Adresa FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de oanavictor »

FRATILOR ........CITESC SI MA MINUNEZ !!!!!
Aseara la romania tv a fost invitat vanghele ''care este ''........ce citesc acum ca sa trimis unui italian ,presedintele unei asociatii internationale care are drept de corespondenta oficiala limba franceza .......depaseste cu mult ,dar foarte mult ca expresii agramate ce debiteaza vanghele .........sau poate a talmacit cornel gresit .........oferta se dubleaza .............mai ofer inca o sticla celui care se mai incumeta la o traducere fara sa tina seama de ce a tradus cornel ......
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adresa FIPS

Mesaj de miyagi »

oanavictor scrie:FRATILOR ........CITESC SI MA MINUNEZ !!!!!
Aseara la romania tv a fost invitat vanghele ''care este ''........ce citesc acum ca sa trimis unui italian ,presedintele unei asociatii internationale care are drept de corespondenta oficiala limba franceza .......depaseste cu mult ,dar foarte mult ca expresii agramate ce debiteaza vanghele .........sau poate a talmacit cornel gresit .........oferta se dubleaza .............mai ofer inca o sticla celui care se mai incumeta la o traducere fara sa tina seama de ce a tradus cornel ......
N-am tradus gresit Nea Victore. Am folosit inclusiv sursele lui George de traducere. Am experienta in traduceri "oficioase". Traducerea mot a mot am facut-o dupa fiecare termen si tehnica folosita de editor.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adresa FIPS

Mesaj de miyagi »

Pe ici colo am incadrat (marcat cu ghilimele sau pus intre cratime) cate ceva ca sa scot in evidenta stilul personal al autorului. Ca a facut-o George dupa cum a gandit-o el sau impusa de Mr. President, ei stiu.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cand ma gandesc ca popescu citeste non-stop pe aici(ca de, daca nu are serviciu ce sa faca ? ) si nu poate raspunde ca i-a interzis "cineva" din anturajul nostru, al pescarilor, mi se umple popoul de lacrimi... :D ditamai presedintele pus cu botul pe labe de noi ? :roll:

ps azi am mai aflat cate ceva , si anume cateva persoane carora popescu are sa le dea bani de peste 1 an si s-a dat la fund : Ruxandra -Doripesco, arbitrii Cornel si Mitica (Buzau) , Gigi Moroiu (Trabucco).... ce zici popete, asa vrei sa organizezi cn -ul ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adresa FIPS

Mesaj de arsinel »

Vladut Mateianu scrie:Cand ma gandesc ca popescu citeste non-stop pe aici(ca de, daca nu are serviciu ce sa faca ? ) si nu poate raspunde ca i-a interzis "cineva" din anturajul nostru, al pescarilor, mi se umple popoul de lacrimi... :D ditamai presedintele pus cu botul pe labe de noi ? :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

http://www.youtube.com/watch?v=sM7dWwlt1jY :lol: :lol: :lol:


SOLUL FEDERATIEI LA CIPS !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Cornel Baciu
Mesaje: 8
Membru din: Vin Feb 07, 2014 12:18

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cornel Baciu »

Cristi Y scrie:
cornelserbu scrie:.tocmai ma intrebam de ce "elicopterul" care sta de atata timp si priveste de sus plin de impartialitate, s-a gasit tocmai acum sa intervina ??? cam multi "cornei"pe aici

cercul de " cornei " se poate strange daca observam atent la cine foloseste frecvent expresia " fin cunoscator " , da citate din " intelepciune "

[quote="Cornel Baciu"]"Un rabin care era vestit pentru intelepciunea lui,este pus in situatia de a imparti dreptatea intre doi impricinati.
Il asculta cu atentie pe primul si ii spune:"Ai dreptate".
Il asculta si pe al doilea si raspunsul este identic:"Si tu ai dreptate".
Aflat de fata ca martor,Ițic il intreaba nedumerit pe rabin:"Pai cum vine asta,Rabine?Nu se poate sa aiba amandoi dreptate!"
La care rabinul intelept ii raspunde:"Si tu ai dreptate!"


si este mult prea familiar cu termeni " de specialitate " pentru un pescar de Horgesti neimplicat in fenomenul competitional



Cornel Baciu scrie:Sa presupunem insa un scenariu (greu credibil)ca FRPS va ceda dreptul de organizare strict AGVPSR pentru ca sa nu se piarda sansa organizarii CM in Romania.
In schimb va solicita ca un act de bunavointa din partea AGVPS in contrapartida ,ca echipa inscrisa la CM de la Corbu sa fie desemnata in urma unui CN organizat de FRPS.
Credeti ca ar fi de acord AGVPS-ul? Sa fim seriosi.
Selaru a avut intotdeauna o pozitie autoritara si din pacate acasta atitudine este copiata si de Popescu.




asa ca baciule ...http://www.youtube.com/watch?v=hnn_NK5HaDY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote][/quote]

Cristi iti eram dator cu o replica prieteneasca la dedicatia pe care mi-ai facut-o chiar daca este off-topic. Vad ca aici se face botezul noilor veniti ca la vanatoare.Numai ca acolo botezul se face cu nuiaua pe cand aici cu vorbele. Respect!
http://www.youtube.com/watch?v=XWI9orNXw2U

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Vali Vesa »

Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Adresa FIPS

Mesaj de RSC »

@CORNEL S

Daca tot ai timp, nu vrei sa studiezi putin statutul frps si sa sa informezi forumistii cu privire eforturile materiale, logistice, cele cu personalul autorizat, etc pe care trebuie sa le faca intr-un an competitional un club federal?
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Vali Vesa »

Offtopic, scuze, finalul este BESTIAL ! :lol: :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”