Crapmania.ro • Vezi subiect - Intrebari despre CN

Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.crapmania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.crapmania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018
Crapmania.ro

Acum este Dum Sep 23, 2018 4:52 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

King Fish Dan Mitranescu

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 108 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intrebari despre CN
MesajScris: Mar Mar 06, 2018 3:22 pm 
Neconectat

Poate are dreptate Dl Mitranescu, dar poate nu stie ca clubul unde este afilat a solicitat in cadrul sedintei sa joace direct in mansa a 2 a ,fara sa mai traga la sorti.
Nu stiu cat de corect este fata de restul.

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 3:24 pm 
Neconectat
CS SENZOR

andrei vladeanu scrie:
Consider ca de data aceasta Dan Mitranescu are dreptate.

Multumesc mult.
Daca nu formulai cu "de data asta" , iti multumeam si mai mult. :)
Cand vom avea timp, poate imi spui si cand am insistat aiurea pe o problema regulamentara. Ca le-am retinut numai pe alea bune. Asa este omul, uita cand greseste.
Daca am dovedit de mai multe ori ca nu vad lucrurile chiar asa bine, macar sa stau in banca mea . :wink: :)

Este numai o pilda. Sa nu o iei pesonal.
Asa suntem noi cocosi.
Si eu acum fac fix acelasi lucru pe care il condamn. :)

In loc sa zic in p... mea "multumesc" si atat, ma mananca in ... sa ma cocot putin. :)

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 3:35 pm 
Neconectat
CS SENZOR

Daniel Ene scrie:
andrei vladeanu scrie:

Da, dar dupa aceeasi logica, cluburile din mansa 2 de calificari au la dispozitie 2 saptamani in care sa li se accidenteze unul sau mai multi din cei 10 pescari si sa ramana in 9 sau mai putini, lucru care nu s-ar intampla daca participau la prima mansa, sau daca vor da lotul la inceputul propriei manse de calificari.
Deci sunt avantaje si dezavantaje in ambele situatii.

Daniel, toate cluburile au sansa ca in perioada dintre cele dpua manse sa li se accidenteze pescari.
Toti suntem supusi riscurilor de accidentare in acea perioada.

Numai ca cei din prima mansa nu mai pot remedia situatia, pe cand cei din mansa 2 o pot remedia.

De ce acest avantaj pentru unii ?

Daca se accidenteaza in acea perioada ( dintre primele doua etape ) unul de la un club din prima mansa si unul de la un club din mansa 2, atunci primul club o sa joace in 9 pana la sfarsit, iar ceilalti vor juca in 10 pana la sfarsit.
De ce ?

La asta adaugi formarea lotului de 10 din 15 ( pentru unii ) dupa ce vezi cum se comporta mansa 1.

Si asa vezi cat este de buna regula in ansamblu. :)

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 3:49 pm 
Neconectat
CS SENZOR

andrei22 scrie:
Poate are dreptate Dl Mitranescu, dar poate nu stie ca clubul unde este afilat a solicitat in cadrul sedintei sa joace direct in mansa a 2 a ,fara sa mai traga la sorti.

In situatia in care credeti ca am luat in calcul acest lucru, va multumesc pentru ca-mi apreciati inteligenta de a cere anularea unui avantaj pentru cei care joaca in mansa 2 in fata celor care joaca in mansa 1 . :)

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 5:40 pm 
Neconectat

Dan Mitranescu scrie:
andrei22 scrie:

In situatia in care credeti ca am luat in calcul acest lucru, va multumesc pentru ca-mi apreciati inteligenta de a cere anularea unui avantaj pentru cei care joaca in mansa 2 in fata celor care joaca in mansa 1 . :)

Indiferent de cum vezi lucrurile , daca ceri sa mergi direct in mansa 2 , pentru ca voi ca pescari sunteti angrenati in alt concurs , nu este demn de corectitudine !! Te contrazici singur domnule Dan !

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 6:09 pm 
Neconectat
Moderator

istratealexandru scrie:

Indiferent de cum vezi lucrurile , daca ceri sa mergi direct in mansa 2 , pentru ca voi ca pescari sunteti angrenati in alt concurs , nu este demn de corectitudine !!

