Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
victorash scrie:@dan
dupa cum spuneam si cred ca am fost inteles la sedinta..."vom da cat da AVP, nu mai mult de 10.000".
Dar daca avp nu da decat 1000 si acea suma in barter cu vanzarea unor reviste in Franta ????????????????????? cat va da Fishing&Hunting si cum ????????tot in barter :!: :!:
Se pare ca exista unele probleme intre AVP si Liga Romana de Spinning privind deplasarea lotului in Mexic la CM ,revista motivand ca nu are banii necesari deplasarii in Mexic si ca in loc de Mexic se va merge in Laponia la un concurs privat ,acolo unde revista are un barter de reclama cu organizatorul .
Sa nu ne trezim si noi cei de la crap ca in loc de Franta la CM ,sa se mearga in Bulgaria la CONCURSUL FRATIEI ROMANE -BULGARE ,care se va tine pe malul bulgaresc al dunarii in apropierea orasului Silistra si va fi dotat cu marele premiu ,,CASTRAVETELE DE AUR MURAT IN OTET :!: :lol: :lol: :lol:
pai d'aia zic sa organizezi de urgenta "Turneul oana de facut baie in piscine albastre gonflabile la darvari." pe cluburi, cum iti place tie.
iar taxa - 1000 de euro, ca in vremurile bune cand nu auzisei cuvantu' "sponsor" :D
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie:
victorash scrie:@dan
dupa cum spuneam si cred ca am fost inteles la sedinta..."vom da cat da AVP, nu mai mult de 10.000".
Dar daca avp nu da decat 1000 si acea suma in barter cu vanzarea unor reviste in Franta ????????????????????? cat va da Fishing&Hunting si cum ????????tot in barter :!: :!:
Se pare ca exista unele probleme intre AVP si Liga Romana de Spinning privind deplasarea lotului in Mexic la CM ,revista motivand ca nu are banii necesari deplasarii in Mexic si ca in loc de Mexic se va merge in Laponia la un concurs privat ,acolo unde revista are un barter de reclama cu organizatorul .
Sa nu ne trezim si noi cei de la crap ca in loc de Franta la CM ,sa se mearga in Bulgaria la CONCURSUL FRATIEI ROMANE -BULGARE ,care se va tine pe malul bulgaresc al dunarii in apropierea orasului Silistra si va fi dotat cu marele premiu ,,CASTRAVETELE DE AUR MURAT IN OTET :!: :lol: :lol: :lol:
pai d'aia zic sa organizezi de urgenta "Turneul oana de facut baie in piscine albastre gonflabile la darvari." pe cluburi, cum iti place tie.
iar taxa - 1000 de euro, ca in vremurile bune cand nu auzisei cuvantu' "sponsor" :D
Un raspuns oficial al lui TATUCA CA UNIC REPREZENTANT AL AVP privind problema deplasarii lotului la CM din Franta [cat mai la obiect daca se poate :!: ] privind nada ,cazare ,hrana ,taxa de inscriere ,costume de prezentare ..........cine si cat suporta ??????????
F&H a fost foarte clar si concis ,acum sa vedem cu ce '' sare la cap''forul coordonator AVP :!: :?:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de victorash »

da..tare imi pare ca mi-am racit gura de pomana incercand sa fac ceva constructiv punct.
Imi cer scuze ca am deschis acest subiect, dar exista si posibilitatea de rezolvare.

Dupa cum spuneam.. F&H va suporta atatea costuri cat va suporta si AVP.
Avand in vedere criza financiara care ne afecteaza pe toti, cred ca.. calculele facute in primavara trebuiesc refacute astfel incat pana in septembrie sa nu existe dubii privind plecarea in Franta. Ca banii promisi vin sub forma de bilete de avion, nada, mancare sau vestimentatie, in momentul asta important e acoperirea cheltuielilor lotului, astfel incat sa evitam punerea noastra ( revista, tv, organizatori, directori turneu, manageri ) intr-o postura proasta in fata celor care trag de bete pe bani proprii sa ne reprezinte la CM.
Propun o intalnire intre toti factorii implicati si reevaluarea si distribuirea costurilor.
Eu atat am avut de zis si din punctul meu de vedere aici am terminat acest subiect si implicarea mea in discutie.
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sunt si eu curios cati bani au dat sponsorii primelor 2 etape si daca organizatorii celor 2 etape au virat 50% din incasari(adica 150 de milioane de mansa) in contul echipei nationale !(conform protocolului semnat la inceputul turneului)
Astept raspunsul in primul rand de la V. Oana, in calitate de director al turneului... :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:Sunt si eu curios cati bani au dat sponsorii primelor 2 etape si daca organizatorii celor 2 etape au virat 50% din incasari(adica 150 de milioane de mansa) in contul echipei nationale !(conform protocolului semnat la inceputul turneului)
Astept raspunsul in primul rand de la V. Oana, in calitate de director al turneului... :roll:
Sponsorul etapei de la Darvari ,firma ENERGOFISH ,A DARUIT MASA CU 9000 RONI [NOUAZECI MILIOANE VECHI.
Premiile au fost ridicate astazi de catre castigatori de la directorul firmei ENERGOFISH ,DAN ERCOSAN .
2 Partea din incasari cuvenita lotului national se afla in contul ENERGY-CARP si va fi pusa la dispozitiea acestuia la sfarsitul competitiei .
3 In functie de necesitati ,Clubul Pelicanul si Clubul Energy-Carp ARE POSIBILITATEA DE A SUPLIMENTA FONDUL DESTINAT LOTULUI [cu anumite conditii in functie de aportul AVP ] :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de Andrei I »

oanavictor scrie: Sponsorul etapei de la Darvari ,firma ENERGOFISH ,A DARUIT MASA CU 9000 RONI [NOUAZECI MILIOANE VECHI.

CARE MASA???!!!
Milionar excentric

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de oanavictor »

Andrei I scrie:
oanavictor scrie: Sponsorul etapei de la Darvari ,firma ENERGOFISH ,A DARUIT MASA CU 9000 RONI [NOUAZECI MILIOANE VECHI.

CARE MASA???!!!
LOCUL 1.......... 4000 RON
LOCUL 2 ..........3000 RON
LOCUL 3 ..........2000 RON
.....................................
TOTAL ............9000 RON
Andrei ,cred ca nu te-ai gandit la vreun gratar de sfarsit in valoare de 9000 ron :!: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de Sionut »

Care Dan Ercosan ? (dupa ce a dat atatia bani, nici numele nu se cunoaste ? )
CS APS

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de Andrei I »

oanavictor scrie:Andrei ,cred ca nu te-ai gandit la vreun gratar de sfarsit in valoare de 9000 ron :!: :lol: :lol:
Adevarul e ca multi aveam o foame in noi .... :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Discutii si impresii dupa primele 2 manse TURNEU AVP

Mesaj de Vali Vesa »

Sionut scrie:Care Dan Ercosan ? (dupa ce a dat atatia bani, nici numele nu se cunoaste ? )
Dan Iercosan, Energofish
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”