ANALIZA TAVP 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Cristi Y »

Pretul cerut de mine pt masina ( sprinter 14mc) a fost de 1500 eur pretul incluzand toate cheltuielile aferente deplasarii auto pana la destinatie si retur , inclusa fiind si disponibilitatea auto cu sofer pe perioada competitiei ,singura cerinta extra a fost posibilitaea de cazare pt sofer la destinatie

Referitor la problema principala a acestei discutii eu cred ca in primul rand nu trebuie implicata imaginea si interesele APCR in aceasta situatie iar in al doilea rand totusi sa nu uitam ca oricine este supus greselii si sa incercam sa nu uitam totusi ca LV a facut destul de mult pentru pescuitul de competitie ca sa-l decapitam fara pic de mila

In alta ordine de idei nu stiu de ce atata inversunare impotriva lui Rosioru si a lui Victor Oana care cum necum cam sunt promotorii pescuitului de competitie la crap in Romania si care in ultimii ani cred ca sunt printre cele mai implicate personaje in acest fenomen si am convingerea ca nici pe departe nu le este resplatita investitia psihica ,fizica si materiala
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

rufus
Mesaje: 28
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:12
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de rufus »

oau!!!!...maestru' Rosioru...... fals si uz de fals...furt...oau!!!..incredibil.....!Ce mai urmeaza?...eu cred ca asta e doar inceputul!

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de cipica »

rufus, mi se pare mie sau toti cei care acuza pe cineva de una sau alta posteaza cu numele real...???

rufus
Mesaje: 28
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:12
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de rufus »

Cipica te asigur ca asta e numele meu real... de cand sunt inregistrat pe forum si te asigur ca nu o sa mai vezi postare din partea mea pe acest subiect ca nu am ce sa mai zic/acuz...pur si simplu nu imi vine sa cred. Atat.

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de CORNEL IACOB »

APCR a fost asociatia care a strans la un loc pescarii care aveau nevoie de organizare pentru a putea ajunge la rezultatele excelente pe plan international.Fara APCR pescarii romani nu ar fi ajuns niciodata la acest nivel al performantei,pentru ca cineva trebuia sa organizeze,sa gestioneze,sa conduca pescuitul competitional intern si sa poata organiza participari internationale,in conditiile in care in ultimii 3 ani AGVPS si-a cam luat mana de pe pescuitul sportiv la crap.Din cate stiu eu,AGVPS nu si-a mai platit taxa de membru si taxa de inscriere la CM (fara de care nu poti participa la campionat)din 2007,acest lucru fiind facut de APCR,din resurse proprii.Imi aduc aminte ca si in Serbia si in Africa de Sud,Rosioru a pus de la el din buzunar bani sa completeze sumele necesare si nici pana azi n-a recuperat nimic de la AGVPS.
Oricum ideea e sa ganditi de doua ori inainte de a da cu pietre si,chiar daca Rosioru a gresit grav,trebuie sa intelegeti ca e si el un om batran si neputincios si de la o varsta creierul o mai ia razna si faci greseli.Returnarea banilor lipsa si retragerea lui din APCR cred ca ar rezolva problema.
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Saky »

Eu cred ca Rosioru merita mai mult de cat aia 2500 de euroi pentru cat a facut in ultimii ani pentru toti care isi zic "pescari de competitie'
asa ca astia ca Rufus Mufus sa nu se mai bage in seama ca si chilotii in Cuur !!!!!!!

