Adresa FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Val »

tibi_m scrie:
Val scrie:
tibi_m scrie:Cine semneaza mizeria?
Sub pseudonim N..S... , tu cine crezi ?

Ma gandeam ca intreg consiliul de conducere al AGVPS impreuna cu presedintii de comisii, secretarele, femeile de serviciu, paznicii, si juristii s-au adunat intr-un birou, si-au pus picioarele in galeti cu apa rece, au baut o cisterna de cafea si dupa 3 zile de inspiratie asidua au produs capodopera litereara.
Sa elaborezi un text in care principala idee este ca pe diferite medii se scrie sub protectia anonimatului, sa condamni asta si sa nu semnezi materialul e culmea ridicolului.
Nu puteau - ca sunt vreo 15 insi cu totii ! Dar sunt curios daca acest articol jignitor a trecut prin faimosul Consiliu AGVPS , groapa Marianelor , acolo unde nimic nu trece daca nu convine asociatiei generale .... chiar in afara regulamentelor acceptate la inceputul competitiei ? Sa stim si noi daca suntem jigniti la modul general si dispretul este generalizat , sau este numai o stare de spirit a unei persoane ?
Oricum , eu unul , pe canalele de comunicare , ma semnez , Braconier si puscariabil ....

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de andrei vladeanu »

irinel bunica scrie: Nu este problema mea. Ai spus aici pe forum, ca daca vezi un raspuns official de la CIPS/FIPS, iti vei reconsidera pozitia! Sau am inteles eu gresit?.
nu am zis asa ceva.
am scris intr-o postare ceva despre reconsiderat pozitia, dar ai incurcat borcanele....
The One Team

nicu formescu
Mesaje: 30
Membru din: Joi Mar 17, 2011 1:06

Re: Adresa FIPS

Mesaj de nicu formescu »

tibi_m scrie:
Val scrie:
tibi_m scrie:Cine semneaza mizeria?
Sub pseudonim N..S... , tu cine crezi ?

Ma gandeam ca intreg consiliul de conducere al AGVPS impreuna cu presedintii de comisii, secretarele, femeile de serviciu, paznicii, si juristii s-au adunat intr-un birou, si-au pus picioarele in galeti cu apa rece, au baut o cisterna de cafea si dupa 3 zile de inspiratie asidua au produs capodopera litereara.
Sa elaborezi un text in care principala idee este ca pe diferite medii se scrie sub protectia anonimatului, sa condamni asta si sa nu semnezi materialul e culmea ridicolului.
e o semnatura pe acolo, poate ma insel si nu citesc eu prea multe in domeniu dar o singura persoana stiu care foloseste expresia "halieutic" - M.M. si ma intreb paranoic daca nu cumva chiar asta urmareste cineva sa ne suie in capul AGVPS ca sa-l acceptam pe popescu.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de oanavictor »

comparativ cu ce debiteaza federalu ..........textul agvps este redactat de niste ingeri nevinovati !
braconieri ,pescuit si vanatoare de subzistenta .....lucruri perfect adevarate !
sigur...... daca nu se publica in aceste momente de criza si lupta pe ciolan .....cand pescarii sportivi sunt derutati si nu prea stiu incotr-o s-o apuce.........mai mult decat atat sunt bagati in aceeasi oala cu pescarii recreativi ....... nu prea baga nimeni in seama comunicatul......nici macar val !
haideti fratilor sa nu dramatizam si sa vedem lucrurile bune care incep sa se miste privind pescuitul sportiv incepand din 2012 cand romania a devenit campioana mondiala ,cand a aparut o super pista la corbu ,cand a aparut un om ca... carstocea ,om care a facut sa se vorbeasca de romania pe harta tarilor organizatoare de competitii internationale si datorita caruia romania va bifa organizarea la crap si in 2014 ........
anul 2013 a fost anul cand nu au fost nici un fel de discutii si contestatii privind campionatul agvps ......campionat ce sa desfasurat lasand mana libera cluburilor la organizare ,regulament ,taxa ,etc .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Val »

