Sedinta Agvps 19 februarie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vali Vesa »

Multumesc Dl Victor.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de barbumarius »

Si MULTUMIM si d-l orhei PRESEDINTELE SUBCOMISIEI DE CRAP pt. operativitate si pt. ca se achita de sarcinile functiei(poate prea mult spus-pt. ca nici el nu stie ce sarcini are).

PS. te rog sa nu i imi mai explici la tel. "Moartea caprioarei". Aici ai "onoarea" daca ai ceva de spus legat de atributiile matale.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Cind vede caprioara ca lumea se apleaca si accepta utopia ...prost o fi Orhei sa raspunda la intrebari pe Forum ... Pai asta e canal oficial ? Ce raspuns vrei aici ??? Il ia Barbu si la misto ! Pai tu sti Barbule cu cine vorbesti si in ce calitate ?
Faceti cerere , depusa la registratura , cu nr de inregsistarare , raspuns in 30 zile , etc . S-a dus vremea aia in care in Vali si Vladut luau foc pe canalul privat impotriva AGVPS si cereau socoteala la APCR si imi puneau piedici multe si repetate , in virtutea independentei APCR vizavi de AGVPS . La vremea aia erau ca Horia si Closca ...pe Crisan nu l-au gasit ))) Nu ca eram eu vreun Tudor Vladimirescu , dar Eteria nu mă speria ...
Uite cum vremea le intoarce pe toate . Nu ma bucur , dar observ ... draga Vali , Victor , Marius , incercati Calea Mosilor nr 2 ...acolo s-a strins joaca si ei au reguli particulare , scrise la caracter nr 12 si la 1 si juma de rind ....cu antet si stampila....

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vali Vesa »

Val,

Sa nu uiti un singur lucru: tu ai deschis "cutia Pandorei" !
Iar despre "independenta" mea o sa mai auzi.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de barbumarius »

@ Val

Daca ai fi citit putin printre randuri ti-ai fi dat seama de ce anume am vrut sa spun.
Ideea e ca nu ma mira atitudinea d-l Orhei si cred ca nici pe majoritatea cititorilor de pe aici.
E o vorba "cum iti asterni asa dormi".
Nu noi l-am pus PRESEDINTE AL SUBCOMISIEI DE CRAP asa ca nu o sa ne fie dor de el.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

@marius

Tot printre rinduri trebuie citit si mesajul meu anterior ...s-a modificat nivelul de dialog . Unii sunt oficiali ai pescuitului de crap ... si trebuiesc abordati ca atare . Ai auzit de Mitica de la la Liga ? :wink:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de oanavictor »

cred ca cel mai bine e sa postati doar randurile dintre randuri [ :idea: ].......asa fiecare citeste doar ce vrea :!: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Am avut profesor bun Victore .... tu esti maestru la scris la doua capete ... :lol: Asta lasind la o parte cacealmaua , la care stiu ca esti maestru , ce spui astazi maine nu mai recunosti ....sau zici ca s-a inteles gresit ... de asta nici nu mai joc poker cu tine :lol: :lol:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de andrei vladeanu »

La inceputul anului 2010, dupa retragerea raposatului Rosioru, Val Pangica restructura din temelii Asociatia Pescarilor de Crap din Romania si o transforma intr-o uniune de cluburi. Cu un nou statut, intocmit de presedintii de cluburi impreuna cu juristul asociatiei, cu un nou protocol incheiat, semnat si parafat cu agvps-ul – din care se desprindea, negru pe alb, ca disciplina crap urma sa fie diriguita de noua asociatie de cluburi – s-a dat drumul la treaba. Alegeri democratice, presedinti, vicepresedinti, proiecte, sponsori, evenimente si tot tacamul. De la pescari, pentru pescari, fara oficiali agvps sau alte mutre oportuniste nelegate de fenomen.

S-a lucrat cu procese verbale de sedinta, cvorumuri, modificari de statut autentificate de tribunale si tot ce mai zice la lege. S-au platit chirii, contabilitati si alte hangarale. De la inceput s-a urmarit un lucru. Toate cluburile care participa la campionatul national trebuie sa faca parte din asociatie, cu drepturi si obligatii. O singura lege pentru toti, la fel cum se intampla in toate sporturile.

