Adresa FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:
oanavictor scrie: a aparut o super pista la corbu ,cand a aparut un om ca... carstocea ,om care a facut sa se vorbeasca de romania pe harta tarilor organizatoare de competitii internationale si datorita caruia romania va bifa organizarea la crap si in 2014 ........
anul 2013 a fost anul cand nu au fost nici un fel de discutii si contestatii privind campionatul agvps ......campionat ce sa desfasurat lasand mana libera cluburilor la organizare ,regulament ,taxa ,etc .
nea Victor , din ecuatia asta lipseste un singur personaj .... :wink:
tataie,

din ecuatia asta lipseste intr-adevar un personaj, pe care-l tot pomenesti in scop propagandistic de o vreme incoace. cornel rosioru.

nu stiu daca mortii se rasucesc in mormant, asa cum zici tu, desi exista legende pe tema asta.

stiu insa, si pot proba cu inregistrarea unei emisiuni radiofonice a lui tibi, ca LV a identificat raspicat cancerul, tumora maligna a pescuitului la crap de la noi. la figurat, desigur. cu nume si prenume.

la propriu, blestemata boala se afla in el la vremea aia.

pentru mine LV nu a murit. ci asta caruia ii zici tu nea acum si la care se referea si el la radio.

si usor, usor, dispari si tu....
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de oanavictor »

@vaduva neagra

ce ma mai mananca degetelele ........dar daca ai ajuns sa te folosesti de morti ca sa iesi din c...t ........chiar nu mai ai nici un fel de scrupule !!!!!!!!!!
asta inseamna DISPERARE si NEPUTINTA !!!!!!!!!!!! ASA SE INTAMPLA CAND NU MAI AI ARGUMENTE CREDIBILE !!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Adresa FIPS

Mesaj de gabi1 »

oanavictor scrie:@vaduva neagra

ce ma mai mananca degetelele ........dar daca ai ajuns sa te folosesti de morti ca sa iesi din c...t ........chiar nu mai ai nici un fel de scrupule !!!!!!!!!!
asta inseamna DISPERARE si NEPUTINTA !!!!!!!!!!!! ASA SE INTAMPLA CAND NU MAI AI ARGUMENTE CREDIBILE !!!!!!!!!
" Diavolul isi rasucea coada in fata lui si el se prefacea ca vede surasul ingerilor" D.H.Lawrence :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

@ andrei vladeanu


de disparut disparem cu totii , chestie biologica ... , doar ca unii demni si altii ...federali
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de andrei vladeanu »

pe 26 iunie cristi y (tataie) facea urmatoarea postare

"probabil ca raposatul Cornel Rosioru se rasuceste in mormant de ceea ce se intampla , el indiferent de ce a facut , bine sau rau niciodata nu a lins unde a scuipat ...."

nu eu aduc mortii in discutie din lipsa de argumente.

eu doar am citat o declaratie a unui fost mare conducator al pescuitului la crap, cornel rosioru, facuta la radio nu cu mult timp inainte sa inceteze din viata:

"victor oana este cancerul pescuitului la crap" (arhiva emisunii sta marturie)

paradoxal, cristi mitrea sta de gat cu rosioru in poza de la avatar si cu oana in ideologie...
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

ce-ti ma place sa meshteresti cuvinte mari ...., numai ca nu prea mai au efect

eu de cand ma stiu m-am adresat lui Victor Oana cu " nea Victor " , tu in schimb , ti-ai sucit interesele ( si exprimarea) si folosesti cu demnitate expresia sus mentionata adresandu-te noului sau viitorului tau sef cu nea fane

cat de vinovat ma simt in fata puritatii tale !!!!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:ce-ti ma place sa meshteresti cuvinte mari ...., numai ca nu prea mai au efect

eu de cand ma stiu m-am adresat lui Victor Oana cu " nea Victor " , tu in schimb , ti-ai sucit interesele ( si exprimarea) si folosesti cu demnitate expresia sus mentionata adresandu-te noului sau viitorului tau sef cu nea fane

cat de vinovat ma simt in fata puritatii tale !!!!
nu e vorba de exprimare, fiecare si-o alege cum doreste.

lui popescu i-am spus nea fane de cand l-am cunoscut. in 2008.

eu vorbesc despre ideologii comune. am observat ca sunteti de acord unul cu celalat si va completati foarte bine. tu si cu "nea" victor.

in ceea ce ma priveste, eu si "nea" fane avem in acest moment un interes comun. pescuitul sportiv sa fie federalizat si sa paraseasca agvps-ul. e foarte simplu.
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:n ceea ce ma priveste, eu si "nea" fane avem in acest moment un interes comun

corect :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
nu eu aduc mortii in discutie din lipsa de argumente.

eu doar am citat o declaratie a unui fost mare conducator al pescuitului la crap, cornel rosioru, facuta la radio nu cu mult timp inainte sa inceteze din viata:

"victor oana este cancerul pescuitului la crap" (arhiva emisunii sta marturie)
daca ai vreun interes care te poate ajuta introducand-ul pe rosioru in polemica asta ......sfatul meu este sa te abtii .........macar in memoria lui nu ar trebui sa rascolim ce a facut rau si mai ales cat ......si numai cu ajutorul tau sau mai bine zis la sugestiile tale!!!
despre morti numai de bine !!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:in ceea ce ma priveste, eu si "nea" fane avem in acest moment un interes comun.

http://www.youtube.com/watch?v=TecR_5-rQ4U
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”