Alex, o parte din lotul respectiv e implicat (nu concureaza) in organizarea unui concurs destul de important, programat inainte sa se decida datele ptr. etapele de CN. Cand s-au inscris nu stiau ca vor fi peste 25 de loturi si nici ca vor fi 2 etape de calificari (din care una se suprapune cu respectivul concurs). Corect ar fi sa se retraga din campionat sau sa joace in prima mansa in mai putin oameni ?

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 6:37 pm 
Neconectat

gor965 scrie:
istratealexandru scrie:

Indiferent de cum vezi lucrurile , daca ceri sa mergi direct in mansa 2 , pentru ca voi ca pescari sunteti angrenati in alt concurs , nu este demn de corectitudine !!

Alex, o parte din lotul respectiv e implicat (nu concureaza) in organizarea unui concurs destul de important, programat inainte sa se decida datele ptr. etapele de CN. Cand s-au inscris nu stiau ca vor fi peste 25 de loturi si nici ca vor fi 2 etape de calificari (din care una se suprapune cu respectivul concurs). Corect ar fi sa se retraga din campionat sau sa joace in prima mansa in mai putin oameni ?

Corect ar fi sa se respecte regulamentul si ce s-a propus George ! Indiferent cum pui problema , nu exista scuze !
Dar , pentru ca suntem oameni , cred ca se va ajunge la cale de mijloc :) .

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 7:03 pm 
Neconectat

O parte din lotul de 15 se refera la doar 2 reprezentanti, din ce ne-a comunicat reprezentantul ieri la sedinta. In plus fata de acest lucru distanta dintre Bucuresti - Constanta este de maxim 2 h 30.
Solutii sunt, daca chiar vor sa fie prezenti la ambele competitii, mai ales ca cei 2 reprezentanti nu fac parte din echipele care pescuiesc.

Cred ca este mai important Campionatul National vs un concurs privat, plus de asta este un regulament votat care trebuie respectat de toata lumea, cum 38 pot sa il respecte cu siguranta pot si ei.

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 7:09 pm 
Neconectat

Puncte: 0
Dan Mitranescu scrie:
Daniel Ene scrie:
andrei vladeanu scrie:

Da, dar dupa aceeasi logica, cluburile din mansa 2 de calificari au la dispozitie 2 saptamani in care sa li se accidenteze unul sau mai multi din cei 10 pescari si sa ramana in 9 sau mai putini, lucru care nu s-ar intampla daca participau la prima mansa, sau daca vor da lotul la inceputul propriei manse de calificari.
Deci sunt avantaje si dezavantaje in ambele situatii.

Daniel, toate cluburile au sansa ca in perioada dintre cele dpua manse sa li se accidenteze pescari.
Toti suntem supusi riscurilor de accidentare in acea perioada.

Numai ca cei din prima mansa nu mai pot remedia situatia, pe cand cei din mansa 2 o pot remedia.

De ce acest avantaj pentru unii ?

Daca se accidenteaza in acea perioada ( dintre primele doua etape ) unul de la un club din prima mansa si unul de la un club din mansa 2, atunci primul club o sa joace in 9 pana la sfarsit, iar ceilalti vor juca in 10 pana la sfarsit.
De ce ?

La asta adaugi formarea lotului de 10 din 15 ( pentru unii ) dupa ce vezi cum se comporta mansa 1.

Si asa vezi cat este de buna regula in ansamblu. :)

Varianta: Fiecare lot va prezenta echipa de 10 pescari cu doua spatamani inainte de mansa de calificari la care participa. Astfel toate loturile vor da lista cu acelasi numar de zile inainte de mansa de calificari proprie si inainte de disputarea primei manse de calificari.

Sus

MesajScris: Mar Mar 06, 2018 7:21 pm 
Neconectat
Moderator

andrei22 scrie:
Cred ca este mai important Campionatul National vs un concurs privat, plus de asta este un regulament votat care trebuie respectat de toata lumea, cum 38 pot sa il respecte cu siguranta pot si ei.

Nu s-a pus problema respectarii unui regulament anume...pur si simplu, membrii unui anumit lot s-au angrenat intro treaba INAINTE de a se stabili niste reguli legate de CN. Acum, ca s-au babardit datele, imi pare cam aiurea sa-i acuzi ca nu sunt corecti. Ma rog, nu stiu exact cum a ramas ...se admite cererea sau nu, lotul va fi pe Corbu , cu sau fara manager, capitan, vreo rezerva... :D

Sus

WLC Carp
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 108 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]