Crapmania.ro • Vezi subiect - GALERIE FOTO FINALA CAMPIONAT AGVPS 2018

Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.crapmania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.crapmania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018
Crapmania.ro MIM TEAM S.R.L. - DoarPescuit - Importator și Distribuitor articole de pescuit

Acum este Joi Noi 15, 2018 12:09 am

Ora este UTC + 2

King Fish Dan Mitranescu

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 39 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Vin Iun 29, 2018 12:41 pm 
Neconectat

Puncte: 0
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 2:31 pm 
Neconectat

gor965 scrie:
Pozele sunt descarcate de pe facebook, .......... si sunt decupate din varianta originala care prezinta marcaj.

Sunt copiate, "decupate" si postate cu acordul tau sau iar au facut deontologii de aici o romaneasca?

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 3:26 pm 
Neconectat
Moderator

Albert scrie:
gor965 scrie:
Pozele sunt descarcate de pe facebook, .......... si sunt decupate din varianta originala care prezinta marcaj.

Sunt copiate, "decupate" si postate cu acordul tau sau iar au facut deontologii de aici o romaneasca?

Cam tot ce e pe facebook e public, insa nu ptr. uz comercial. Daca vad o poza cu o masina care-mi place, pot prelua imaginea, o pot posta pe blog, sau forum, mentionez sursa (Facebook sau autorul de drept) insa sub nici o forma nu pot face avantaj comecial cu respectiva imagine. N-o poti edita, nu ai voie s-o tiparesti, s-o publici pe sit-uri de vanzari, magazine on-line, etc. Problema nu e ca nu exista acord de "decupare" si postare oriunde in alta parte, din partea autorului...problema e ca cel care a platit ptr. poze detine drepturile comerciale si el stabileste cum si unde se pot posta imaginile. Sub nici o forma nu trebuiau decupate marcajele, ptr. ca se incalca atat drepturile de autor cat si drepturile comerciale...si nu mai spun ce dragoste este intre Orhei si Dan City ! :lol: :lol: :lol:

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 3:43 pm 
Neconectat
Site Admin

Puncte: 300
Salut,

Fotografiile le-am primit eu pe email de la d-nul Orhei, care m-a rugat sa le public pe forumul Crapmania.ro.
Le-am primit fix in forma pe care am postat-o, iar d-lui era subiectul principal in poze.

Chiar nu am vazut alte fotografii, ca nu le urmaresc..

gor965 scrie:
Albert scrie:
gor965 scrie:

Cam tot ce e pe facebook e public, insa nu ptr. uz comercial. Daca vad o poza cu o masina care-mi place, pot prelua imaginea, o pot posta pe blog, sau forum, mentionez sursa (Facebook sau autorul de drept) insa sub nici o forma nu pot face avantaj comecial cu respectiva imagine. ! :lol: :lol: :lol:

nu si cand in fotografia respectiva esti chiar TU.
mai mult decat atat fotograful trebuie sa aiba acordul tau sa te distribuie in spatii publice, insa in situatia de fata nu e necesar deoarece competitia e publica.

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 4:38 pm 
Neconectat

Dan Mateianu scrie:
Salut,

Fotografiile le-am primit eu pe email de la d-nul Orhei, care m-a rugat sa le public pe forumul Crapmania.ro.
Le-am primit fix in forma pe care am postat-o, iar d-lui era subiectul principal in poze.

Mda..ce sa stie nenicu' ala despre ce e vorba pe internet.
Cu toate astea nici dupa ce a intervenit George n-ati sters pozele de aici ce sa ma vorbim despre recunoasterea greselii.
Domnu' Dan Mateianu, ca sef de site comercial(mi-e lene sa caut sa vad cine are crapmania.ro) ar trebui sa va puneti la curent cu legislatia legata de drepturile de autor...si sa verificati sursa materialelor pe care le publicati pe site. Poate dati de un om mai cu simtul proprietatii si mi-e ca va trebui sa mariti pretul la cm2 de banner ca sa platiti "inocenta" asta cu "daca e pe net e moca".

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 5:04 pm 
Neconectat
Site Admin

Puncte: 300
Albert scrie:
Dan Mateianu scrie:
Salut,

Mda..ce sa stie nenicu' ala despre ce e vorba pe internet.
Cu toate astea nici dupa ce a intervenit George n-ati sters pozele de aici ce sa ma vorbim despre recunoasterea greselii.
Domnu' Dan Mateianu, ca sef de site comercial(mi-e lene sa caut sa vad cine are crapmania.ro) ar trebui sa va puneti la curent cu legislatia legata de drepturile de autor...si sa verificati sursa materialelor pe care le publicati pe site. Poate dati de un om mai cu simtul proprietatii si mi-e ca va trebui sa mariti pretul la cm2 de banner ca sa platiti "inocenta" asta cu "daca e pe net e moca".

Daca fotografiile nu aveau ca subiect principal insusi persoana care ni le-a trimis, atunci aveai dreptate.
In situatia de fata noi am publicat doar pozele pe care d-nul Orhei le-a publicat si pe un alt topic de aici.
Subiect inchis.

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 6:09 pm 
Neconectat

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 6:11 pm 
Neconectat

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 6:14 pm 
Neconectat

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Sus

MesajScris: Vin Iun 29, 2018 6:41 pm 
Neconectat

Dan Mateianu scrie:
Subiect inchis.

S-o crezi tu. Ati publicat o poza furata si prelucrata. A venit autorul si v-a spus asta. Tu/voi tot in neprihaniti pozati :))Aveti noroc ca gor e un domn si probabil pozele vor ramne aici dar tot furt se cheama ceea ce ati facut. Recunoaste asta si abia atunci poti sa "inchizi" subiectul. Ca sa eviti situatii jenante ca si cea de fata iti mai recomand inca o data sa studiezi legislatia, eventual asistat de un avocat. S-au dus zilele in care tot ce e pe net e moca, e timpul sa intelegeti si voi asta. Dupa ce faci asta vino si spune-mi daca am sau nu dreptate.

Sus

WLC Carp
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 39 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2