Lot pentru CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Genes Florin »

Val scrie:Pai vezi :lol: :lol: :lol: La mine gasesti intotdeauna un gratar fierbinte si un vin la rece .... Si repet nu ma apuc de slabit pina nu discutam ..... :lol: :lol: :lol: :lol:
lasa ca ma pun eu pe slabit sa facem aceeasi categorie :wink:
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Curcan la gratar si Chefir de Napolact - stiu pe cineva care a dat jos 20 kg - fara gluma ! E din familie .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:Si uite asa , prin multe interventii nu a mai apucat Andrei sa ne scrie .. Poate era bine sa-l ascultam daca avea ceva de zis . La poze am vazut ca se pricepe ..cu restul ce facem ? Doamne cat e de vorbit ! Iar daca el a plecat pe calea transparentei in ceea ce ma priveste legat de fenomenul crap , de ce nu ? Hai sa o facem !
am scris ce era de scris. uite, inca o data.


apcr-ul din ianuarie 2010, de care faci vorbire, s-a vrut o asociatie de cluburi - practic divizia de crap A agvps-ului - care sa adune laolata TOATE cluburile de crap din tara asta.

din pacate nu s-a reusit.
deoarece au refuzat afilierea 2 categorii de cluburi

prima - cea care refuza obsesiv alaturarea cu cele 4 litere (apcr)
(desi i s-a explicat ca ulterior aderarii se pot face - prin decizii majoritare - orice modificari, nume, conducere, etc)

a doua - cea care reclama obligativitatea asocierii si care dorea sa activeze liber
(desi i s-a explicat, la randul ei, ca nu poti activa intr-un sistem fara sa faci parte din el)

ei bine, in acele conditii s-au luat, la vremea respectiva, masuri destul de ferme (sa nu zic dure). de genul - noi facem, cine nu vrea sa fie sanatos.

deoarece ne-am confruntat cu reclamatii privind ingradirea dreptului de participare la cn (evident, al celor neasociati) s-a gasit solutia de compromis - inscrierea pescarilor prin asociatii agvps, vulturul, acvila, etc.

atunci a inceput sa se aleaga praful, val, nu in 2012.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Pentru ca stiu ca intodeauna vrei sa spui ceva mai mult decit scrii , ce rost aveau pozele alea cu bodyguarzi ? NU era secret subiectul , se stia , s-a mai scris , dar acum ce ai vrut sa scoti in evidenta ? Taria noastra de atunci !? , sau faptul ca am fost slabi si am chemat inclusiv bodyguarzii sa ne apere !? .S-a dovedit ca nu exista bodyguard care sa ne apere de noi insine !
Ca din ce s-a intimplat ulterior imi pare ca a doua varianta e mai viabila ....Cert este ca acum in anul de gratie 2012 , APCR nu mai inseamna nimic concret . Stii pe cineva care trebuia sa spuna ...OK , am gresit ?
Nu stiu daca tu neaparat , dar poate ai niste idei in sensul asta . Sunt vreo 14 oameni care pot da un raspuns ...plus un joker .
Si sa stii ca pentru mine PESCUITUL COMPETIONAL la crap a devenit istorie . Punct . Da ! Dupa emisiunea radiofonica de luni - e istorie .
Dar nu vreau sa imi asum singur niste chestiuni ..si mai intreb si eu lumea , pentru ca ii stiu pe multi si la bine si la rau si zau ca nu e asa simpla istoria . Avem de vorba .
Ultima oară modificat Mie Feb 22, 2012 19:58 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

am facut si eu destule greseli, despre care am taria sa vorbesc si sa le recunosc.
despre greselile altora ma abtin sa le comentez.

insa, urmatoarea afirmatie a ta mi se pare cel putin deplasata.

Cind am reconstituit APCR-ul si m-am retras in ciuda rugamintilor voastre .... v-am CREAT PREMIZA SA FACETI CEVA sa nu ajungem aici ci sa facem TREABA !
VOI ATI ALES pe cine ati vrut , in ciuda propunerii mele - Cezar Bibu si uite ca usor - usor tot eu sunt de vina ca v-ati descurcat de MINUNE !!!! Si ati facut zob usor - usor , orice iniativa normala ....
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lot pentru CN

Mesaj de andrei vladeanu »

Val scrie:....Cert este ca acum in anul de gratie 2012 , APCR nu mai inseamna nimic concret . Stii pe cineva care trebuia sa spuna ...OK , am gresit ?
Nu stiu daca tu neaparat , dar poate ai niste idei in sensul asta . Sunt vreo 14 oameni care pot da un raspuns ...plus un joker .
cred ca nu ai inteles bine ce afirm eu.
apcr nu a insemnat nimic din momentul in care NU A REUSIT SA ADUNE SUB ACEEASI UMBRELA TOATE CLUBURILE DE CRAP. pentru ca asta isi propusese.

faptul ca am mai lungit-o 2 ani - cu memorii si procese - nu a fost decat o amanare a deznodamantului.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

andrei vladeanu scrie:am facut si eu destule greseli, despre care am taria sa vorbesc si sa le recunosc.
despre greselile altora ma abtin sa le comentez.

insa, urmatoarea afirmatie a ta mi se pare cel putin deplasata.

