Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Vladut Mateianu »

claudiue scrie:Deh, lumea se mai da si de gol... :)) :mrgreen:
E cald afara, soare mult...iar grisul are pret de numai enspe zeci de lei kilul daca e frumos colorat, mirositor si a mai castigat si CN-uri :))
Cum poti cere peste 100 de lei pe un kg de bile daca nu sunt de calitatea 1??? Si tu nu le-ai folosi in concursuri? :oops:

Alin, iti dau un pont. Gratis :)
Fa-ti bilele singur si pe la 25-30 de lei iti ies numai din ingredientele pe care le vrei tu, nu de volum, puse cu mana ta in mix&partea lichida . Ia ingredientele de afara ca sa nu ii ingrasi pe romani ca nu merita, si la anul merge la CN impreuna!!! :wink:

Imi este greu sa intru in discutii cu cineva care vede doar intr-un sens (este a n -a postare in care afirmi ca ai boala pe producatorii romani de nada, facand afirmatii pe care nu te poti baza despre preturile "reale" ale bilelor , precum si despre compozitia lor ! :oops: De aceea ma si opresc aici, ce am avut de spus am spus !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de popescu59 »

Vladut - Nu am putut Niciodata sa citesc printre rinduri probabil ca acest fel de citit necesita sa fii licentiat. Cu ce a deranjat intrebarea mea ? De ce sa ascund nada si momeala cu care pescuiesc?Sa stie oare cineva ce a folosit fiecare in acea nada si momeala daca ar fi avut pe ea eticheta vreunei firme producatoare de nada si momemala? Nu am facut nici cea mai mica referire la Senzor. Am spus doar ca unele echipe aveau nada si momeala bine ascunsa in lazi si cutii, si doar la Carping am vazut ca puneau pe firul de par boilesuri scoase din pungi identice cu cele din magazine.Si tot cu acele boilesuri scoase din pungile acelea aruncau si cu cobra.
Nu stiu dar acest mod de a pescuii cu cartile pe fata da incredere pescarilor in a folosi acele momeli si nazi.Multi pescari pescuiesc cu acele nazi si momeli care le vad ca se folosesc pe la concursuri mai ales daca sunt folosite de pescari renumiti.Am vazut galeti Senzor si pungi cu nada si momeala de la Carping in rest celelate echipe ce or fi folosit? Cred ca cele clasate bine vor spune ce nada
si momeala au folosit in schimb firme renumite care s-au clasat mai slab nu vor scoate nici un cuvint.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Lucian Manea »

Nae, poate au avut bile proaspat rulate. Si le tineau in ladite sau saci de aerisit. Asa se tin. Inca un motiv pt care erau acorperite poate fi caldura. Nu crezi ??? :?:

Acum esti lamurit ?
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nae, bilele de calitate se fac de catre pescari din mixuri si lichide proprii ! 90% dintre participanti asa au facut, dar nu uita ca fiecare lot are si sponsori.....plus ca CN a fost si intens mediatizat.....plus ca mai sunt multi naivi ca si tine ! :D

Peste 1 an o sa intelegi mai multe, pana atunci cerceteaza si invata ce ti-am spus : sa citesti printre randuri.. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de miyagi »

