PREMII PRIMA MANSA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ce premii au primit ocupantii podiumului de la Hobaia si Darvari ? :roll: Sunt curios daca s-au respectat sumele promise la inceputul competitiei......ca am auzit niste barfe...... :oops: :evil:

Eventual sa raspunda castigatorii de sectoare, daca organizatorii n-o fac....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cristi_balas
Mesaje: 117
Membru din: Mie Feb 18, 2009 22:52
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de cristi_balas »

S-au dat si premii??? :shock: :shock:
Cristian Balas
CB.BAITS
APS CARP FAN

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de Florentin Iuga »

Pai nu s-au terminat decat primele doua jumatati de manse. La "turnirul" urmator se vor cunoaste castigatorii de pe fiecare balta.
Ce nu stiu eu, cum o sa se faca premierea, daca unii dintre cei care au castigat pe Hobaia se afla la Darvari la festivitate si invers?! :D Ca nu-i totuna sa-ti fie inmanata cupa in prezenta participantilor sau sa-ti fie adusa de un prieten acasa. O sa piarda baietii momentul de glorie... dar probabil ca cei ce vor castiga au avut destule asemenea momente. :wink:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:Ce premii au primit ocupantii podiumului de la Hobaia si Darvari ? :roll: Sunt curios daca s-au respectat sumele promise la inceputul competitiei......ca am auzit niste barfe...... :oops: :evil:

Eventual sa raspunda castigatorii de sectoare, daca organizatorii n-o fac....
iar te intreb, de ce te intereseaza ???

chiar ai impresia ca e cineva obligat sa-ti raspunda ?

pe tine te-am intrbat eu vreodata ce premii, ce sanctiuni sau mai stiu eu ce dai tu cand organizezi zecile de concursuri ???

hai sa ne vedem fiecare de traba lui, nu crezi ca-i mai bine ???

si ca sa te linistesati, afla ca nu raman decat 3000 lei pentru premii si 5000 de la sponsor, iar daca faci cumva parte din comisia de cenzori, iti pot detalia...

si ca sa te linistesti si mai tare, am sa-ti urez sa castgi din concursurile organizate de tine, cat am castigat eu din asta...recunosc ca nu pun decat 150 lei din buzunar pentru ca suma premiilor sa fie rotunda :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de Vali Vesa »

cornelserbu scrie: ... nu raman decat 3000 lei pentru premii si 5000 de la sponsor...
Who gives a shit...?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de Vladut Mateianu »

@cornel

Ma intereseaza ptr ca vreau sa scriu un articol....ma intereseaza ptr ca clubul meu ti-a platit 3 taxe de inscriere la acest CN......ma intereseaza ptr ca este un CN si nu un concurs privat.....in fine, ma intereseaza ptr ca este dreptul meu sa cunosc acest aspect si obligatia voastra, a organizatorilor, sa anuntati premiile. De fapt sa respectati premiile anuntate anterior, inainte sa plateasca concurentii taxa ! :wink:

Astept....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de cornelserbu »

vladut

cand concurentii au platit taxa, era vorba de un singur concurs, dar din pacate s-a ajuns la doua...deci, 10.000 arbitrii (9.000 aps si 1.000 zarguzon), 7.500 balta pentru mansa a doua, 7.500 pentru echipa nationala, 2.000 cheltuieli de organizare (bener, tarusi, banda, diplome, cupe, + alte mici cacaturi cu cosit iarba si copii xerox pe care le-am platit din buzunar pentru a putea sa dau la locul 1 pe etapa vaucher de 4.000, la locul 2 de 2.500 si la locul 3 de 1.500...

acum esti multumit ?

sunt convins ca baietii de la tine din club se asteptau la premii mult mai mari in comparatie cu taxa enorma pe care au platit-o, dar din pacate, mai mult nu se poate...am alergat si m-am zbatut destul, nu cred ca e cazul sa ma mai si coste chestia asta !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ok, este perfect acum !

Doar ca nu inteleg de ce nu da-ti premiile in bani, concurentii au platit cu lei, nu cu fasole, mocheta, statii emisie-receptie sau materiale de constructii...... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de cornelserbu »

am mai vorbit de chestia asta...o luam iar de la-nceput ?

primul concurs de pescuit la crap la care am participat a fost prima cupa a romaniei pe sarulesti 2002 (acolo l-am cunoscut pe cezar bibu)...raduta a luat toti banii, iar giusca a dat la locul 1 doua lansete shimano anthares si doua mulinete bbrlc, daca nu ma-nsel, au castgat baietii de la baia mare (pantaru) si erau foarte incantati de premii...acum se dau si cupe a caror valoare e mai mare decat 3.000 de lei pe care i-as putea da cash, dar la care ar trebui sa platesc impozit.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: PREMII PRIMA MANSA

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:Ok, este perfect acum !

Doar ca nu inteleg de ce nu da-ti premiile in bani, concurentii au platit cu lei, nu cu fasole, mocheta, statii emisie-receptie sau materiale de constructii...... :oops:
10000-ARBITRAJ
7500-LOT
7500-BALTA MANSA 2
------------------------
TOTAL 25.000
INCASATI 30.000
RAMAN 5000.
cupe ,diplome ,tiparituri ,bannere,,apa ,cola ,fanta ,bere ,cartele telefonice ,banda ,tarusi .
Absolut totul se va justifica .Ce ramane se va da la sfarsit castigatorilor [1500-2000]sau se va face o festivitate .
Energofish i-si respecta promisiunea si va sponsoriza etapa de la Darvari cu produse in valoare de 9000.ron.[4000-locul 1,3000 locul 2 ,2000 locul 3 .
Deci concurentii primesc mai mult decat au platit pentru mansa de la Darvari .
Care erau premiile daca nu era Energofish???????????
Vom vedea la mansele urmatoare !!!!!!!!!

@Mateianu
Concurentii nu au platit nici macar taxa de balta ..........sa mai doresti si premii !!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”