DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi_Ionita scrie: Referitor la articol, esti de acord ca, expunandu-ti propriile opinii cu privire la acest CN, ai fost partinitor si subiectiv? Si ai vrut in principal sa evidentiezi aspectele negative ale campionatului? Am comentat si pe pvtv ca ai avut in mare masura dreptate, dar, cel putin dupa mine, un articol al unui reprezentant al presei (fie ea si de crap) nu trebuie sa prezinte doar punctele negative ale unei situatii... Nici mie nu imi place AGVPS si nici altor pescari...Asta s-a vazut dupa numarul si intensitatea aplauzelor de la premierea CN. Dl Carstocea a strans pe buna dreptate cele mai multe, in timp ce dl. Bentu mai avea putin si era huiduit...
cristi,
am iesit in strada in dec 89 (tu erai f mic atunci) si ca sa nu ne spuna nimeni ce trebuie sa prezinte si ce nu un articol. fie el si despre pescuitul crapului.
The One Team

carp_master
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 258
Membru din: Joi Mar 24, 2011 9:27

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de carp_master »

andrei vladeanu scrie:
Cristi_Ionita scrie: Referitor la articol, esti de acord ca, expunandu-ti propriile opinii cu privire la acest CN, ai fost partinitor si subiectiv? Si ai vrut in principal sa evidentiezi aspectele negative ale campionatului? Am comentat si pe pvtv ca ai avut in mare masura dreptate, dar, cel putin dupa mine, un articol al unui reprezentant al presei (fie ea si de crap) nu trebuie sa prezinte doar punctele negative ale unei situatii... Nici mie nu imi place AGVPS si nici altor pescari...Asta s-a vazut dupa numarul si intensitatea aplauzelor de la premierea CN. Dl Carstocea a strans pe buna dreptate cele mai multe, in timp ce dl. Bentu mai avea putin si era huiduit...
cristi,
am iesit in strada in dec 89 (tu erai f mic atunci) si ca sa nu ne spuna nimeni ce trebuie sa prezinte si ce nu un articol. fie el si despre pescuitul crapului.
ai vrajeala in tine de esti fabrica....(nu o ia ca o jignire ca nu e , apreciez IQ ul tau , nu neaparat cum o folosesti:))
http://www.flufy.ro
Paturica cu maneci

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:
Cristi_Ionita scrie: Referitor la articol, esti de acord ca, expunandu-ti propriile opinii cu privire la acest CN, ai fost partinitor si subiectiv? Si ai vrut in principal sa evidentiezi aspectele negative ale campionatului? Am comentat si pe pvtv ca ai avut in mare masura dreptate, dar, cel putin dupa mine, un articol al unui reprezentant al presei (fie ea si de crap) nu trebuie sa prezinte doar punctele negative ale unei situatii... Nici mie nu imi place AGVPS si nici altor pescari...Asta s-a vazut dupa numarul si intensitatea aplauzelor de la premierea CN. Dl Carstocea a strans pe buna dreptate cele mai multe, in timp ce dl. Bentu mai avea putin si era huiduit...
cristi,
am iesit in strada in dec 89 (tu erai f mic atunci) si ca sa nu ne spuna nimeni ce trebuie sa prezinte si ce nu un articol. fie el si despre pescuitul crapului.
Una este libertatea presei si alta este gradul de obiectivitate/informaare corecta al unui articol/juralist, criteriu esential in aprecierea obiectiva a cititorului despre articolul respectiv si autorul lui.

Argumentul cu care ai ales sa ii raspunzi lui Cristi nu e decat un exemplu de democratie prost inteleasa...."scriu/spun ORICE doresc ca sunt liber sa o fac"...
Milionar excentric

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de andrei vladeanu »

Andrei I scrie: Una este libertatea presei si alta este gradul de obiectivitate/informaare corecta al unui articol/juralist, criteriu esential in aprecierea obiectiva a cititorului despre articolul respectiv si autorul lui.

Argumentul cu care ai ales sa ii raspunzi lui Cristi nu e decat un exemplu de democratie prost inteleasa...."scriu/spun ORICE doresc ca sunt liber sa o fac"...
unii definesc obiectivitatea ca pe o subiectivitate bine argumentata.

prin urmare, as prefera sa-mi analizati pasaje din text si sa-mi demonstrati ca gresesc (desi cristi am spus ca am 90% dreptate)

cat despre subiectele pe care le atac - chiar daca poate am inteles gresit democratia, asa cum zici tu - consider ca sunt liber sa mi le aleg si sa le tratez asa cum consider de cuviinta.
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:
Andrei I scrie: Una este libertatea presei si alta este gradul de obiectivitate/informaare corecta al unui articol/juralist, criteriu esential in aprecierea obiectiva a cititorului despre articolul respectiv si autorul lui.

Argumentul cu care ai ales sa ii raspunzi lui Cristi nu e decat un exemplu de democratie prost inteleasa...."scriu/spun ORICE doresc ca sunt liber sa o fac"...
unii definesc obiectivitatea ca pe o subiectivitate bine argumentata.

prin urmare, as prefera sa-mi analizati pasaje din text si sa-mi demonstrati ca gresesc (desi cristi am spus ca am 90% dreptate)

cat despre subiectele pe care le atac - chiar daca poate am inteles gresit democratia, asa cum zici tu - consider ca sunt liber sa mi le aleg si sa le tratez asa cum consider de cuviinta.
Andrei, am recititraspunsul tau catre Cristi si am constatat ca ai raspuns deja intrebarilor lui :)
Cifit printre randuri ai raspuns Da la toate intrebarile luu.
Milionar excentric

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de andrei vladeanu »

acum am recitit si eu postarea lui si nu inteleg ce doreste exact...
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de Val »

Vladene

spune-le celor de la Energy -felicitari si fir intins la CM .... altfel nu merge joaca ... Ii felicit si eu cu ocazia acestei postari . Imi pare rau de prieteni dragi care au iesit pe locul 2 , dar asta se intimpla cind mergi de capul tau si nu cauti finante si manager .... )))) Stie Piticu ce spun ... Eu si astazi , pun ce se doreste , pe manageriatul lui Vladeanu ... s-a dovedit cel mai bun de-a lungul timpului ..
El trebue sa isi depasesaca anumite retineti ..si sa aleaga presa sau echipa ...
Apropo Andrei , cit este dispus postul TV PV sa plateasca un interviu cu Donald sau cu Henny ? Sa la spun ca sa isi scoata costurile .....de 1 tona de nada primita astazi ..

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de barbumarius »

:oops:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de oanavictor »

Val scrie: Apropo Andrei , cit este dispus postul TV PV sa plateasca un interviu cu Donald sau cu Henny ? Sa la spun ca sa isi scoata costurile .....de 1 tona de nada primita astazi ..
nici un ban ,vorbesc eu cu ei ,oricum tu nu le cunosti decat vocile de la telefon :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: DESFASURARE CN 2012 - FINALA - CORBU LAKE - 11-15 IULIE

Mesaj de dan _city_center »

oanavictor scrie:
nici un ban ,vorbesc eu cu ei ,oricum tu nu le cunosti decat vocile de la telefon :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=MXLiFTJ8OS4

live de pe Corbu!
BARICADA CARP CLUB

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”