PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Albert »

oliviu orhei scrie:Procesul verbal din data de 06.06.2014 il gasiti pe pagina mea de facebook - Lucian Orhei
Serios?!?! :lol: :lol: Asa comunicati voi?!?!

Macar fa o pagina Orhei Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania OFFICIAL cu like&share si tot tacamul :lol: :lol:

Da-o dreq de treaba. V-a trecut glontul pe la ureche cu disperatul de la alba si n-ati invatat nimic. Tot comunisti ati ramas.Incredibil cum nimic nu s-a schimbat in tot anii astia. Tot ce ramane e sa va lasa balta toate cluburile de la toate disciplinele, sa vad atunci ce faceti. Va luati de mana cu dilimacu' si mergeti voi la mondiale.Ca daca nu mai merge nimeni sava reprezinte s-alege prafu si de cosmelia voastra.
Ma tot minunez cum de cei care baga banii lor in campionatul vostru va mai tolereaza.

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de oliviu orhei »

Val scrie:E clar ... deja s-a format o casta foarte opaca .. Eu daca vreau si ma gandesc , poate sa indraznesc sa inscriu un lot ....unde pot apela ? In ce conditii si cind ? Exista un site oficial sau vreun comunicat de presa ...in acest sens ? Dar ceva serios nu ce scrie Oliviu de 3 ori si Vladutz ii face topic !! Si nici ce scrie d-l Oana sau Barbu .. Ceva serios .... asta ma gandeam ca poate apare din sinergia domniilor voastre . Cu toate ca vorbiti despre acest CN , de parca v-ar apartine ...si va faceti de ras , rau de tot ..
Domnule Val,
Campionatul AGVPS - 2015 va avea loc astfel:
Et.1: 16 - 19.10.2014
Et.2: 30.10 - 02.11.2014

Termenul de inscriere, de achitare a taxei de participare 09.10.2014

Data comunicarii listelor cu loturi (lotul format din 10 pescari) :09.10.2014

Taxa de participare este de 5400 ron (1200 euro) din care :
- 500 euro raman pentru lot.
- 700 euro pentru organizare.

Taxa de particiare se plateste in contul :

As. Club Sportiv Pescuit la Crap – Corbu CCC
CIF 30553576
Cod IBAN: RO29.RZBR.0000.0600.1487.2493
Banca: Raiffeisen Bank
Taxa de participare este de 5400 ron (1200 euro) din care :
- 500 euro raman pentru lot.
- 700 euro pentru organizare.

Poate participa:
- Orice AVPS membru AGVPS
- Club membru AGVPS ( Carping si CCC Constanta)
- Club care adera la Liga de crap

Care achita taxa de participare.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania

Oliviu Orhei

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de barbumarius »

oanavictor scrie:
Vali Vesa scrie:
Sincer, in momentul asta, noua nu ne convine sa se tina calificarile 2015 anul asta, deoarece mai mult ca sigur ca nu o sa putem sa participam. Dar asta e problema noastra, nu a altora si daca s-a hotarat asa, asa ar trebui sa fie.
nu cred ca este benefica desfasurarea competitiei doar cu 4-5 cluburi si alea stoarse dupa un sezon competitional destul de incarcat iar acele cluburi sa fie doar cele care promoveaza diferite feluri de nada si care au interese financiare in desfasurarea activitatii comerciale .Acest lucru se poate reglementa prin organizarea in paralel a unei competitii a producatorilor de nada
mai multe cluburi sunt in situatia clubului ovidius inclusiv pelicanul iar decat un campionat slab cu putine cluburi participante tinut acum la sfarsit de sezon prefer un campionat in primavara cu participare numeroasa si unde echilibrul si valoarea loturilor isi va spune cuvantul .
asta nu inseamna neseriozitate ,asta inseamna adaptarea la situatii dificile in interesul pescuitului si a competitiei in sine .
O sa faci nea Victore in primavara dar pt 2016.

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de nicuB »

imi cer scuze ca ma bag. subiectul este interesant si pt cei care nu participa la acest CN. ar fi bine ca acest topic sa ramana "curat" Stergeti postarile care nu au legatura cu subiectul topicului.
in alta ordine de idei, vad ca dl Orhei ocoleste raspunsul la intrebarea pusa de Val.
domnule Orhei, exista sau nu exista?

