Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Cazac666
Mesaje: 36
Membru din: Joi Mai 22, 2014 17:05
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de Cazac666 »

Revin și eu cu o nelămurire. Fiind un an cu relativ multe loturi înscrise, din care multe debutante la un CN, ce se întâmplă în cazul loturilor mici care nu au căpitan sau manageri dedicați în momentul schimbărilor?

Dau un exemplu:
Lot din 8 pescari, unde rezervele au rol de manager. Dacă rezervele cu rol de manager intră în concurs la un moment dat, categoric își pierd calitatea de manager. În acest caz, pescarul înlocuit de rezerva manager poate prelua el acest rol?

Nu am găsit nimic în acest sens în regulament și mi se pare o chestiune destul de importantă.

Mulțumesc.
Bucovina Carp Baits

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de oliviu orhei »

Cazac666 scrie:Revin și eu cu o nelămurire. Fiind un an cu relativ multe loturi înscrise, din care multe debutante la un CN, ce se întâmplă în cazul loturilor mici care nu au căpitan sau manageri dedicați în momentul schimbărilor?

Dau un exemplu:
Lot din 8 pescari, unde rezervele au rol de manager. Dacă rezervele cu rol de manager intră în concurs la un moment dat, categoric își pierd calitatea de manager. În acest caz, pescarul înlocuit de rezerva manager poate prelua el acest rol?

Nu am găsit nimic în acest sens în regulament și mi se pare o chestiune destul de importantă.

Mulțumesc.
Această situație a mai fost.
În momentul schimbări cel care a fost schimbat poate deveni manager.


Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS
Oliviu Orhei

Cazac666
Mesaje: 36
Membru din: Joi Mai 22, 2014 17:05
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de Cazac666 »

oliviu orhei scrie: În momentul schimbări cel care a fost schimbat poate deveni manager.

Vă mulțumesc pentru lămurire, domnule Orhei.
Bucovina Carp Baits

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de cornelserbu »

petre iulian scrie:Trebuie introdus in ore, definitia de "noapte "
E vorba de manageri care nu pot intra in standuri noaptea fara un arbitru ...Eu sunt patit ca era ziua 5 si ceva dimineata(abia se luminase ) si cand am pasit in stand m-am trezit imediat cu arbitru sa-mi zica ca nu am voie pana la 6 dimineata fara acordul lui ...Se poate discuta la sedinta managerilor orarul .

Sa stie toata lumea ca intre ora X si Y nu ai voie in standuri fara un arbitru ......ca se interpreteaza seara(inca nu este intuneric ) cu noaptea si dimineatza devreme la fel...:wink:
47. Pe timpul nopţii, utilizarea flash-urilor sau a oricăror alte sisteme de iluminat
cu excepţia lanternelor frontale, este interzisă. Orarul zi-noapte va fi stabilit pe
parcursul primei întruniri a managerilor.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de Rep »

Domnul Orhei,se vor face multe schimbari si nu e normal ca cel schimbat sa devina manager ,el devine spectator .
Managerul are niste drepturi,acordate de regulament ,iar spectatorul doar sa priveasca .Cei schimbati ,ori au toti aceleasi drepturi,ori nu .Nu puteti face discriminari .

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de oliviu orhei »

cornelserbu scrie:
petre iulian scrie:Trebuie introdus in ore, definitia de "noapte "
E vorba de manageri care nu pot intra in standuri noaptea fara un arbitru ...Eu sunt patit ca era ziua 5 si ceva dimineata(abia se luminase ) si cand am pasit in stand m-am trezit imediat cu arbitru sa-mi zica ca nu am voie pana la 6 dimineata fara acordul lui ...Se poate discuta la sedinta managerilor orarul .

Sa stie toata lumea ca intre ora X si Y nu ai voie in standuri fara un arbitru ......ca se interpreteaza seara(inca nu este intuneric ) cu noaptea si dimineatza devreme la fel...:wink:
47. Pe timpul nopţii, utilizarea flash-urilor sau a oricăror alte sisteme de iluminat
cu excepţia lanternelor frontale, este interzisă. Orarul zi-noapte va fi stabilit pe
parcursul primei întruniri a managerilor.
Da

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de oliviu orhei »

Rep scrie:Domnul Orhei,se vor face multe schimbari si nu e normal ca cel schimbat sa devina manager ,el devine spectator .
Managerul are niste drepturi,acordate de regulament ,iar spectatorul doar sa priveasca .Cei schimbati ,ori au toti aceleasi drepturi,ori nu .Nu puteti face discriminari .
Sunt loturi cu 8 pescari.
Cine participa la sedinta MANAGERILOR?

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de Daniel Ene »

oliviu orhei scrie:
Rep scrie:Domnul Orhei,se vor face multe schimbari si nu e normal ca cel schimbat sa devina manager ,el devine spectator .
Managerul are niste drepturi,acordate de regulament ,iar spectatorul doar sa priveasca .Cei schimbati ,ori au toti aceleasi drepturi,ori nu .Nu puteti face discriminari .
Sunt loturi cu 8 pescari.
Cine participa la sedinta MANAGERILOR?
Nimeni din partea clubului respectiv, daca vor doua rezerve.
sau:
8 pescari = 6 titulari+1 manager+1 rezerva
Desi managerul ar trebui sa fie obligatoriu pentru fiecare club.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de Alexandru Mihai »

Hai mai Dane ce dracu, va impiedicati de orice, daca sa vrut participare numeroasa lasa-ti pescarii in pace.

Manager-rezerva si gata!
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Daniel Ene
pescar de competitie
Mesaje: 1151
Membru din: Joi Noi 18, 2010 9:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cunoaștere Regulament AGVPS - pescuitul la crap

Mesaj de Daniel Ene »

Alexandru Mihai scrie:Hai mai Dane ce dracu, va impiedicati de orice, daca sa vrut participare numeroasa lasa-ti pescarii in pace.

Manager-rezerva si gata!
Rezerva - Manager, adika poate participa la sedinta, dar pe balta are drepturile unei rezerve.
http://www.naviscarpo.ro
NAVIS CARPO - bait boats

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”