Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de cornelserbu »

pentru ca totul sa fie cat mai obiectiv, cred ca pentru cazuri interpretabile ar trebui formata o comisie alcatuita din arbitrul sef si doi arbitrii trasi la sorti la inceputul etapei care dupa prezentarea cazului, dupa discutii, contre si ceva pumni :D , cade la "consens" si ia decizia cea mai buna in interpretarea regulamentului
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Mitranescu »

cornelserbu scrie:pentru ca totul sa fie cat mai obiectiv, cred ca pentru cazuri interpretabile ar trebui formata o comisie alcatuita din arbitrul sef si doi arbitrii trasi la sorti la inceputul etapei care dupa prezentarea cazului, dupa discutii, contre si ceva pumni :D , cade la "consens" si ia decizia cea mai buna in interpretarea regulamentului
Este o comisie in regulamentul AGVPS, dar se pare ca nu prea convine. :wink:

Avatar utilizator
kyosmin
Mesaje: 475
Membru din: Dum Iul 10, 2011 22:12
Puncte: 0
Localitate: Roman

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de kyosmin »

De cuvantul "spaga" cred ca stie toata lumea
La 6 cluburi in regulament era cu martor la cantar , si uimire : nimeni nu avea martor,!!
Deci acest cuvant de mai sus in ghilimele e baza
Cum sa faci o comisie din 5 membri daca la nationale vor participa 20 echipe.
Cu plic fara plic e vrajeala
Singurul care ar trebui sa ia masuri e arbitru principal, fara alte comisii
Toate cluburile care participa ( cheltuiesc multi bani, timp, plus ca multi suntem participanti la concursuri ) si nimeni nu omoara pesti cu voia sa
Ca se practica pescuitul la japca ( cum a fost la 6 cluburi , cu toate ca era interzis, si noua ne-au fost taiat din lista , si altii( cica nu stiu clubul) cu 2-3 pusi pe lista asa prinsi
Ca , club nou ne -am speriat de eliminare dar cei care au practicat asa ceva ( nu s-au speriat), ca au spate
Asa ca fenomenul spaga si interese nu le putem elimina
Bravo ,Dan Mitranescu care momentan este singurul cu acest dubiu( la bravo ma refer si toate raspunsurile date pe forum)
In rest toate cluburile mari care au interes nimic
Exact cum au spus unuii pe forum daca un club e in primele 6 si ceva nu pare ok ( acei 5 membri ) vor vota cum ..????)
De ce sa nu voteze fiecare membru participant la nationale??
Si anume :
Daca seful albitrilor crede ca nu poate da i decizie sigura fiecare reprezentant din club(sa presupunem ca vin 20 de cluburi) sa vina la fata locului sa vada exact ce a fost, sa asculte parerea pescarilor di stand ) si apoi sa voteze toti
Asa e corect , mu doar 5 oameni , ca ju ei fac acest campionat si platesc fiecare bani pentru cluburile particpante
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Lucian SV »

Dan Mitranescu scrie:Este o comisie in regulamentul AGVPS, dar se pare ca nu prea convine. :wink:
De ce să nu convină dacă e prevăzută în regulamentul organizatorului și din ce am văzut transpune regulamentul Fips-Cips?
Ultima oară modificat Vin Noi 25, 2016 23:19 de către Lucian SV, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
kyosmin
Mesaje: 475
Membru din: Dum Iul 10, 2011 22:12
Puncte: 0
Localitate: Roman

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de kyosmin »

kyosmin scrie:De cuvantul "spaga" cred ca stie toata lumea
La 6 cluburi in regulament era cu martor la cantar , si uimire : nimeni nu avea martor,!!
Deci acest cuvant de mai sus in ghilimele e baza
Cum sa faci o comisie din 5 membri daca la nationale vor participa 20 echipe.
Cu plic fara plic e vrajeala
Singurul care ar trebui sa ia masuri e arbitru principal, fara alte comisii
Toate cluburile care participa ( cheltuiesc multi bani, timp, plus ca multi suntem participanti la concursuri ) si nimeni nu omoara pesti cu voia sa
Ca se practica pescuitul la japca ( cum a fost la 6 cluburi , cu toate ca era interzis, si noua ne-au fost taiat din lista , si altii( cica nu stiu clubul) cu 2-3 pusi pe lista asa prinsi
Ca , club nou ne -am speriat de eliminare dar cei care au practicat asa ceva ( nu s-au speriat), ca au spate
Asa ca fenomenul spaga si interese nu le putem elimina
Bravo ,Dan Mitranescu care momentan este singurul cu acest dubiu( la bravo ma refer si toate raspunsurile date pe forum)
In rest toate cluburile mari care au interes nimic
Exact cum au spus unuii pe forum daca un club e in primele 6 si ceva nu pare ok ( acei 5 membri ) vor vota cum ..????)
De ce sa nu voteze fiecare membru participant la nationale??
Si anume :
Daca seful albitrilor crede ca nu poate da i decizie sigura fiecare reprezentant din club(sa presupunem ca vin 20 de cluburi) sa vina la fata locului sa vada exact ce a fost, sa asculte parerea pescarilor di stand ) si apoi sa voteze toti
Asa e corect , nu doar 5 oameni , ca nu ei fac acest campionat si platesc fiecare bani pentru cluburile particpante
Aceste cluburi mari au frica de cei mici( pierd piata) pe cand noi nu pierdem nimic
De aici apar toate combinatiile
Asa ca haideti fiecare club la inceput de drum sa se inscrie si sa detronam pe cei mari
Dar trebuie sa avem sanse egale ( nu cu comisii facute cum vor cei cu interese)
Vrem si noi o sansa ( curata) , nu cum se practica la concursurile mari si banii se impart intre membrii din comisie facuta (la asa deodata)
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Lucian SV »