N-a fost bine. A aparut Liga de Crap, o alta asociatie de cluburi, condusa la vremea respectiva de Iorgos Georgiadis, un pescar de crap grec de origine, care a batut la propriu cu pumnul in masa lui Selaru ca APCR-ul ingradeste dreptul constitutional la libera asociere si vrea sa bage cluburile cu japca in asociatie. Si au urmat memorii si scandaluri pe tema asta. Si foarte mult gaz pe foc. Intr-un final, contestatarii care au vrut sa intre in campionatul national 2010 organizat de APCR au facut-o prin cateva asociatii agvps, solutie de compromis de la care s-a si ales praful, intr-un final.

Pentru cine nu cunoaste, se ajunsese in 2011 la pretentia infiintarii unui comitet care sa conduca disciplina crap format din APCR, Liga de Crap, Soimul, Acvila si Carping, acesta din urma club care se afiliase de capul lui la agvps.

In 2010 si 2011, APCR a racolat sponsori, a organizat evenimente si a gasit finantare pentru cluburi si lotul national. Cum, necum, asociatia a functionat.

Ne aflam in anul de gratie 2013, in care observam cu ochiul liber ca cine doreste la nationalele de crap si poseda un club sportiv trebuie sa se afilieze la Liga de Crap sau direct la agvps.

Ce si cine este Liga de Crap? Care sunt proiectele trecute si viitoare ale acestei asociatii de cluburi? Cine o conduce la modul legal si statutar?

Iata cateva intrebari la care speram sa aflam raspuns de la Victor Oana, autodeclaratul sef al ligii, in emsiunea CARP THEATRE de la PVTV LIVE.

Vineri seara, de la ora 19,00.
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Bai Andrei , nu mai pune si tu sare pe o rana inca deschisa . Mi-am petrecut 3 luni din viata sa pun APCR-ul ala nou pe roate ..si era misto si statutar beton ! Democratic , statutar , protocol , finanate , avea tot ... se putea alege oricine presedinte .. eu unul am refuzat ferm orice .. Inclusiv Oana , Iuga , Rudeanu , samd ...puteau fi presedinti ai acestei asociatii de cluburi , democratic statutar , cu protocol RE-SEMNAT , pe obrazul meu ( practic i l-am dictat lui Mugurel Ionescu ) , pentru o perioada nedeterminata ... Orgoliile unuia si altuia , au facut dezastrul de dupa ..si actual .
Erau toti lideri de opinii .... si nu se gandeau pe termen lung , cat rau fac pescarilor de crap , negind permanent un protocol semnat cu APCR , dar care asigura independenta competitiei fata de AGVPS . Nenumaratele reclamatii au facut ca usor , usor sa cedam cite ceva , inclusiv ideea cu AVPS-urile ... o prostie ! dar trebuia sa oferi ceva in contrapartida unora care spuneau permanent ca suntem numai un grup de hoti si parveniti si nu avem dreptul ca asociatie sa reprezentam pescarii . Acum cine ne mai reprezinta si cum ?
Nu doreau G6 si inca vreo cativa asocierea la o asociatie de crapisti , mostenire de la Rosioru , .... lasa ca acum e mai bine ...ne ducem toti ca boii la jug , la AGVPS . Pe vremea aia ....AGVPS-ul nu stia cum sa scape de reclamatiile unuia si altuia . Atunci am roșit prima data de rușinea altuia ..ma refer la Victor ...pus la punct de fapt de d-l Selaru in plin comitet AGVPS .

Ideea a fost generoasa si am muncit mult la ea , dar pina si din APCR erau voci care vroiau altceva . Plus vesnici contestari ..care dupa vreo 4 ani au castigat un titlu prin justitie .... S-a dus draclui ideea ... acum ramine realitatea , care pe mine ma doare . Am muncit prea mult la vechile proiecte , care oricine ar spune altceva , erau mult mai bune decit prezentul .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”