oanavictor scrie:comparativ cu ce debiteaza federalu ..........textul agvps este redactat de niste ingeri nevinovati !
braconieri ,pescuit si vanatoare de subzistenta .....lucruri perfect adevarate !
sigur...... daca nu se publica in aceste momente de criza si lupta pe ciolan .....cand pescarii sportivi sunt derutati si nu prea stiu incotr-o s-o apuce.........mai mult decat atat sunt bagati in aceeasi oala cu pescarii recreativi ....... nu prea baga nimeni in seama comunicatul......nici macar val !
haideti fratilor sa nu dramatizam si sa vedem lucrurile bune care incep sa se miste privind pescuitul sportiv incepand din 2012 cand romania a devenit campioana mondiala ,cand a aparut o super pista la corbu ,cand a aparut un om ca... carstocea ,om care a facut sa se vorbeasca de romania pe harta tarilor organizatoare de competitii internationale si datorita caruia romania va bifa organizarea la crap si in 2014 ........
anul 2013 a fost anul cand nu au fost nici un fel de discutii si contestatii privind campionatul agvps ......campionat ce sa desfasurat lasand mana libera cluburilor la organizare ,regulament ,taxa ,etc .
Victore , frumos ce spui si in mare parte adevarat .. legat de anul 2013 .
Dar eu nu vorbesc despre ce au realizat pescarii nostri ...care tot fac de multa vreme performanta ..pe unde se duc .
Eu vorbesc despre aroganta si dispretul pe care il arata AGVPS vizavi de noi toti . Popescu o face mereu cind are ocazia ...si ne gandeam ca totusi exista o alternativa ca cineva sa ne respecte ... Uite ca si distinsa AG face la fel ... !!
Eu nu intreb altceva decit - nu este cazul ca noi , voi sau cine vreti , sa le bage mintile un pic in cap .... si sa ne respecte cineva pina la urma ...????
Nu ne face nimeni o favoare dragul meu , totul e pe banii nostri sau a unuia precum Carstocea si ei isi pun medaliile de gat si ne dau lectii de viata ca in articolul asta ...
Cita aroganta sa mai inghitim ? Sunt sigur ca si tu ai idei cum este mai bine , sunt sigur ca si multi altii dintre managerii echipelor doresc altfel , dar nimeni nu spune nimic .... pentru ca le este frica !... Uite ca in Egipt au intervenit si au dat deoparte pe cel hulit de lume . Exista variante , nu numai capul plecat ....dar pentru asta trebuie ca cineva si nu eu , sa coaguleze pescarii si sa exprime dorinta lor , ca principalii actori ai acestui scenariu . Atunci cind ceasul se va intoarce pentru pescari si nu pentru altii ( Federatie , AGVPS , etc ) , atunci stam bine si stim ca suntem reprezentati . In loc de o minima concesie , de o minima consultare a celor implicati , onor AGVPS gaseste ca oportuna publicarea acelei mizerii de articol ! Asta ma doare ...aroganta !

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Digital »

oliviu orhei scrie:Adresa primita pe mail.
Inca o dovada asupra dreptului de participare a echipei AGVPS din România la campionatul mondial organizat de FIPS-CIPS.

Presedintele Subcomisiei de Pescuit Sportiv la Crap
Oliviu Orhei
Cititi cu atentie ele scrise mai sus de d-nul Orhei Ovidiu :lol: :lol: :lol:
Stima.
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de zfcristian »

oliviu orhei scrie:Adresa primita pe mail.
Inca o dovada asupra dreptului de participare a echipei AGVPS din România la campionatul mondial organizat de FIPS-CIPS.

Presedintele Subcomisiei de Pescuit Sportiv la Crap
Oliviu Orhei

Cred ca foarte important este mailul care a fost trimis si la care a venit acest raspuns .
Formularea este destul de ambigua si faptul ca spune care e programul de desfasurare a competitiei nu inseamna ca recunoaste echipa AGVPS

Cred ca daca dai un mail si spui ca vrei sa vii ca vizitator sau ca reprezentant al unui ziar sau televiziuni ai primi un raspuns asemanator .

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

oanavictor scrie: a aparut o super pista la corbu ,cand a aparut un om ca... carstocea ,om care a facut sa se vorbeasca de romania pe harta tarilor organizatoare de competitii internationale si datorita caruia romania va bifa organizarea la crap si in 2014 ........
anul 2013 a fost anul cand nu au fost nici un fel de discutii si contestatii privind campionatul agvps ......campionat ce sa desfasurat lasand mana libera cluburilor la organizare ,regulament ,taxa ,etc .
nea Victor , din ecuatia asta lipseste un singur personaj .... :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de oanavictor »

Cristi Y scrie:
oanavictor scrie: a aparut o super pista la corbu ,cand a aparut un om ca... carstocea ,om care a facut sa se vorbeasca de romania pe harta tarilor organizatoare de competitii internationale si datorita caruia romania va bifa organizarea la crap si in 2014 ........
anul 2013 a fost anul cand nu au fost nici un fel de discutii si contestatii privind campionatul agvps ......campionat ce sa desfasurat lasand mana libera cluburilor la organizare ,regulament ,taxa ,etc .
nea Victor , din ecuatia asta lipseste un singur personaj .... :wink:
pai tocmai de aia au mers lucrurile foarte bine :idea: ...........a lipsit vaduva neagra :idea: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de oanavictor »

zfcristian scrie:

Cred ca foarte important este mailul care a fost trimis si la care a venit acest raspuns .
Formularea este destul de ambigua si faptul ca spune care e programul de desfasurare a competitiei nu inseamna ca recunoaste echipa AGVPS

formularea nu este deloc ambigua .....cips-fips respecta partenerii traditionali ,iar o alta dovada ca agvps sta bine la capitolul imagine la fips este faptul ca bentu a fost ales in comitetul de conducere avand functia de trezorier ,functie foarte importanta in orice institutie care se respecta !

Cred ca daca dai un mail si spui ca vrei sa vii ca vizitator sau ca reprezentant al unui ziar sau televiziuni ai primi un raspuns asemanator .
incearca .....si o sa fi foarte surprins de rezultat !!!!!!!!!!sa mai incercat pe vremuri cu contestatie la o eliminare a clubului pescarilor ........a mai incercat si sorin dragoi un fel de combinatie cu aburire privind plata cotizatiei anuale .........toate au ramas fara raspuns !!!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”