Lot pentru CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

O discutie cum vrei tu , dar la care sa ma asculti 10 minute ...si dupa aia daca vrei ne si batem ))))) ca argument suprem )))))

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Genes Florin »

Val scrie:O discutie cum vrei tu , dar la care sa ma asculti 10 minute ...si dupa aia daca vrei ne si batem )))))
pai spune mai omule...
eu te jignesc primu?????
si ne si batem
nu mai intervin daca incepi cu dezvaluiri, decat daca sunt intrebat.
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Cind ai vreme si treci pe la Sinaia ...o sa vorbim . Nu e graba ... Si eu sa stii ca imi pastrez greutatea ... ca sa am dialog cu tine . :lol: :lol: Cit priveste cine jigneste primul , nu iti aduci aminte chiar deloc ...acum o saptamina ...un post de radio jalnic ..de nisha .. :?: :?: :?: Cine a jignit pe cine ?

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Genes Florin »

Val scrie:Cind ai vreme si treci pe la Sinaia ...o sa vorbim . Nu e graba ... S eu sa stii ca imi pastrez greutatea ... ca sa am dialog cu tine . :lol: :lol: Cir priveste cine jigneste primul , nu iti aduci aminte chiat deloc ...acum o saptamina ...un post de radio jalnic ..de nisha .. :?: :?: :?: Cine a jignit pe cine ?
ma ametesti mai rau decat AV si Stanila ...
trec si pe la sinaia.
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Pai vezi :lol: :lol: :lol: La mine gasesti intotdeauna un gratar fierbinte si un vin la rece .... Si repet nu ma apuc de slabit pina nu discutam ..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Genes Florin »

Val scrie:Pai vezi :lol: :lol: :lol: La mine gasesti intotdeauna un gratar fierbinte si un vin la rece .... Si repet nu ma apuc de slabit pina nu discutam ..... :lol: :lol: :lol: :lol:
lasa ca ma pun eu pe slabit sa facem aceeasi categorie :wink:
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Curcan la gratar si Chefir de Napolact - stiu pe cineva care a dat jos 20 kg - fara gluma ! E din familie .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:Si uite asa , prin multe interventii nu a mai apucat Andrei sa ne scrie .. Poate era bine sa-l ascultam daca avea ceva de zis . La poze am vazut ca se pricepe ..cu restul ce facem ? Doamne cat e de vorbit ! Iar daca el a plecat pe calea transparentei in ceea ce ma priveste legat de fenomenul crap , de ce nu ? Hai sa o facem !
am scris ce era de scris. uite, inca o data.


apcr-ul din ianuarie 2010, de care faci vorbire, s-a vrut o asociatie de cluburi - practic divizia de crap A agvps-ului - care sa adune laolata TOATE cluburile de crap din tara asta.

din pacate nu s-a reusit.
deoarece au refuzat afilierea 2 categorii de cluburi

prima - cea care refuza obsesiv alaturarea cu cele 4 litere (apcr)
(desi i s-a explicat ca ulterior aderarii se pot face - prin decizii majoritare - orice modificari, nume, conducere, etc)

a doua - cea care reclama obligativitatea asocierii si care dorea sa activeze liber
(desi i s-a explicat, la randul ei, ca nu poti activa intr-un sistem fara sa faci parte din el)

ei bine, in acele conditii s-au luat, la vremea respectiva, masuri destul de ferme (sa nu zic dure). de genul - noi facem, cine nu vrea sa fie sanatos.

deoarece ne-am confruntat cu reclamatii privind ingradirea dreptului de participare la cn (evident, al celor neasociati) s-a gasit solutia de compromis - inscrierea pescarilor prin asociatii agvps, vulturul, acvila, etc.

atunci a inceput sa se aleaga praful, val, nu in 2012.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Pentru ca stiu ca intodeauna vrei sa spui ceva mai mult decit scrii , ce rost aveau pozele alea cu bodyguarzi ? NU era secret subiectul , se stia , s-a mai scris , dar acum ce ai vrut sa scoti in evidenta ? Taria noastra de atunci !? , sau faptul ca am fost slabi si am chemat inclusiv bodyguarzii sa ne apere !? .S-a dovedit ca nu exista bodyguard care sa ne apere de noi insine !
Ca din ce s-a intimplat ulterior imi pare ca a doua varianta e mai viabila ....Cert este ca acum in anul de gratie 2012 , APCR nu mai inseamna nimic concret . Stii pe cineva care trebuia sa spuna ...OK , am gresit ?
Nu stiu daca tu neaparat , dar poate ai niste idei in sensul asta . Sunt vreo 14 oameni care pot da un raspuns ...plus un joker .
Si sa stii ca pentru mine PESCUITUL COMPETIONAL la crap a devenit istorie . Punct . Da ! Dupa emisiunea radiofonica de luni - e istorie .
Dar nu vreau sa imi asum singur niste chestiuni ..si mai intreb si eu lumea , pentru ca ii stiu pe multi si la bine si la rau si zau ca nu e asa simpla istoria . Avem de vorba .
Ultima oară modificat Mie Feb 22, 2012 19:58 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

am facut si eu destule greseli, despre care am taria sa vorbesc si sa le recunosc.
despre greselile altora ma abtin sa le comentez.

insa, urmatoarea afirmatie a ta mi se pare cel putin deplasata.

Cind am reconstituit APCR-ul si m-am retras in ciuda rugamintilor voastre .... v-am CREAT PREMIZA SA FACETI CEVA sa nu ajungem aici ci sa facem TREABA !
VOI ATI ALES pe cine ati vrut , in ciuda propunerii mele - Cezar Bibu si uite ca usor - usor tot eu sunt de vina ca v-ati descurcat de MINUNE !!!! Si ati facut zob usor - usor , orice iniativa normala ....
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”