Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Zarguzon Adi »

Sionut scrie:
Zarguzon Adi scrie: .eu am spus doar ca ai fost coleg de liceu cu seful arbitrilor (cu care te-ai vazut la "20 ani dupa terminarea liceului" si cu care ai negociat tariful arbitrajului pentru CN);
Adi Zarguzon,

Val Pangica nu a negociat nimic . La intalnirea in care s-a negociat arbitrajul nu a fost prezent nici Val nici Gabi. Am fost
eu cu un coleg din APS cu Andrei si cu Costel Stanila. De ce dezinformezi ? Si apropo, sa stii ca Gabi Calota este cel mai corect om din cati am cunoscut eu si daca concurentii ar fi la fel ca el, s-ar face CN-ul cu 2 arbitri.
P.S Am raspuns acum deoarece am fost cu Gabi in delta la stiuca.
Cine dezinformeaza? raspunde la ce am spus eu: a fost coleg de clasa in liceu cu valpangica? sau revazut la intalnirea de 20 de ani de la teminarea liceului?a restabilit legatura intre APCR si APS?

P.S. apropos: tu de ce nu ai mai arbitrat finala? oare din cauza pariurilor?! nu trebuie sa raspunzi pt ca oricum nu conteaza

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

Vladut Mateianu scrie:Vali, ceea ce a depins de mine s-a rezolvat. Am facut un program complet care cuprinde in cele mai mici detalii CN si CM, urmeaza ca Agvps-ul sa-si dea acordul si sa desemneze oameni care sa se ocupe..... am invitat la dialog si la colaborare absolut toate cluburile si asociatile din carpfishing !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Atrag atenția cluburilor sportive care sunt încă păcălite de anumiți domni că riscă să fie revocate ca structuri sportive și să rămână fără obiectul muncii. Ia priviți ce scrie legea:
Art. 48
(1) Revocarea recunoasterii functionarii oricarei structuri sportive este de competenta Agentiei Nationale pentru Sport si se va produce in urmatoarele cazuri:
........................................................................
c) deciziile adunarii generale sunt luate cu incalcarea dispozitiilor statutare, actelor constitutive si ale legii;
......................................................................
(2) Revocarea recunoasterii functionarii unei structuri sportive se face prin ordin al ministrului tineretului si sportului, pe baza constatarilor rezultate din supravegherea si controlul organelor enuntate la art. 46 si are ca efect, dupa caz, suspendarea temporara a Certificatului de identitate sportiva sau radierea din Registrul sportiv a structurii sportive respective.
Ori, din câte am văzut eu prin statutele cluburilor, ele au aprobat să se supună și să respecte statutele și regulamentele federației sportive.
Cât privește încălcarea legii, fac referire doar la un singur articol din Legea sportului, pe care sunt obligate să o respecte:
Art. 24
(1) Recunoasterea unei structuri sportive, in sensul prezentei legi, se dovedeste prin Certificatul de identitate sportiva, eliberat in conditiile prezentei legi.
(2) Structurile sportive oficial recunoscute se pot afilia dupa cum urmeaza:
a) la asociatiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport, constituite potrivit prevederilor art. 34, pentru participarea la competitiile oficiale locale;
b) la federatia sportiva nationala corespunzatoare, constituita potrivit prevederilor art. 35-41, pentru participarea la competitiile oficiale nationale sau internationale.

Faptul că din ignoranță sau din anumite interese, anumiți președinți consimt să încalce legea, nu le exonerează de la nerespectarea ei.
Vă asigur de faptul că AGVPSR nu va organiza niciun fel de competiție de pescuit sportiv internă și internațională pe teritoriul României și de faptul că acele cluburi care acceptă să participe la competiții organizate de o structură neautorizată nu vor putea să fie admise în federație.
Să nu zică cineva că nu a știut.

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Sionut »

Zarguzon Adi scrie: Cine dezinformeaza? raspunde la ce am spus eu: a fost coleg de clasa in liceu cu valpangica? sau revazut la intalnirea de 20 de ani de la teminarea liceului?a restabilit legatura intre APCR si APS?