".... dar ceva oficial exista ? Repet , exista un anunt de concurs , legal facut cu conditii contractuale , care sa ma fac sa respect regulile concursului sub penalitate si sa ma protejeze de neprevazut ?"

incepeti ca Stefan Popescu, raspundeti selectiv. nu-i frumos......

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Val »

oliviu orhei scrie:
Val scrie:E clar ... deja s-a format o casta foarte opaca .. Eu daca vreau si ma gandesc , poate sa indraznesc sa inscriu un lot ....unde pot apela ? In ce conditii si cind ? Exista un site oficial sau vreun comunicat de presa ...in acest sens ? Dar ceva serios nu ce scrie Oliviu de 3 ori si Vladutz ii face topic !! Si nici ce scrie d-l Oana sau Barbu .. Ceva serios .... asta ma gandeam ca poate apare din sinergia domniilor voastre . Cu toate ca vorbiti despre acest CN , de parca v-ar apartine ...si va faceti de ras , rau de tot ..
Domnule Val,
Campionatul AGVPS - 2015 va avea loc astfel:
Et.1: 16 - 19.10.2014
Et.2: 30.10 - 02.11.2014

Termenul de inscriere, de achitare a taxei de participare 09.10.2014

Data comunicarii listelor cu loturi (lotul format din 10 pescari) :09.10.2014

Taxa de participare este de 5400 ron (1200 euro) din care :
- 500 euro raman pentru lot.
- 700 euro pentru organizare.

Taxa de particiare se plateste in contul :

As. Club Sportiv Pescuit la Crap – Corbu CCC
CIF 30553576
Cod IBAN: RO29.RZBR.0000.0600.1487.2493
Banca: Raiffeisen Bank
Taxa de participare este de 5400 ron (1200 euro) din care :
- 500 euro raman pentru lot.
- 700 euro pentru organizare.

Poate participa:
- Orice AVPS membru AGVPS
- Club membru AGVPS ( Carping si CCC Constanta)
- Club care adera la Liga de crap

Care achita taxa de participare.

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania

Oliviu Orhei
Multumesc Oliviu , asta o stiam .

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de oliviu orhei »

Dl. Val,
Atunci ce nu sti?
Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Val »

Pai sa iti spun ...

1. Se face sau nu CN in acest an ..? vad ca ai un topic separat care insista sa se faca la primavara
2. Nu exista nimic oficial , adica semnat si asumat de AGVPS ...decit un anunt de-al tau ! Dar Selaru nu poate semna nimic ? Dar te intreb , asa se face un proiect de anunt de CN ? E unul imi doresc din suflet ca anuntul sa vina de la cei care se ocupa , gen oficial , pa pagina lor de net , cu conditii si penalizari , cu asumari de termene si penalitati ....semnat macar Bentu ..
3, Asa este regula , cind o organizatie anunta un concurs , face un anunt complet , cu termene si conditii , premii si penalitati ... persoana de contact , cont bancar propriu , etc ...
4. Daca ma inscriu vreau sa inteleg daca dau banii unui SRL ...cine si cind imi garanteaza ceva ! Ce legatura contractuala exista intre acest SRL , eu care platesc si AGVPS ? Exista undeva ceva scris si legal ? Suntem 3 entitati separate ... si teoretic si practic nimic nu ne leaga .... contractual !
5. Nu este normal sa devenim obtuzi si sa nu negociam anumite aspecte , vizavi de ultimele 2 particpari la CM . Se pare ca balta Corbu ajuta ...numai daca se face la Corbu un CM . Este OK ,stiu , mi-ati scris si mi-ati dedicat ode intregi , m-am ocupat eu sa nu se tina ( ca asa zice lumea in prostia ei ..de parca eu sunt pe fir rosu cu Mateolli - sic ! ) ....dar daca sarim acest aspect ... repet de ce asa incrincenare ? Uite ca sunt si altii care propun alta modalitate de desfasurare , pentru ca locul 13 la un CM ne pune pa ganduri .... este cea mai proata clasare de la Oana incoace ...el a reusit 6 din 6 ..

Sa nu ajung si eu ca Adi sa intreb ...de fapt tu ce faci ? Pe cine reprezinti si cum ?
Ma gandeam ca poti realiza cu gandirea ta speciala ...o regula , o altceva decit APCR -ul pe care l-au sapat sa ajungi acolo si sa vii cu ceva maxim ... clar , legal si contractabil , cu termene , responsabilitati , semnate si stampilate ... Esti departe de asta ... te arunca in continuare Selaru la inaintare ...si daca iese rau ..nici usturoi nu a mincat si esti bun de perpelit tu Oliviu , in nici un caz seful ....ala mare .

