SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de George Andreescu »

@ Val

Domnule Pangica, ce va face sa credeti ca poza dumneavoastra nu trbuia sa fie prima in acel colaj ?
Sunteti de un oportunism debordabil. Chiar nu va mai aduceti aminte cum ii idolatrizati pe aici pe dl. Selaru impreuna cu acolitii sai din AGVPS ? Nu este mult timp de atunci, daca va ajuta cu ceva, va amintesc ca se intampla in timpul functionarii acelui protocol dintre APCR si AGVPS. Acum, cand a cazut protocolul, se pare ca in opinia dumneavoastra, cancerul din pescuit sunt tocmai personajele citate mai sus. Cum se numeste asta, domnule Pangica, oportunism sau ipocrizie, caci eu nu reusesc sa cataloghez comportamentul dumneavoastra ?!?
V-am scris cele de mai sus in speranta ca va veti da seama ca nu dumneavoastra sunteti cel mai in masura sa va dati cu parerea despre ce se intampla acum in pescuitul la crap.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de razvan u. »

Ba este in masura.
Trecutul il recomanda.
C. S. PELICANUL

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de George Andreescu »

Razvan Ulmeanu scrie:Ba este in masura.
Trecutul il recomanda.
Domnule Ulmeanu, ramasesem cu impresia ca sunteti un om integru, in afara de cazul cand glumiti !

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de razvan u. »

Stimate domn ilustru necunoscut Andreescu,
Eu si cand glumesc vorbesc serios.
Apropo, mancati peste des?
C. S. PELICANUL

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de George Andreescu »

Razvan Ulmeanu scrie:Stimate domn ilustru necunoscut Andreescu,
Eu si cand glumesc vorbesc serios.
Apropo, mancati peste des?
Mda, nicio masa fara peste este sanatate curata.
Apropo, presupun ca sunteti la Corbu unde echipa pe care o manageriati conduce cu o diferenta de 10 puncte. Felicitari, tineti-o tot asa pana la sfarsit si in gluma si in serios :wink:

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de razvan u. »

Momentan sunt pe crapmania.
Mai vedem...
C. S. PELICANUL

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Val »

George Andreescu scrie:@ Val

Domnule Pangica, ce va face sa credeti ca poza dumneavoastra nu trbuia sa fie prima in acel colaj ?
Sunteti de un oportunism debordabil. Chiar nu va mai aduceti aminte cum ii idolatrizati pe aici pe dl. Selaru impreuna cu acolitii sai din AGVPS ? Nu este mult timp de atunci, daca va ajuta cu ceva, va amintesc ca se intampla in timpul functionarii acelui protocol dintre APCR si AGVPS. Acum, cand a cazut protocolul, se pare ca in opinia dumneavoastra, cancerul din pescuit sunt tocmai personajele citate mai sus. Cum se numeste asta, domnule Pangica, oportunism sau ipocrizie, caci eu nu reusesc sa cataloghez comportamentul dumneavoastra ?!?
V-am scris cele de mai sus in speranta ca va veti da seama ca nu dumneavoastra sunteti cel mai in masura sa va dati cu parerea despre ce se intampla acum in pescuitul la crap.
Nu vreau sa cred ca faceti parte din categoria celor care daca fraza este mai lunga , se pierd cu firea si nu retin nimic din ea . D-ta ai citit ce am scris eu ? Ce cancer ? Am facut o paralela , bazindu-ma pe un roman excelent , intre viata politica si lumea crapului . Este un subiect placut de meditatie sa vezi cum in fiecare domeniu de activitate exista cam acelaeasi tipologii umane , asta inca de la Caragiale incoace . Gandurile astea a duceau usor usor la concluzia , ca asa functionam noi ca neam . Daca functionam bine sau rau ...dracu stie . Lucrurile astea s-au intimplat in realitate , sunt fapte nu scenarii . Cine va avea vreodata vreme de istoriografie a pescuitului la crap , va avea material generos .
In concluzie , cred ca nu stim sa facem lucrurile si altfel .

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de George Andreescu »

Val scrie: Nu vreau sa cred ca faceti parte din categoria celor care daca fraza este mai lunga , se pierd cu firea si nu retin nimic din ea . D-ta ai citit ce am scris eu ? Ce cancer ? Am facut o paralela , bazindu-ma pe un roman excelent , intre viata politica si lumea crapului . Este un subiect placut de meditatie sa vezi cum in fiecare domeniu de activitate exista cam acelaeasi tipologii umane , asta inca de la Caragiale incoace . Gandurile astea a duceau usor usor la concluzia , ca asa functionam noi ca neam . Daca functionam bine sau rau ...dracu stie . Lucrurile astea s-au intimplat in realitate , sunt fapte nu scenarii . Cine va avea vreodata vreme de istoriografie a pescuitului la crap , va avea material generos .
In concluzie , cred ca nu stim sa facem lucrurile si altfel .
Asa mai merge.
Partea cu lungimea frazei o iau ca pe o gluma.
In ce priveste "cancerul", bine-nteles ca nu v-ati exprimat chiar asa, ati lasat doar sa se inteleaga de-a lungul postarilor dumneavoastra post-protocol

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de miyagi »

'aidi Carping :).
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”