2013 - iata unde s-a ajuns !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:stiu. dar calitatea morala a celor care folosesc aceste metode ptr a face rost de bani lasa mult de dorit..... daca era cu taxa de timbru, fi sigur ca nu mai intenta un proces pe care stie din start ca il va pierde....

pai ce ar fi daca eu, ca firma in domeniul pescuitului as da revista ppt in judecata (cerandu-i daune morale) ptr diverse motive invocate de mine ? m-ar baga cineva in seama ? sau daca spectatorii ar da pvtv in judecata ca nu sunt traduse emisiunile, cerand bani ptr asta (ca doar platesc taxa lunara la cablu) , crezi ca ar avea sorti de izbanda ? :roll: hai sa fim seriosi.

daca in revista PPT un autor te-ar face HOT sau daca la PVTV ai vedea emisiunea MATEIANU TALHARU', ai avea sanse mari sa castigi 2 procese.
suntem foarte seriosi.
The One Team

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de popescu59 »

Eu zic ca o impacare amiabila ar rezolva totul. Acum ramine de vazut care este ambitiosul si cit il tine ambitia. O stringere de mina frumos si un pahar cu vin ar lasa la o parte tot ce a fost . Stiu am vazut cu ochii mei ca unii sunt foarte foarte ambitiosi dar totusi daca nu este vorba de alte interese partea cu jigniri se poate rezolva destul de frumos .Hai incercati sa va stringeti mina si sa lasati totul in urma, e prea frumos fenomenul ca sa fie minjit prin tribunale .
Si cind stau si ma gindesc ca exista si o vorba si e foarte adevarta - Cel mai destept cedeaza -Stie toata lumea ca adevarul este undeva la mijloc asa ca mai bine prieteni decit dusmani prin tribunale.Astept un gind bun si frumos din ambele tabere si promit ca spritul de impacare il dau eu.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de popescu59 »

-daca in revista PPT un autor te-ar face HOT sau daca la PVTV ai vedea emisiunea MATEIANU TALHARU', ai avea sanse mari sa castigi 2 procese.
suntem foarte seriosi.-

Dl Vladeanu -

La cita lume a jignit Gigi Becali si pe citi ia facut hoti si tilhari te rog mult sa ne spui la citi a platit daune morale??? :lol: :lol: :lol:
Vad ca esti numai cu imbirligatul si cred ca ar fi mai bine sa cauti o metoda sa impaci partile poate ai mai multa putere de convingere decit altii
Am vazut in multe postari ca incerci uneori sa impaci problemele numai ca am observat ca te cam impui si nu da bine , cind vad ca scrii incercind sa iti impui punctul de vedere ma duce gindul imediat la Ninja sau cel putin la Bat man.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Vladut Mateianu »

@andrei

ai acuzat echipa tata nitu-gabi popa ca a furat la concursul din franta. pe victor oana in jignesti constant de cativa ani. exemplele ar putea continua, dar ideea este ca nu prin par(judecata) se rezolva cazurile.

iar la pvtv si ppt ma refeream sa-i dau in judecata ca firma, nu ptr jigniri aduse lui mateianu !

ps pot da pvtv in judecata ca nu m-a primit la cn de fotbal organizat de pvtv ? :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:@andrei

ai acuzat echipa tata nitu-gabi popa ca a furat la concursul din franta. pe victor oana in jignesti constant de cativa ani. exemplele ar putea continua, dar ideea este ca nu prin par(judecata) se rezolva cazurile.
raspund pentru vorbele mele.
si cred ca a venit vremea sa o faci si tu.
eu inchei aici.
succes la tribunal!
The One Team

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de popescu59 »

Dl Vladeanu ti s-a mai pus o porecla daca nu o aveai - IMBIRLIGATORUL SEF - ti se potriveste de minune.Ce ai de cistigat din toate astea ? Vrei sa il sperii pe Vladut sau cum? Sincer din cite il cunosc cred ca i se rupe pu..... de acest proces , dar nu pot sa inteleg ce ai de cistigat de agiti spiritele atit .In loc sa cauti o cale de mijloc sa impaci cit de cit situatia nu faci decit sa imbirlgi ambele tabere. Bine ca nu a intervenit si Cristi Rudeanu ca iesea un topic de tot risul, sau cumva esti purtatorul de cuvint al lui Rudeanu?Cred ca asta este si de aceea agiti atit apele .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de andrei vladeanu »

domnule popescu,
nu stiu de unde ne cunoastem si ne permitem sa ne punem porecle, dar ma rog...

nu sunt purtatorul de cuvant al lui rudeanu, nu este prietenul meu, ba din contra.
ma intrebati ce am de castigat?
un lucru simplu. imi doresc ca vorbele calomnioase de pe acest forum sa fie si sustinute.
iar mateianu, oana si zarguzon au ocazia sa o faca. la tribunal.

ps nu se poate sa arunci cu cacat la infinit...
The One Team

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de popescu59 »

Este foarte adevarat tot cea ce sustii dar te-am intrebat ce anume ai de cistigat dumneata Andrei Vladeanu din acest proces?Esti cumva implicat in toata povestea asta ?Vorbe calomnioase pe acest forum sunt la fiecare topic dar nu te-am vazut sa ai vre-o reactie fata de asa ceva .
Din toate postarile dumitale se vede clar ca vrei sa il intimidezi pe Mateianu .Se pare ca dumneata esti cel care detii adevarul suprem , se vede asta in toate postarile pe care le faci si in care doresti sa ai intodeauna ultimul cuvint.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie: nu sunt purtatorul de cuvant al lui rudeanu, nu este prietenul meu, ba din contra.
ma intrebati ce am de castigat?
un lucru simplu. imi doresc ca vorbele calomnioase de pe acest forum sa fie si sustinute.
iar mateianu, oana si zarguzon au ocazia sa o faca. la tribunal.

ps nu se poate sa arunci cu cacat la infinit...
asta puteau sa zica altii, nu tu ! cred ca esti campion la "vorbe calomnioase" pe acest forum ! :D

ps vorbele calomnioase aduc audienta forumului. sau ai uitat ? :roll: :mrgreen: apropo, bine ai revenit pe forum !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Vladut Mateianu »

si, vorba lui nae, ce activ esti tu la acest topic.... :D dar te asigur ca te bucuri de pomana, vezi sa nu urmezi tu pe la tribunale..... sunt cativa dintre cei pe care tu ii numeai "infractori" care au acum functii de conducere...... :wink: iar tu ai afirmat mai sus ca : "... imi doresc ca vorbele calomnioase de pe acest forum sa fie si sustinute." sa-ti amintesc de cine era vorba ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”