APCR ,CE MAI STATI PE GANDURI .....DESFIINTATI IMEDIAT CLUBURILE SI ASOCIATIILE ,TRANSFERATI PATRIMONIUL SI INREGIMENTATI-VA IMEDIAT IN APCR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pentru ca aici este vii
torul

:lol: :lol: :lol: Ps o liga este formata din mai multe cluburi si asociatii nu doar dintr-o asociatie
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:
PS - si sa nu uite pescarii de carp ca avem si in tara noastra , o liga similara spinningului - se cheama Asociatia Pescarilor de Crap din Romania - cu peste 150 - 200 de pescari de crap cotizanti , cu protocol incheiat cu AGVPS pentru a organiza calificarile nationale , cu licenta pentru Campionatul National si pentru Cupa Romaniei , samd , samd . Faptul ca la spinning , pescarii isi fac treaba si noi ne tinem de tziganii - este problema NOASTRA !!!!! Dar sa nu incercam solutii alternative doar sa-i facem pe plac lui Bentu !
Eu cred ca sunteti suficient de multi ca sa organizati calificarile din 2010.
Chiar sunt curios daca aduceti 30 de echipe.Membri APCR.
Nu e nici o problema ca vorbim de "Asociatia Pescarilor...." si o comparam cu LRS - o Asociatie de cluburi..
Ultima oară modificat Joi Iul 09, 2009 19:15 de către dan cotelici, modificat 1 dată în total.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ieri ai vrut sa faci federatie, azi vrei liga, maine poate vrei partid...... :oops: :oops: Chiar nu intelegi mesajul din partea pescarilor ? :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de dan cotelici »

Vladut Mateianu scrie:Ieri ai vrut sa faci federatie, azi vrei liga, maine poate vrei partid...... :oops: :oops: Chiar nu intelegi mesajul din partea pescarilor ? :oops:
Am fost mai multi combinati la ideea de federatie.Cluburi de rapitor si crap.Am facut sedinte, am ales conducerea, i-am dat actele lui Vladeanu&verisoara avocata, si ne-am ales cu..........! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nicolae Selaru ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”