2013 - iata unde s-a ajuns !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de miyagi »

Ovidiu Oancea scrie:Toata treaba asta mi se pare o aberatie. Cred totusi ca este vorba de o mica manipulare, de o mica diversiune ceva... Cineva cumva are o strategie si procesul asta este perdeaua de fum. Pentru ca altfel ar fi mult prea stupid, atat de stupid ca nici nu ar merita comentat pe aici.
Brusc inainte de a discuta despre CN 2013, despre cine participa in Portugalia, despre cat de oportun este sa mergem din nou 3 manse pe Corbu, etc etc, apar niste mici procese de calomnie indreptate impotriva unor oameni cu un cuvant greu in treaba asta.
Oricum eu zic ca suntem mai multi care nu au gustat gluma cu matematicienii, cu grilele, cu punctajul, cu aroma, cu distanta... atatea glume pe caldura aia.
Asta poate constitui alta speta Ove. Denuntul calomnios poate fi probat si are radacini mai vechi.
Ca e posibil sa mai fie si altceva colateral?! asta ar argumenta multe curiozitati.
Urban culture.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Cristi Y »

@ cornel

De la 1 ian a plouat o singura data , noaptea sunt 7 - 8 grade ziua 10 - 11 , azi au fost 13 grade , am fost la o stiuca , curand voi pune si ceva poze dar deocamdata scriu de pe tableta si este mai incomod


P.s. Prefer ploaia decat mitocania si batjocura
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de miyagi »

kelu84 scrie:Inca o data se vede treaba ca unii pescuiesc motivati de placerea de a te afla pe malul apei si de a te lupta cu mustaciosii, si alti pescuiesc manati de alte interese care pe unii ne depasesc, ca daca nu ne depaseau nu mai existau atatea firme de profil. Daca in loc de bani la mijloc ar fi fost nasturi nu se mai judeca nimenimeni cu nimeni... Patetic si tipic romaneste..Datul cu tesla-n c...
Si ce-ai recomanda, sa ne judecam intre noi sau cu englezii, ungurii etc?
Mai bine asa ca se stabilesc anumite principii in urma tuturor precedentelor create.
Ca e urat? Urat e si ce ne-au facut englezii dupa ce s-a terminat CM-ul.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de miyagi »

Cristi Y scrie:@ cornel

De la 1 ian a plouat o singura data , noaptea sunt 7 - 8 grade ziua 10 - 11 , azi au fost 13 grade , am fost la o stiuca , curand voi pune si ceva poze dar deocamdata scriu de pe tableta si este mai incomod


P.s. Prefer ploaia decat mitocania si batjocura
Ai dreptate si te felicit. Bine ca e peste. E atata incat iti poti dori sa iesi la pensie ca pescar de agrement :wink: . De toate speciile. Te invidiez. De maine intru in normele de pensionare. Daca se va intampla poate iti iau urma :D .
V-a ocolit bine ploaia pana acum.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de miyagi »

Auzi-si cumnate?! Nu mai vreau in Finlanda :D . Mergem in Irlanda :wink: .
Urban culture.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Cristi Y »

Opinia englezilor este cu totul alta fata de afirmatia unui site rautacios !!!!! Oricum le-am aratat cam ce stiu sa faca solubilele romanesti ( senzor mai precis ) cand sunt manuite cu iscusinta !


Referitor la mentalitati si mod de viata stai cuminte !! Sufeream si eu pana mai deunazi de '' patriotism'' dar nu tara ci sistemul de cacat a fost motivul pt care am cautat o viata civilizata



Te invit la un pescuit oricand , invitatia valabila fiind pt orice prieten care doreste sa faca un pescuit intr-un paradis al pescuitului !!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Cristi Y »

cornel.s scrie:Auzi-si cumnate?! Nu mai vreau in Finlanda :D . Mergem in Irlanda :wink: .


In Irlanda ....nu stiu ce sa zic ...eu sunt langa Londra
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de miyagi »

Cristi Y scrie:Opinia englezilor este cu totul alta fata de afirmatia unui site rautacios !!!!! Oricum le-am aratat cam ce stiu sa faca solubilele romanesti ( senzor mai precis ) cand sunt manuite cu iscusinta !


Referitor la mentalitati si mod de viata stai cuminte !! Sufeream si eu pana mai deunazi de '' patriotism'' dar nu tara ci sistemul de cacat a fost motivul pt care am cautat o viata civilizata



Te invit la un pescuit oricand , invitatia valabila fiind pt orice prieten care doreste sa faca un pescuit intr-un paradis al pescuitului !!

Asta m-a omoara si pe mine. Multumesc de invitatie. Cand s-o ivi ocazia te bazai. Macar o stiuca, un shefield la lin ceva.
Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai parte numai de bucurii si vreme de pescuit. Timp si bani de rame :D .
Iti dau un pont? Fa-te deal-er Senzor p-acolo ca cauta Vlad :lol: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de miyagi »

Cristi Y scrie:
cornel.s scrie:Auzi-si cumnate?! Nu mai vreau in Finlanda :D . Mergem in Irlanda :wink: .


In Irlanda ....nu stiu ce sa zic ...eu sunt langa Londra
Vreau la tara. Plec de la tara, vreau tot la liniste.
Urban culture.

Avatar utilizator
Ovidiu Oancea
Mesaje: 346
Membru din: Mar Mai 04, 2010 16:39

Re: 2013 - iata unde s-a ajuns !

Mesaj de Ovidiu Oancea »

cornel.s scrie:
Cristi Y scrie:
cornel.s scrie:Auzi-si cumnate?! Nu mai vreau in Finlanda :D . Mergem in Irlanda :wink: .


In Irlanda ....nu stiu ce sa zic ...eu sunt langa Londra
Vreau la tara. Plec de la tara, vreau tot la liniste.
Mai putem discuta si noi una alta ontopic sau?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”