Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de Andrei I »

Goool scrie:Da, valabil pentru 3-4 echipe. Dar ceilalti ce fac? Mai vin la urmatoarele manse? Decat sa cheltuie banii pentru urmatoarele etape, mai bine i-ar dona vreunei fundatii de intr-ajutorare.
eu zic sa ii lasam pe ei sa decida PENTRU EI ce au de facut. Sistemul de punctare a fost discutat si votat de catre capitanii cluburilor participante..daca e bun sau nu, acum e tardiv
Milionar excentric

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de Ciuchi »

Goool scrie:Da, valabil pentru 3-4 echipe. Dar ceilalti ce fac? Mai vin la urmatoarele manse? Decat sa cheltuie banii pentru urmatoarele etape, mai bine i-ar dona vreunei fundatii de intr-ajutorare.
Ceilalti poate fac 1-1-1 si primele 3 echipe clasate in mansa 1 pica pe o grila proasta si fac 50 de puncte. E posibil? Teoretic da; practic nu, deoarece un lot cum a avut Carping anul asta e greu sa nu faca ceva pe orice grila.
Si nu o spun acum datorita faptului ca sunt in CC ci am spus-o inaintea inceperii mansei 1. Mi se pare cel mai bun mod de punctare care poate scoate in evidenta intr-adevar adevarata valoare a unui lot.
De la inceput am prevazut primele locuri Carping, Baricada, Energy, Carp Zone si Acvila (pronosticuri personale).
Cu Acvila vad ca nu prea mi-a iesit :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de Sharky »

FELICITARI CARPING!!!

de grila "norocoasa", in celelalte 2 etape vor beneficia alte 2 loturi, deci exista 2 sanse de 1-1-1
Dan Petre aka Sharky

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de Dumitrache »

Cum CARPZONE este pe locul 2 cu 611.83 kg,daca baricada au prinse 723 kg si e pe 3?

Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de Ciuchi »

Dumitrache scrie:Cum CARPZONE este pe locul 2 cu 611.83 kg,daca baricada au prinse 723 kg si e pe 3?
Au 1 punct in plus. Daca va fi egalitate de puncte (Baricada urca in clasament un loc pe unul din cele 3 sectoare si Carp Zone stagneaza) atunci diferenta o face cantitatea totala de peste prins si Baricada trece pe 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daniel Ciuchendea

catapana
Mesaje: 87
Membru din: Lun Iul 19, 2010 13:16
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de catapana »

mi se pare corect pana acum .vreau sa vad ce se discuta in cazul in care pelicanul prinde grila carping si invers si carping realizeaza punctaj bun.cred ca atunci e clar cine merita sa mearga la mondiale

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de stefanmuraru »

catapana scrie:mi se pare corect pana acum .vreau sa vad ce se discuta in cazul in care pelicanul prinde grila carping si invers si carping realizeaza punctaj bun.cred ca atunci e clar cine merita sa mearga la mondiale
Eu nu contest valoarea lotului Carping, chiar ii felicit pentru rezultat.
Eu spun ca pentru "joaca CN 2012" nu este bine sistemul de punctaj. O parte din loturi vor renunta acum si e posibil ca etapa 3 sa nu se tina daca nici un lot nu va mai avea sansa.

Cum vrei sa evolueze pescuitul la crap, cum vrei sa vina sponsorii daca se anunta 3 etapa si de fapt sunt doar 2; sau chiar daca se va tine si etapa 3 nu va mai prezenta nici un interes pentru spectatori ( e ca si cum te-ai uita la un meci de fotbal in reluare si ai sti rezultatul). Daca pierdem si sposorii care sunt acum...asa putini cum sunt...

Toti vom avea de pierdut daca nu se va aschimba acest sistem de punctaj.

catapana
Mesaje: 87
Membru din: Lun Iul 19, 2010 13:16
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de catapana »

asa este dar cred ca toate echipele din respect ptr ceilalti si ptr organizatori ar trebui sa participe fara sa faca figuratie si la celelalte doua etape.si uite iti dau alt scenariu daca prinde greenlake grila carping si carpingul grila planet iasi sau pelicanul se relanseaza campionatul?
face si greenlake 1-1-1 si sa vedem daca poate face carpingul pe grila pelicanul 16-17 p

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de stefanmuraru »

catapana scrie:asa este dar cred ca toate echipele din respect ptr ceilalti si ptr organizatori ar trebui sa participe fara sa faca figuratie si la celelalte doua etape.si uite iti dau alt scenariu daca prinde greenlake grila carping si carpingul grila planet iasi sau pelicanul se relanseaza campionatul?
face si greenlake 1-1-1 si sa vedem daca poate face carpingul pe grila pelicanul 16-17 p
Lasand la o parte loturile si pe cei implicati - eu vorbesc de "spectacolul CN 2012" (la fel ca spectacolul "Liga Campionilor").
Ce sponsor va dori sa se implice in conditiile astea: sunt 3 etape din care doar una are specatori ? Sponsorii vin ca sa fie vazuti de specatori nu de organizatori si de echipele participante.

catapana
Mesaje: 87
Membru din: Lun Iul 19, 2010 13:16
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Re: Desfasurare CN Corbu 2012 - Etapa I - 14-17 iunie

Mesaj de catapana »

sa nu uitam ca la noi scandalul prinde bine asa ca actualele discutii:punctaj,grile ,regulament schimbat in timpul competitiei,etc. atrage publicul si implicit sponsorii.
cred ca dupa scandalul de la bunget din 2010 s-a dublat nr spectatorilor dar si fenomenul a crescut in intensitate si interes.
cancanul prinde in orice domeniu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”