Adrese MTS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Adrese MTS

Mesaj de Stefan Popescu »

Nu ar fi rău să probezi acuzațiile de fals și uz de fals. Sunt acuzații grave și dacă nu ai probe, nu e bine domnule chestor!

Razvan Mihuta
Mesaje: 13
Membru din: Mie Iul 06, 2011 23:50

Re: Adrese MTS

Mesaj de Razvan Mihuta »

Popescule, esti in continuare intr-o eroare. Si mai grav e ca incerci sa ii atragi si pe altii in realitatea ta paralela, profitand de lipsa lor de informare.
Ai priceput gresit principiul "un membru din fiecare tara", dim statutele acestor organizatii.
Membru in FIPS/CIPS este AGVPS, nu statul roman. Statul roman nu poate impune celorlalti membrii FIPS/CIPS sa se asocieze in aceasta structura cu o anume structura din Romania si sa dezasocieze de alta.
Restul e diversiune pentru necunoscatori !
Ultima oară modificat Mar Iul 09, 2013 14:02 de către Razvan Mihuta, modificat 1 dată în total.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Adrese MTS

Mesaj de Stefan Popescu »

Serios? Ia aruncă o geană pe aici:
http://www.cips-fips.com/cips/federations.html

Vezi și ce zice art. 4 (4) din statutul CIPS:
4.
Each Nation shall not be allowed to enter more than one National federation or other nationally
recognised organisations, to an International Federation of C.I.P.S., exception made for FIPS -MER, where several Federations for each nation are accepted (see the FIPS-MER Statute).
If a Federation or other National Organisation does not practise during three years one or more disciplines, it can be replaced by another Federation or National Organisation which exercises an activity in this/these discipline(s).
Deci cine înscrie reprezentantul?

Razvan Mihuta
Mesaje: 13
Membru din: Mie Iul 06, 2011 23:50

Re: Adrese MTS

Mesaj de Razvan Mihuta »

Stefan Popescu scrie:Serios? Ia aruncă o geană pe aici:
http://www.cips-fips.com/cips/federations.html

Vezi și ce zice art. 4 (4) din statutul CIPS:
4.
Each Nation shall not be allowed to enter more than one National federation or other nationally
recognised organisations, to an International Federation of C.I.P.S., exception made for FIPS -MER, where several Federations for each nation are accepted (see the FIPS-MER Statute).
If a Federation or other National Organisation does not practise during three years one or more disciplines, it can be replaced by another Federation or National Organisation which exercises an activity in this/these discipline(s).
Deci cine înscrie reprezentantul?
Vezi ca ai sarit peste alineatele 2 si 3 ale articolului 4 (probabil pentru ca nu iti sunt pe plac, ca nu cred ca ai orbull gainii):

2 The Federations or other National Bodies may become Ordinary Members or requesting Members, according to their own choice.
3. The Federations or the other National Bodies that wish to become affiliates to an Internation al Federation of C.I.P.S., in conformity with article 3, item 1, must present a particular application form to C.I.P.S. specifying what type of member they wish to become. The form shall be sent to the Federation in question, which will make its decision i
n this matter. In case the decision is positive, the C.I.P.S. Congress will make its decision on the affiliation.


Deci nu Statul roman, Popescule, ci o federatie sau un alt organism national. Capisco ?!

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: Adrese MTS

Mesaj de cezar.ch »

Razvan Mihuta scrie:
Stefan Popescu scrie:Serios? Ia aruncă o geană pe aici:
http://www.cips-fips.com/cips/federations.html

Vezi și ce zice art. 4 (4) din statutul CIPS:
4.
Each Nation shall not be allowed to enter more than one National federation or other nationally
recognised organisations, to an International Federation of C.I.P.S., exception made for FIPS -MER, where several Federations for each nation are accepted (see the FIPS-MER Statute).
If a Federation or other National Organisation does not practise during three years one or more disciplines, it can be replaced by another Federation or National Organisation which exercises an activity in this/these discipline(s).
Deci cine înscrie reprezentantul?
Vezi ca ai sarit peste alineatele 2 si 3 ale articolului 4 (probabil pentru ca nu iti sunt pe plac, ca nu cred ca ai orbull gainii):

2 The Federations or other National Bodies may become Ordinary Members or requesting Members, according to their own choice.
3. The Federations or the other National Bodies that wish to become affiliates to an Internation al Federation of C.I.P.S., in conformity with article 3, item 1, must present a particular application form to C.I.P.S. specifying what type of member they wish to become. The form shall be sent to the Federation in question, which will make its decision i
n this matter. In case the decision is positive, the C.I.P.S. Congress will make its decision on the affiliation.


Deci nu Statul roman, Popescule, ci o federatie sau un alt organism national. Capisco ?!
Capisce, ma non troppo! :lol: :lol: :lol:
Piu tosto, se non conviene ! :wink:
Bugie, bugie, bugie... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adrese MTS

Mesaj de Albert »

..si asta cu federatiile e discutabila.Momentan sunt 3: aia de pescuit si casting, aia de pescuit fara casting - ambele (buli)basite de popescu si aia a lu' Tarus.
Pe langa astea, la crap sunt aprox. trei campionate. CN de la Sarulesti si ala de la Doripesco(am mari dubii ca asta exista da' sa zicem ca e - sa iasa la numar) care nu trimit loturile nicaieri si cel de la Corbu care da lotul ce ne va reprezenta in Portugalia.

Cam asta-i situatia anul asta...la anu' mai vedem.
Ia zi cacaracterule, ce iti imaginezi tu ca faci acum? Tu si antrenorii? Care-i scopul tau? De convins nu convingi pe nimeni, de speriat nu-ti iese, frigiderele ti le umpli foc continuu...ce saracie mai vrei?

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Adrese MTS

Mesaj de barbumarius »

Stefan Popescu scrie:Văd că am fost debanat. Dacă Ovidius este structură sportivă cu CIS, intră sau nu sub incidența legii sportului? Și cine îi dă dreptul să reprezinte România la Campionatul Mondial, unde participă reprezentativele naționale, nu cluburile sportive.
AGVPSR și-a modificat statutul și a introdus posibilitatea afilierii cluburilor sportive, dar nua are dreptul de a reprezenta România la nivel internațional.
Decizia este la MTS, dar acolo AGVPSR a fost refuzată la recunoaștere atâta timp cât în statut se vorbește de vânătoare. S-o fi recunoscut și vânătoarea ca sport și nu a aflat nimeni?
Si ca sa lași in pace Ovidius, afla ca vom merge in Portugalia ca persoane fizice, mai simplu- ne vom da demisia din club ca sa nu o mai arzi atât cu legea sportului.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Adrese MTS

Mesaj de Stefan Popescu »

Drum bun, dar să nu folosiți numele României în acest caz.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Adrese MTS

Mesaj de Vali Vesa »

Marius, v-am rugat sa nu comentati. Rugamintea e valabila inca, asa ca treci la pe plaja :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Adrese MTS

Mesaj de barbumarius »

Stefan Popescu scrie:Drum bun, dar să nu folosiți numele României în acest caz.
Interesul e al tau nu al meu. Nu mă interesează titlul ci locul obținut cum nu mă interesează dacă scrie campion național sau campion la braile atât timp cat am ieșit pe locul 1. Pescarii adevarati știu ce înseamnă asta si pt. mine părerea lor contează.

PS. Lăsa-mi adresa dacă vrei sa-ți trimit o vedere.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”