@Cornel R
pentru mine vei ramene acelasi prieten si de acum incolo !! :wink:
si vei finvitatul meu in primavara la un concurs pe care il voi organiza !!!
sanatate si palinca iti doresc inca 100 de ani .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de EX-UL »

Exista o vorba in tara noastra - numai in pomul cu roade se da cu pietre . Suntem in momentul in care am aflam ceva cu greu imaginabil si poate suntem inca in stare de soc . Greu de scris ceva in aceste momente . Nu stiu daca in schimb , un moment de ratacire , un moment de neputinta , o tentatie usoara si nechibzuita de ati rezolva niste probleme financiare ( sa nu uitam ca aceasta criza nenorocita i-a afectat pe unii mai mult , pe altii mai putin , dar exista si o simtim cu totii ) , ne poate face sa uitam chiar tot ce a reprezentat Cornel Rosioru pentru pescuitul crapului in tara noastra . Nu sunt de acord cu gestul facut , pesemne ca exista o motivatie personala pe care ii este greu lui LV sa o scrie public si de aceea va rog sa pastram un ton civilizat si sa nu judecam aspru , in spatele tastaturii , viata unui om . Viata trebuie sa mearga inainte , chiar daca un anumit capitol frumos al ei , s-a incheiat .

Cit priveste APCR-ul ca organizatie , haideti sa fim seriosi . Asociatia stie sa isi faca ordine in ograda ei si va iesi din acest incident nedorit de nimeni , mai puternica si mai omogena . Va sigur de treaba asta , pentru ca forta APCR-ului a stat intotdeauna in calitatea umana si sportiva , adaugata unei certe experiente de viata , a membrilor ei . Nimeni nu poate si nu va putea afirma ca APCR nu stie sa isi rezolve probleme interne . Nimeni nu poate si nu va putea spune ca APCR nu stie sa gestioneze reprezentarea internationala a Romaniei , indiferent de conducerea ei executiva intr-un mandat sau altul .
Nu confundati persoana cu institutia ! Cine face aceasta eroare si crede ca poate santaja o asociatie ( asa cum deja se incearca ) , pentru greseala unui simplu membru , fie el si presedinte al acesteia , cade intr-o mare eroare . Acest lucru nu se va intimpla cit oi fi eu si colegii mei , in putere si zdraveni la cap .

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Buhac »

Pentru baieti care nu au curaj sa posteze parerile lor va rog sa nu ma mai sunati in legatura cu acest subiect din mai multe motive ;
- In anul 2010 am omis sa platesc cotizatia la A P C R.
- Domnul Rosioru in decursul anilor a avut o mare contributie pentru promovarea pescuitului de
competitie intern si international .
- Personal am participat la o cupa INTERNATIONALA LA SARULESTI unde am reusit un loc 2
alaturi de MAIESTRUL si pustiul Octavian Buliga.
- La putinele concursuri si petreceri la care am participat organizate de A P C R PRESEDINTELE a fost intotdeauna cel care a reusit sa faca o atmosfera placuta .
-A facut anuntul ca va prezenta demisia,un gest de onoare .
-Eu personal am amintiri foarte placute si pentru mine ramane acelasi LV.

O propunere de viitor Presedinte la A P C R - IORGOS .

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de DAVID NICU »

imi pare rau pt cornel rosioru,il cunosc personal de putin timp,dar asta este va plati si pescuitul va merge inainte,APCR este o organizatie solida care poate merge mai departe intr-o noua formula,mai tanara si mai puternic

in cea ce privesc cartitele care incearca sa ingroape cea mai veche asociatie a pescarilor de crap din Romania,domnilor va tranzmit sa va ganditi de doua ori inainte sa incercati ceva.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de RazvanG »

Eu am o idee nu stiu cat de buna va fi ea sau cat de bine va fi inteleasa, insa eu propun ca ptr. Maestru Rosioru ,sa se faca o cheta intre toti pescarii de crap si aici ma refer la cei de competitie in primul rand si restul pescarilor de crap din romania ptr a acoperi aceasta suma,cred ca merita acest gest din partea noastra.
Tara aceasta si criza ne-au dus si ne imping la aceste gesturi nesabuite,ma uit la alte tari care isi lauda si isi premiaza aceste valori iar la noi aceasta valoare este impinsa sa faca un asemenea gest,de disperare pana la urma.
Daca se va materializa aceasta propunere,astept cu nerabdare nr. de cont unde pot depune bani.
Este o idee si o parere personala si trebuie luata ca atare.
Cu stima si consideratie ptr toti pescarii de crap din romania.
Garcea Razvan
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”