Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

Deci se poate! Numai ca tarziu. Trebuie sa ne insusim si capitolul asta. Mai bine aia 100.000 de l.sterline mergeau la sarmani. Sau in clinicile britanice de dezalcolizare.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

Iata si un alt fel de reactie inainte de stirea de pe ProTv:

-------------

Cornel , nu ajuta cu nimic ca Mircea Spasici "Manager LOTUL NAȚIONAL DE PESCUIT SPORTIV LA CRAP" "a intrat personal
în contact cu pescarii englezi pe forumurile lor". Pe mine unul ma deranjeaza ca nu a intrat si aici, pe forumul
"xxxxxxxxx" sa explice ce si cum. Dar probabil ca noi nu suntem atat de importanti! Felicitari pt. domnul Victor Oana
care a devoalat efortul romanilor - sa arunci cu cobra 180 kg. de bile in 3 zile nu e deloc usor.
Cei din echipa Korda England , spre deosebire de ai nostri, stiu ce fac si si-au pregatit, metodic, reactiile. Mai
intai ( 10 oct) au aruncat primele acuze pe saitul asociatiei oficiale a pescarilor amatori din UK, "angling trust",
stire preluata imediat de saiturile si revistele de profil din tot UK si din lumea pescarilor de limba engleza. Dupa
asta au mai facut un pas - cu publicarea acuzelor in Daily Mail. Daily Mail, cu resursele imense alocate pt. scandal,
este o sursa si pentru ziaristi de alta limba, inclusiv pentru ziaristii copy-paste din Romania. Si atfel acuzele au
ajuns si in ziarele de limba nongleza. Pentru echipa Romaniei fiecare zi de non-reactie oficiala face mult rau. Oricum
eu unul m-am convins ca suntem (inca) prea mici pentru razboaie atat de mari. Totusi ma intreb retoric de la cine sa
astept reactii?! de la un Oliviu Orhei (AGVPS - CRAP) care cerea bani pt. un interviu de 30 sec. pt. PVTV ? vezi video:
comunicat-agvps. Cupa asta mondiala a dovedit ca suntem mici pt. ca inca nu stim (nu vrem) sa fim mari! punct si doua
lacrimi.
Urban culture.

ENERGY CARP
Mesaje: 77
Membru din: Sâm Apr 12, 2008 10:46

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de ENERGY CARP »

Domnule Cornel,

Așa cum am obișnuit încă înainte de campionatul mondial clubul ENERGY CARP BRAȘOV s-a obișnuit să răspundă răutăților,acuzaților etc,doar pe baltă prin rezultatele obținute.Te rog nu o lua în mod personal însa intervențiile noastre sunt destul de rare și asta și prin prisma faptului că nu dorim să intram în polemici și discuți interminabile.Motivul pentru care am intrat pe acele forumuri din Anglia este pentru că ne doream să avem un feedback și din partea pescarilor englezi.Reacția noastră ar fii fost mult mai promptă însă asa cum am mai amintit trăim într-o tara în care cancanul este la putere iar dreptul la replică al unui lot național care obține performanța supremă întârzie să apară ,chiar dacă l-am solicitat din primul moment în care știrea a apărut în România.Din păcate acestă știre a fost preluată eronat și se pare ca nu au știut sa facă diferența intre "nădire și furajare". Explicații prea multe nu ar fi de dat, deoarece după cum bine ați văzut cea ce a declarat căpitanul angliei este doar o forma patetica de a ascunde adevărul în ceea ce privește managementul defectuos și pregătirea precară de care a dat dovadă echipa Angliei.Profit încă o dată de ocazie să vă mulțumesc din inima pentru reacțiile voastre prompte care dau dovada de solidaritate și patriotism.

Cu deosebit respect,

MIRCEA SPASICI
MANAGER LOT NAȚIONAL AL ROMÂNIEI DE PESCUIT LA CRAP

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

ENERGY CARP scrie:Domnule Cornel,

Așa cum am obișnuit încă înainte de campionatul mondial clubul ENERGY CARP BRAȘOV s-a obișnuit să răspundă răutăților,acuzaților etc,doar pe baltă prin rezultatele obținute.Te rog nu o lua în mod personal însa intervențiile noastre sunt destul de rare și asta și prin prisma faptului că nu dorim să intram în polemici și discuți interminabile.Motivul pentru care am intrat pe acele forumuri din Anglia este pentru că ne doream să avem un feedback și din partea pescarilor englezi.Reacția noastră ar fii fost mult mai promptă însă asa cum am mai amintit trăim într-o tara în care cancanul este la putere iar dreptul la replică al unui lot național care obține performanța supremă întârzie să apară ,chiar dacă l-am solicitat din primul moment în care știrea a apărut în România.Din păcate acestă știre a fost preluată eronat și se pare ca nu au știut sa facă diferența intre "nădire și furajare". Explicații prea multe nu ar fi de dat, deoarece după cum bine ați văzut cea ce a declarat căpitanul angliei este doar o forma patetica de a ascunde adevărul în ceea ce privește managementul defectuos și pregătirea precară de care a dat dovadă echipa Angliei.Profit încă o dată de ocazie să vă mulțumesc din inima pentru reacțiile voastre prompte care dau dovada de solidaritate și patriotism.