Si pentru numele lui D-zeu , daca vrei sa fi politicos , cu toate ca sti ca nu e cazul , fie imi spui D-l Pangica , fie Val . D-l Val ....e lipsa de politete .. si de ceva limba romana .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de oanavictor »

1 DE CE TOVARASUL PANGIGA,MEMBRU MARCANT AL FEDERATIEI DE LA ALBA NU A PUS ACESTE INTREBARI DOMNULUI POPESCU ,PERSONAJ CARE A ANUNTAT PE PAGINA OFICIALA A FEDERATIEI DESFASURAREA UNUI CAMPIONAT NATIONAL LA MAI MULTE DISCIPLINE DE PESCUIT SPORTIV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 DE CE TOVARASUL PANGICA ,MEMBRU MARCANT SI APRIG SUSTINATOR AL FEDERATIEI DE LA ALBA SI AL DOMNULUI POPESCU INTRA CU PICIOARELE NESPALATE PESTE O COMPETITIE CARE NU-L PRIVESTE SI PROVOACA AGITATIE CA VEZI DOAMNE EL ESTE UN CETATEAN ONEST SI ESTE PREOCUPAT DE FORMAREA UNUI LOT SI IMPLICIT PARTICIPAREA LA COMPETITIE DESI NICIODATA NU A FOST IN STARE SA SE IMPLICE PERSONAL IN ASTFEL DE ACTIVITATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 DE CE TOVARASUL PANGICA CU-SI VEDE DE PAHARUL LUI ,ATATA TIMP CAT NIMENI DE PE CRAPMANIA NU-I DUCE DORUL !!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de bogdan5 »

Alexandru Lăpușneanul a fost un domn al Moldovei care a domnit între septembrie 1552 - 18 noiembrie 1561 și octombrie 1564 - 9 martie 1568. Figura sa a fost popularizată de scriitorul Costache Negruzzi, care l-a imortalizat în nuvela Alexandru Lăpușneanu, atribuindu-i celebrele fraze „De mă voiu scula, pre mulți am să popesc și eu...” și „Dacă voi nu mă vreți, eu vă vreau...”.
:wink: :D
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: PARERI CLUBURI DESPRE CN 2015

Mesaj de Val »

oanavictor scrie:1 DE CE TOVARASUL PANGIGA,MEMBRU MARCANT AL FEDERATIEI DE LA ALBA NU A PUS ACESTE INTREBARI DOMNULUI POPESCU ,PERSONAJ CARE A ANUNTAT PE PAGINA OFICIALA A FEDERATIEI DESFASURAREA UNUI CAMPIONAT NATIONAL LA MAI MULTE DISCIPLINE DE PESCUIT SPORTIV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 DE CE TOVARASUL PANGICA ,MEMBRU MARCANT SI APRIG SUSTINATOR AL FEDERATIEI DE LA ALBA SI AL DOMNULUI POPESCU INTRA CU PICIOARELE NESPALATE PESTE O COMPETITIE CARE NU-L PRIVESTE SI PROVOACA AGITATIE CA VEZI DOAMNE EL ESTE UN CETATEAN ONEST SI ESTE PREOCUPAT DE FORMAREA UNUI LOT SI IMPLICIT PARTICIPAREA LA COMPETITIE DESI NICIODATA NU A FOST IN STARE SA SE IMPLICE PERSONAL IN ASTFEL DE ACTIVITATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 DE CE TOVARASUL PANGICA CU-SI VEDE DE PAHARUL LUI ,ATATA TIMP CAT NIMENI DE PE CRAPMANIA NU-I DUCE DORUL !!!!!!!!!
Uite de aia .... ca sa intrebi tu ...ca poate te plictisesti ... Chiar daca intrebarile sunt incomode , atit timp cat e canal public ...le pun ...ca iti plac tie sau nu .... ma doare la basca ! Cum sariti in sus 2000 metri cind cineva intreaba ceva serios ... :twisted: :twisted: Eu zic altceva ..cu tovarasul Oana in frunte si altii ca el ..facem cincinalul in 15 ani ... :lol:

Cat priveste Lapuseneanu ...te asigur ca e valabila prima varianta ... dar nu prea ai pentru cine sa te scoli ... ca de popit sunt multi ! Cum dracu sa imi duceti dorul .... ca mereu va stric joaca ... si mai intelege lumea una , alta ..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”