kyosmin scrie:Vrem si noi o sansa ( curata) , nu cum se practica la concursurile mari si banii se impart intre membrii din comisie facuta (la asa deodata)
nu prea ești coerent, ce vrei să spui, care bani, la care comisii?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de gabi1 »

kyosmin scrie:
Aceste cluburi mari au frica de cei mici( pierd piata) pe cand noi nu pierdem nimic
De aici apar toate combinatiile
Asa ca haideti fiecare club la inceput de drum sa se inscrie si sa detronam pe cei mari
Dar trebuie sa avem sanse egale ( nu cu comisii facute cum vor cei cu interese)
Vrem si noi o sansa ( curata) , nu cum se practica la concursurile mari si banii se impart intre membrii din comisie facuta (la asa deodata)
Cosmine, vă supraevaluați la greu(dacă vorbești în numele clubului), fii și tu puțin mai modest, să nu se interpreteze că ai ''tras'' ceva. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Mitranescu »

Lucian SV scrie:
Dan Mitranescu scrie:Este o comisie in regulamentul AGVPS, dar se pare ca nu prea convine. :wink:
De ce să nu convină dacă e prevăzută în regulamentul organizatorului și din ce am văzut transpune regulamentul Fips-Cips?
De ce nu convine, cui nu convine si de ce se doreste o schimbare fara sa fi fost vreodata nevoie de ea, sunt intrebari la care nu m-am gandit. Avem timp. :wink:
Eu am sesizat numai un lucru care nu este la locul lui si anume ca jucatorii nu trebuie sa fie arbitrii.
Este evident faptul ca regula votata aduce avantaj coalitiilor si ca indirect ne indreapta catre asa ceva.
Pescuim sau cautam fratii ?!

Avatar utilizator
kyosmin
Mesaje: 475
Membru din: Dum Iul 10, 2011 22:12
Puncte: 0
Localitate: Roman

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de kyosmin »

gabi1 scrie:
kyosmin scrie:
Aceste cluburi mari au frica de cei mici( pierd piata) pe cand noi nu pierdem nimic
De aici apar toate combinatiile
Asa ca haideti fiecare club la inceput de drum sa se inscrie si sa detronam pe cei mari
Dar trebuie sa avem sanse egale ( nu cu comisii facute cum vor cei cu interese)
Vrem si noi o sansa ( curata) , nu cum se practica la concursurile mari si banii se impart intre membrii din comisie facuta (la asa deodata)
Cosmine, vă supraevaluați la greu(dacă vorbești în numele clubului), fii și tu puțin mai modest, să nu se interpreteze că ai ''tras'' ceva. :D
Eu vorbeam din punctul meu de vedere( nu pt tot clubul)
Cam asta inteleg din aceste discutii ,poate ma insel
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

Avatar utilizator
kyosmin
Mesaje: 475
Membru din: Dum Iul 10, 2011 22:12
Puncte: 0
Localitate: Roman

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de kyosmin »

kyosmin scrie:
gabi1 scrie:
kyosmin scrie:
Aceste cluburi mari au frica de cei mici( pierd piata) pe cand noi nu pierdem nimic
De aici apar toate combinatiile
Asa ca haideti fiecare club la inceput de drum sa se inscrie si sa detronam pe cei mari
Dar trebuie sa avem sanse egale ( nu cu comisii facute cum vor cei cu interese)
Vrem si noi o sansa ( curata) , nu cum se practica la concursurile mari si banii se impart intre membrii din comisie facuta (la asa deodata)
Cosmine, vă supraevaluați la greu(dacă vorbești în numele clubului), fii și tu puțin mai modest, să nu se interpreteze că ai ''tras'' ceva. :D
Eu vorbeam din punctul meu de vedere( nu pt tot clubul)
Cam asta inteleg din aceste discutii ,poate ma insel
Cine imi i-a dreptul sa cred ca pot sa ajung in primii sase ??
Daca cred asa ceva inseamna ca am "tras" ceva ?
Membru Fondator - Enjoy Fishing Club
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”