P.S. apropos: tu de ce nu ai mai arbitrat finala? oare din cauza pariurilor?! nu trebuie sa raspunzi pt ca oricum nu conteaza
Tu dezinformezi spunand ca nu s-a negociat contractul intre APS si APCR ci intre Val si Gabi.
:D Ca au fost colegi de clasa nu a ascuns nimeni, nu stiu daca s-au intalnit la acea intalnire si oricum nu conteaza ca la acea data abia lua fiinta APS iar echipa de arbitrii era doar o idee in capul unora si inca o data-ti spun ca nu ei doi au restabilit aceasta legatura.

P.S Daca nu conteaza nu trebuia sa intrebi, desi nu-i treaba magarului de unde beau oile apa, ca nu-ti mai faci tot felul de scenarii in cap iti spun ca in acea perioada era programata si platita vacanta familiei mele.
Sa nu-mi ceri acum sa vin cu vocherele de calatorie ca nu stiu daca le mai gasesc
CS APS

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

sionut,
Tu ești arbitru de pescuit sportiv? Cine te-a autorizat? Vă atrag atenția că ce faceți voi este ilegal și faptul că vă ascundeți activitatea sub niște contracte de asistență tehnică nu vă absolvă de faptul că faceți activități ilicite. Grijă mare că se coboară milităria din pod. Vorba unui clasic în viață: ciocul mic.

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Sionut »

Popescu Stefan scrie:sionut,
Tu ești arbitru de pescuit sportiv? Cine te-a autorizat? Vă atrag atenția că ce faceți voi este ilegal și faptul că vă ascundeți activitatea sub niște contracte de asistență tehnică nu vă absolvă de faptul că faceți activități ilicite. Grijă mare că se coboară milităria din pod. Vorba unui clasic în viață: ciocul mic.
Nu sunt arbitru de pescuit sportiv !
Multumim de grija care ne-o porti dar eu te rog ca fiecare sa-si vada de grijile lui .

P.S Cu trei kkturi de chestionare pe net nu o sa-ti faci tu echipa de arbitrii . Ti-ai privit oamenii in ochi macar o data ? :D
CS APS

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

Nu-i treaba mea, ci a Comisiei centrale a arbitrilor, care este comisie independentă în cadrul federației. Ea se ocupă de așa ceva. Ăla care le făcea pe toate a fost împușcat acum 22 de ani. Pun pariu că nu ești în stare să rezolvi chestionarele de care faci vorbire.

P.S. Păi dacă nu ești arbitru de pescuit sportiv, ce cauți la competiții în calitate de arbitru? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Cristi Y »

@ popescu

daca te bati atat cu pumnul in piept ca organizezi tu CN , in loc de articole de lege ar trebui sa prezinti o locatie de desfasurare si un program de organizare a calificarilor , daca intelegi ce inseamna chestia asta , poti sa incerci si cu copy - paste dar nu cred ca i-ti va iesi


p.s. prin folderele cu legi pe care le tot agiti ai cumva si articole referitoare la frauda , evaziune si inselaciune ?? s-ar putea sa-ti fie utile :wink: :wink: :wink: bati toba cu respectarea legior .... :roll: :roll: ai tupeu mare stimabile :oops: :oops:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Sionut »

Poti pune pariu, dar pierzi .
Iti repet, nu sunt arbitru sportiv .
CS APS

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

Cristi Y scrie:@ popescu

daca te bati atat cu pumnul in piept ca organizezi tu CN , in loc de articole de lege ar trebui sa prezinti o locatie de desfasurare si un program de organizare a calificarilor , daca intelegi ce inseamna chestia asta , poti sa incerci si cu copy - paste dar nu cred ca i-ti va iesi


p.s. prin folderele cu legi pe care le tot agiti ai cumva si articole referitoare la frauda , evaziune si inselaciune ?? s-ar putea sa-ti fie utile :wink: :wink: :wink: bati toba cu respectarea legior .... :roll: :roll: ai tupeu mare stimabile :oops: :oops:
Toate la timpul lor. Cât despre evaziune, fraudă, etc., atenție, că trebuie să și probezi afirmațiile.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Cristi Y »

@ popescu

corect , toate la timpul lor ....de care afirmatii vorbesti ??
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”