Nae `ai sa-ti spun si io. Pilhan cand a trecut pe langa tine s-a gandit daca sa le faca rau baietilor pe care-i spionai sau sa-ti faca rau tie care veneai de la Tiliorman?! Nu va facut niciunuia si sti de ce? Pentru ca deabia acum se implementeaza exigentele regulamentelor FIPS CIPS. Nu avea sens sa stea sa parlamenteze cu tine ca de-acolo "zburai" in alta parte si te vedea lumea si apoi baga "algoritmul". Muso e profesionist si acolo mie mi-a dovedit asta. Nu trebe sa fi licentiat sa iti dai seama de asta.
Al`fel! Tu te-ai apropiat destul de mult, bineinteles fara a spicui macar regulamentul FIPS CIPS, de mai multe standuri. Cineva mai devreme s-a sesizat, dar a dres busuiocu` ca si el a facut-o. Daca era in vest si existau suspiciuni asupra loturilor respective nu-i mai ierta nimeni. La noi inca mai merge un pic ca n-avem arbitrii care sa aplice acel "amarat" de regulament.
In ultima idee crede-ma ca vei da faliment cu magazinu` daca vei vinde la pret de raft bilele cu care pescuiesti. Sti de ce? Nu ca sa prostesti pescarii ( clientii ) ci pentru ca toata lumea se crede atat de bogata incat cumpara doar lucruri ieftine si calitate, sulaciu.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de miyagi »

Vladut Mateianu scrie:Nae, bilele de calitate se fac de catre pescari din mixuri si lichide proprii ! 90% dintre participanti asa au facut, dar nu uita ca fiecare lot are si sponsori.....plus ca CN a fost si intens mediatizat.....plus ca mai sunt multi naivi ca si tine ! :D

Peste 1 an o sa intelegi mai multe, pana atunci cerceteaza si invata ce ti-am spus : sa citesti printre randuri.. :wink:
Vorba lu` Pilhan. Daca mai fac bilele si din ingrediente sau siropuri proprii ca si-au dat seama pe moment ca asa ar merge balta mai bine n-or sa aiba timp sa le produca in serie ca sa fie mai ieftine.
Ceilalti. Nu va mai bucurati ca ati descoperit apa calda ca tot aceeasi este. Daca vreti bile bune sau mai ieftine faceti-le din mamaliga sau gris si ziceti ca ati produs HNV-uri ca Enache :lol: .
Urban culture.

alexdumi80
Mesaje: 129
Membru din: Vin Feb 24, 2012 18:35
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de alexdumi80 »

@ popescu59....... Se vede ca pescuiesti cu bile din raft...... Daca pescuiai cu bile proaspat facute la fel le tineai si tu , in saci sau in ladite la uscat.

Poate erau alte bile puse in pungile alea, tocmai ca strategie de marketing " uite domne aia dau cu bile de pe raft " ..... Daca spuneai ca erau pungi sigilate, mai ziceam si poate te credeam, dar asa nu. Indiferent cu ce pescuiesc cei din craping o fac bine.

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de viorel dulamita »

miyagi scrie:... Daca mai fac bilele si din ingrediente sau siropuri proprii ca si-au dat seama pe moment ca asa ar merge balta mai bine n-or sa aiba timp sa le produca in serie ca sa fie mai ieftine.
...se vede ca ai invatat sa citesti..."printre" rinduri :wink: :lol: ...

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de miyagi »

viorel dulamita scrie:
miyagi scrie:... Daca mai fac bilele si din ingrediente sau siropuri proprii ca si-au dat seama pe moment ca asa ar merge balta mai bine n-or sa aiba timp sa le produca in serie ca sa fie mai ieftine.
...se vede ca ai invatat sa citesti..."printre" rinduri :wink: :lol: ...
Nu io-s de vina. Am fo` acasa si mi-am imbunatatit colectia pa caldurile astea. Nu te-am ascultat :D .
"Colectia" a vorbit fara mine ( imi pare rau ca n-am tavalicii aia care ciocnesc halbele, da` sti matale :wink: )
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de miyagi »

viorel dulamita scrie:
miyagi scrie:... Daca mai fac bilele si din ingrediente sau siropuri proprii ca si-au dat seama pe moment ca asa ar merge balta mai bine n-or sa aiba timp sa le produca in serie ca sa fie mai ieftine.
...se vede ca ai invatat sa citesti..."printre" rinduri :wink: :lol: ...
Cam asa patesc si eu in ultima vreme, dar nu pot sa zic ca n-am prins bine si cu bile de raft. Trebuie insa sa sti ce sa faci si cu alea.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”