Cind am reconstituit APCR-ul si m-am retras in ciuda rugamintilor voastre .... v-am CREAT PREMIZA SA FACETI CEVA sa nu ajungem aici ci sa facem TREABA !
VOI ATI ALES pe cine ati vrut , in ciuda propunerii mele - Cezar Bibu si uite ca usor - usor tot eu sunt de vina ca v-ati descurcat de MINUNE !!!! Si ati facut zob usor - usor , orice iniativa normala ....
Si ce am gresit Andrei ? Sau unde nu e adevarat ?
In poza celebra cu numarul 3 din seria de dezvaluri secrete - ma vede lumea in capul mesei , stabilind un statut , semnind renuntari , adeziuni , laolalta cu Angela , ca sa treaca prin tribunal noul APCR . Dupa un recurs a TRECUT ! si e legala ca o asociatie de cluburi , fara persoane fizice implicate . Am reusit prin diplomatie ca cei trei membrii fondatori sa renunte sau sa facem de asa natura sa nu mai fie acolo dupa 1 an , sau 6 luni , nu imi mai aduc aminte . Restul baietilor au renuntat de buna voie pentru ca au avut incredere in mine sa fac ceva pentru termen lung .
Am muncit la proiectul asta 3 luni NON STOP si la sfarsit am renuntat la a candida la vreo functie . M-am gandit ca e beton si democratica si se poate autoguverna si auto gestiona .
Si atunci nu pot spune ? V-am lasat ceva viabil , trecut prin tribunal si l-ati facut zob . Acum ce mai este de zis ? Poze cu bodyguarzii de atunci ? Pai astia imi pazesc acum si casa - ce vina au ei ?
Nu inteleg unde vrei sa bati ? Ceva s-a intimplat in APCR dupa ce eu nu am mai venit si asta trebuie sa recunosti .... mai devreme sau mai tirziu .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

Andrei venirea cluburilor alaturi de APCR s-a intimplat dupa ceea ce descriu eu. Cine nu a avut gandirea si diplomatia necesara sa le aduca linga fenomen , sa spuna ceva . Poate de asta am si lasat pe altcineva ca presedinte .....eu am multi "prietenï" si niciodata nu pot sa coagulez linga mine TOT fenomenul ...asta e defectul pe care mi-l stiam si pe care mi l-am asumat .
Pesemne ca trebuia sa va spun inca de atunci de ce nu vreau sa fiu presedinte ...

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Lot pentru CN

Mesaj de RazvanG »

Val scrie:Ma rog - e un inceput . Totusi , este Ok cu varsta si cu tot ce ai scris . Suntem aproape la fel . ....
Faptul ca lucrezi la Meetcarp - nu te avantajeaza si nici nu vad ca te mandresti cu aceasta oportunitate , scrii cu nick name ...Sau pentru ca acum 3 ani aceasta firma nu exista , eu si Bibu foloseam nada lor direct , deci nu te vad in nici o postura in care tu sa imi ceri mie sa iti raspund la intrebari la modul cum le scrii , cu lipsa de respect ?
Poate le faci alta introducere ? Ce zici ? Reusim sa fim respectuosi ? Chiar si de fatada ....Asta daca vrei si raspuns ...
Dragul meu Val,daca tu vezi lipsa de respect ptr cele doua intrebari adresate,atunci eu vad continuarea discutiiei cu tine ca fiind inutila. Am indraznit a te intreba aceste lucruri din simpla banuiala ca o data ce ai postat aceste lucruri pe forum deci spre vazul tuturor ,ti-ai asumat acest risc de a fi intrebat si de Obama dar si de Ion de la oi. Ma poti considera Ion de la oi si imi poti raspunde la intrebari sau ....scriei tu lu Vladeanu un simplu m.p. ferit de ochii curiosilor.
In alta ordine de idei,faptul ca muncesc la MeetCarp este o mandrie ptr mine deoarece nu fur si nu dau in cap la oameni sa-mi pot creste baiatul.De munca nu mi-a fostr rusine ever.Cu nick-name scriu de cand am intrat pe acest site si nu vad de ce l-as schimba cand toti care m-au cunoscut,stiu cine este personajul din spatele nick-ului. Iar ca sa fiu mai scurt....acum 30 de ani cand tata avea doua furgonete si facea transport,nici firma ta nu exista si clientii tai probabil ca veneau direct la tata :wink:

O seara buna iti doresc si sa ne vedem sanatosi.

Cu multa stima,consideratie si sper ...respect,Garcea Razvan :wink:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Lot pentru CN

Mesaj de Val »

E un inceput de dialog Razvane si cred ca multe din raspunsuri le gasesti daca citesti atent Forumul , chiar si printre rinduri . In ceea ce priveste respectul nu vreau sa fac o recenzie a respectului tau vizavi de persoana mea sau macar de ideile propuse ...scrise aici , mi-ar lua prea mult timp . In plus ne si cunoastem , dar se pare ca la tine chestia asta nu conteaza . De ce astepti de la mine alt sau acelasi gen de respect , in contrapartida cu ce ai dovedit tu public fata de mine ?
Nu trebuie sa fim prieteni cu totii ...dar cind vad dovada de lipsa crasa de respect uman la un minim decent - nu te supara ca iti raspund la fel ...Daca ti-o spun pe aia cu Isus si cu piatra iar ma acuzati ca epatez ...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”