Cu deosebit respect,

MIRCEA SPASICI
MANAGER LOT NAȚIONAL AL ROMÂNIEI DE PESCUIT LA CRAP
Domnule Spasici
Mie mi-au fost clare toate de la bun inceput si sa stiti ca apreciez faptul ca v-ati tinut departe de CanCan-uri. Cu ele nu stiu daca omul poate face performanta, dar in mod sigur nu o pastreaza corespunzator pe cea obtinuta.
Am pus acel colaj, al unui coleg de pe un alt forum, ca sa se realizeze la modul general si de catre toata lumea, ca dimensiunea comunitatii crapiste este cu mult mai mare si mai interesata de ceea ce se petrece in carpfishingul romanesc. Unii pot mai mult si respect pentru cei ce o si fac, iar altii mai putin, dar se manifesta deasemenea. Ca mai exista si personaje pe langa subiect?! Niciodata nu vor disparea.
In ceea ce privesc reactiile din Anglia, raul e deja facut. Ca sunt si oameni de bine si pe-acolo?! Ca si pe la noi, sunt florile unice cu care nu se face primavara. Stirea a facut ocolul pamantului si se asteapta reactii din partea celor implicati de la Nord la Sud, de la Est la Vest.
Insa la reactiile din Romania se vor indrepta toate privirile in perioada asta pentru ca Romaniei i s-a aruncat manusa. As zice ca o buna gestionare a acestei provocari trebuie sa depaseasca stadiul de "sunt baiat valabil si accept sa fiu muscat de fund", precum metafora romaneasca.
Eu v-am sustinut in felul meu, intelegandu-va nevoile morale si adesea am figurat pe forum chiar cu riscul de a fi luat in tarbaca de baieti. Nu mi-a parut rau. Chiar vroiam sa vad niste luptatori care nu pierd pe mana lor supramotivandu-se din cauza incurajarilor noastre coplesitoare uneori si nici o sustinere neproductiva din partea suporterilor.
Acuma sa conchid. Cuvantul de ordine este "gestionarea cazului". Orice subiect se transforma in criza daca e scapat din mana. Aici s-a facut referire. Responsabilitatea in mod normal revine factorilor de decizie. Ceea ce se cere, se impune de fapt AGVPS-ului, ca autoritate in domeniu si unic reprezentant al tarii in fata acestei acuze. Nu lotul a fost insultat ci organizatorii.
In final va rog sa-mi permiteti sa felicit si eu in mod direct si personal intregul lot, ca n-am avut ocazia pana acum decat pe forum si sa va asigur de tot respectul si sustinerea mea in toate demersurile si actiunile pe care le intreprindeti.
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de Val »

Chiar si mai tirziu , zvonurile au ajuns si prin Africa de Sud . Capitanul acestei echipe Andries Maare , mi-a dat permisiunea sa postez aici o corespondenta privata dintre mine si el . Iata ce scrie la adresa echipei nationale a Romaniei .

Good day Val,

Thanks for the full story. I understand it now better.
I must tell you as a friend….We as team SA had good baits!!! I think that we could not get better baits for Lake Corbu….The problem was the way Team SA fished. We made mistakes….
So I want you to understand very good.
I as Andries the coach of 2012 team SA know the Romania won because we did not do all fishing correct.

The stories are bad because it put bad name on Romanian anglers. I feel sorry for this.

Friendly regards


O parere spusa din suflet si plina de fair play .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de Vladut Mateianu »

Raspuns de adevarat campion mondial, de pescar . Cinste lui si tarii lui, Africa de Sud !

PS Englezii au reusit prin postarile lor sa ne puna tara intr-o lumina proasta in carpfishingul mondial..... Si daca de multe ori romanii sunt vinovati(prin faptel comise prin alte tari), de data asta am fost 100% perfecti, cu cel mai bine organizat CM de pana acum...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

vali003
Mesaje: 104
Membru din: Mie Iun 13, 2007 22:30
Puncte: 0
Localitate: Long Sault

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de vali003 »

Cine are ocazia ,luati Carpworld de luna noiembrie ,sa vedeti ce scrie Tim Paisley de reprezentativa Angliei .Nu au nici o scuza ,iar acuzatiile la adresa Romaniei sint puerile .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”